Jiří Hamerský: Knihy, které otevírají srdce

110

Existují autoři, kteří mají dar inspirovat a knihy, které motivují nebo rozšiřují vědomí. V tomto článku zmiňuji některé známé a naopak i méně známé knihy, které otevírají srdce a stimulují lásku. Možná jste už zažili ten až euforizující pocit, když vás nějaká kniha nabila energií. Najednou jste se cítili šťastní a lehcí. V pomyslném seznamu těch nejlepších knižních titulů, které otevírají srdce, by určitě nechyběly:

Nebeská láska od Lorny Byrneové (kde je nám ukazováno, jak znovu uvolnit lásku, kterou jsme v sobě uzavřeli), Láska Duše od S. Roman – napsaná, aby přímo stimulovala naše srdeční energetická centra; už svým krásně barevným provedením jedinečná kniha Miluj svůj život, oblíbený bestseller poslední doby o nalezení sebe sama Musela jsem zemřít; dále Púnžovo Srdce, které tančí; románová trilogie Sára (o tom, jak se napojit na Zdroj a prožívat štěstí), všech 13 v Česku dosud vydaných knih S. N. Lazareva série Diagnostika karmy (podle nichž je naším hlavním úkolem hromadit lásku k Bohu), a i když by tento seznam mohl být ještě hodně dlouhý, dovolím si ještě uvést české mystiky Eduarda a Mílu Tomášovy, z jejichž knih čiší obrovská moudrost a pokora.

Na stimulaci soucitu, lásky a právě pokory jsou velmi vhodné právě knihy velkých mystiků či duchovních vůdců – ať už je to Dalajláma a jeho kniha Jak šířit lásku; z titulů východních například Moudrost himalájských mistrů a z křesťanské mystiky Nebe v mé duši (fascinující popis, jak hluboká může být láska ke Stvořiteli).

Ke čtyřem méně známým titulům teď ještě podrobněji:

Emanuelova kniha

Nádherné poselství z vyšších světů – plné lehkosti, hravosti a bezpodmínečné lásky. S touto knihou budete mít možná jediný problém: a sice, že už ji pravděpodobně seženete jen v knihovně (rok vydání 1995). Pro rozšíření vědomí a naladění na čistou lásku jsou vhodné právě i knihy, které jsou diktovány mimozemskými či nefyzickými bytostmi, jako je v tomto případě Emanuel. 🙂

Poutník vypráví o cestě k Bohu

Poutavé vyprávění ruského pravoslavného poutníka z 19. století o tom, jak hledal nepřetržitou modlitbu Srdce a našel ji v opakování tzv. Ježíšovy modlitby. Fascinující výpověď o síle jednoduchosti, skromnosti, pokory a oddané lásky. Překlad Jiřího Vacka z roku 1993.

Ami, chlapec z hvězd

Jihoamerický bestseller. Vyprávění malého Pedrita o setkání s kosmickou lodí a mimozemským přítelem, který Pedrita seznamuje se zákony univerzální lásky. Natolik krásné, povznášející a neuvěřitelné, že autor tento výjimečný příběh podává raději formou pohádky.

Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete

John Izzo seznamuje velmi čtivou a populární formou s výsledky výzkumu moudrosti starých lidí. Umožní nám to procítit, že to, co má v životě opravdový smysl, je láska, život v přítomnosti a život pro druhé. Malá ukázka ze strany 149: „Rozhodněte se, že budete v životě šťastní. Jistě, můžete se zaměřit na to, co je v životě špatné. Můžete se ale zaměřit i na lilii, která právě rozkvetla pod oknem a kterou můžete dnes spatřit poprvé. Zaleží na tom, nač se soustředíte“ (Tony, 66 let).

Autor: Mgr. Jiří Hamerský
Zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/knihy-ktere-oteviraji-srdce.htm#ixzz40azx7PTY

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk