Z REDAKČNÍ POŠTY

Nejen duchovní, ale svým zpracováním velmi zajímavý časopis

Časopis Ve hvězdách jsem objevil teprve před nedávnem u své kamarádky a musím říct, že je super! Je nejen duchovní, ale svým zpracováním velmi zajímavý. Po jeho přečtení jsem se okamžitě rozhodl, že si ho předplatím. A rovnou na 2 roky! Zajímám se všeobecně o tajemno, šamanismus a některé autory, kteří do časopisu přispívají. Už se moc těším, jak si ho budu v klidu číst.

Lubomír Schönbaum, Brno

Kdyby ho lidé četli, byla by spousta věcí na světě jinak

Časopis Ve hvězdách jsem si nejprve půjčoval a potom kupoval u nás na poště. Poslední 3 roky ho odebírám stabilně a musím uvést, že je to moje parketa a pro mě úžasná záležitost. A chci dodat ještě jedno: kdyby si ho mohl přečíst každý, byla by spousta věcí na světě jinak, protože někteří lidé možná až časem pochopí, že všechno jinak je.

Jan Nýdrle, Rakovník

Pro mě zůstává časopis Ve hvězdách tím nej…

Věci, o kterých se v časopisu Ve hvězdách píše, miluji. Vyhovuje mi také jeho formát. Osobně se znám s některými autory, jako je Ondřej Habr, Hanička Takácsová a další, s nimiž se občas i setkávám. Časopis jsem si vždycky kupovala, ale protože je stále obtížnější ho v Praze sehnat, raději jsem si jej předplatila a rozhodně toho nelituji. Velice mě teď zajímá, jak se bude vyvíjet nový seriál o andělích, minule mě zase zaujalo historické hledání spojené s Poslední večeří a svatým grálem. Moje maminka odebírá i jiné duchovní časopisy, takže si je navzájem půjčujeme, a musím říct, že pro mě časopis Ve hvězdách zůstává tím nej.

Daniela Babíková, Praha – Libeň

Přečtu si Ve hvězdách něco, co se nikde jinde nedozvím

Časopis Ve hvězdách čtu poměrně dlouho, nejméně tři roky a vždycky si v něm přečtu něco, co se nikde jinde nedozvím, ať už o duchovnu nebo vesmíru. Ráda v něm také pročítám horoskopy. Vyhovuje mi i frekvence vydávání časopisu, protože ho stihnu tak akorát přečíst celý, než přijde nové číslo, přičemž to poslední mám stále u postele. Jsem za tento časopis velmi ráda.

Květa Švehlová, Dohalice u Hradce Králové

Časopis zaznamenává nové trendy, vzdělává a zpříjemňuje život

Sleduji, že se časopis Ve hvězdách tématicky hodně zlepšuje, snaží se být aktuální a jít s dobou. Zaznamenává nové trendy, vzdělává a zpříjemňuje život. Když mám špatnou náladu, sáhnu po něm, protože mi pomáhá svým optimismem a nadhledem zůstat vyrovnaná, v klidu, být pozitivní a mít zase radost ze života. Jsem ráda, že jsou na světě ještě dobří lidé a chytré věci. Děkuji za to.

Dana Ožanová, Praha

Oceňuji, že je časopis progresivní, že se jen nevznáší v oblacích

Na tomto časopisu se mi nejvíce zamlouvá, že není tak „přeslazený“ jako jiné časopisy zaměřené na esoteriku a duchovno a dokáže vidět věci dobré i špatné. Jsem mu vděčná, že mi pomáhá se v dnešním chaosu orientovat. Oceňuji na něm, že je progresivní, nevznáší se jen v oblacích, ale umí stát, když je to zapotřebí, i nohama pevně na zemi. Za tento nadhled časopisu a jeho tvůrcům upřímně děkuji.

Stáňa Kubová, Cheb

Dozvídám se všechno, co potřebuji ke svému růstu vědět

Časopis Ve hvězdách jsem dostala poprvé o minulých Vánocích a od té doby si ho považuji úplně ve všem. Naposledy mě například zaujal velký příběh o Karlu Gottovi, který přinesl informace, které si jinde nepřečtu. Dozvídám se v časopisu o nadpřirozených věcech mezi nebem a zemí všechno, co potřebuji ke svému růstu vědět. Je v něm hodně autorů, kteří mě zajímají. Osobně se věnuji astrologii a horoskopům a i po této stránce je časopis hezky zpracovaný. Uvítala bych v něm jen více tipů na nové knížky, ale jinak mu opravdu nemám co vytknout. Je perfektní a chci za něj poděkovat.

Božena Biskupová, Praha 4

Jsme už velmi dobře informováni, stačí jen projevit zájem

Milý Romane, ráda využívám Vaši výzvu napsat o tom, co si myslíme. Mířil jste ve svém příspěvku (v článku „Máme vůbec ponětí, kolik bolesti a trápení je v lécích?“) na nevinné, bezbranné, ovšem láskyplné a oddané bytosti. Viděla jsem několik dokumentů o testování a transportech zvířat. Vyvolalo to ve mně bolest. Podporuji proto obchody s velmi chutnými vegan potravinami. Co se týká nakupování drogistických věcí, jimiž mydlíme sebe i domácnost, nebo parfémů, tak vyhledáváme výrobky s krásným logem „Netestováno na zvířatech“. Že nejsou v běžných obchodech? Ano, ale Vesmír vždy našel nebo najde nějakou cestu, či způsob, jak si je obstarat. Budujeme Nový svět a co si budeme vybírat? Strach, nebo lásku? Lásku k bližnímu svému, protože zvířata jsou naši bližní. A pokud bude člověk v sobě potlačovat city a pocity, jestliže mu jednou zaklepají na srdce a nedá jim průtok, pak se mohou časem proměnit v bolest fyzickou. Jsme už velmi dobře informováni. Stačí jen projevit zájem a připomenout si záběry zubožených krav tažených po podlaze, které končí ve špekáčcích, párcích nebo svíčkové. Mňam? Nebo fuj? Která část člověka se ozve? Žaludek, nebo srdce? Děkuji za možnost vyjádření.

S úctou a pozdravem Romana Mo-ri-an-na, Jaroměř

Sáhnout na hvězdy nemůžeme a přesto víme, že existují

Časopis Ve hvězdách – jak výstižně nazvaný časopis pro toto téma. Sáhnout na hvězdy nemůžeme a přesto víme, že existují. A takové je to i s esoterikou a věcmi mezi nebem a zemí. V tomto dvouměsíčníku není problém najít téma, které by Vás zaujalo, pohltilo, inspirovalo, překvapilo či potvrdilo Vaše poznatky. Vždy překvapí, a to mile, svojí rozsáhlou nabídkou. Chválím i velikost časopisu, neboť není problém mít ho i v menší kabelce. Gratuluji, protože Vaše Láska dělá časopis neobyčejným, a věřím, že nás, spokojených čtenářů, bude víc a víc. Ať Vám i Nám Všem nejenom Hvězdy přinášejí štěstí.

S láskou Romy Rauscherová, Kadaň

Jediný esoterický časopis, který napsal o Notre-Dame

Vážená redakce, od požáru katedrály Notre-Dame v Paříži jsem čekala, zda se některý z našich esoterických časopisů ujme napsání článku na toto téma a tak, jak tuto událost vnímám od začátku i já. Konečně je to Váš časopis, kdo vydal takový článek. Nikdo přesně neví, jak požár chrámu, který je symbolem evropské kultury, vznikl. Vnímám ho jako vztyčený „Boží prst“! Jako upozornění: „Podívejte se, o co přicházíte! Starejte se více o sebe! Ne o ty, co přicházejí, ti mají své země, své modly a Vaše země zastaví svými modlitebnami. Ve Vašich zemích budou uplatňovat svá pravidla!“ To je můj dojem, myšlenka, kterou jsem k této události chtěla veřejně vyjádřit. A ještě k autorově tématu o symbolu obrázku vyložené karty „0 – Blázen“ – Blázen kráčí zvesela a bezelstně a nevidí před sebou propast…

Zora Prokešová, Zlín

Časopis si celý přečtu a pak si jej půjčují kamarádky

Časopis Ve hvězdách jsem poprvé objevila před lety na návštěvě u svého bratra v Uherském Hradišti. Zajímala jsem se tedy o jeho odebírání také u nás na Slovensku a trafikantka mi ho zajistila, takže ho u ní pravidelně kupuji. Nejprve časopis celý přečtu a poté si jej ode mne půjčují kamarádky, které mi ho pak vrací a já si časopis archivuji. Mám jich už opravdu hodně. Na časopisu Ve hvězdách nejvíce oceňuji nejrůznější rady a podle některých se i léčím. Využívám například schéma, podle kterého si doma masíruji akupresurní body na nohou. Osobně mě hodně zajímají články o mimozemských civilizacích, ráda si přečtu i některé příběhy, uvítala jsem i rozhovor s Rolandem Santé anebo na Cestách k sobě Richarda Pachmana, kterého tam Roman Zahrádka zpovídal. Hudbu obou těchto mužů zbožňuji. Chtěla bych na závěr dodat, že současná společnost žije velmi nezdravě, protože se upnula na supermarkety a pro novou generaci bude v této přelomové době bolestivé přijít na to, jak žít šťastně a spokojeně. Přeji proto časopisu hodně štěstí a všem, kteří ho vydávají, hodně zdraví.

Ludmila Uhríková, Valašská u Brezna, Slovensko

Nové informace, inspirace a pozitivní přístup k životu

Časopis Ve hvězdách si kupuji od samého začátku, kdy začal vycházet. Jelikož se už léta zajímám o esoteriku a alternativní přístup k léčení, pokaždé se na nové číslo tohoto výjimečného časopisu opravdu moc těším. Vždy ho přečtu celý a k jeho obsahu se několikrát ještě vracím, neboť články v něm otištěné mi přináší nové informace, inspirace a poučení a také pozitivní přístup k životu. Děkuji Vám za jeho vydávání.

Majka Vrabcová, Český Krumlov

Všehochuť, plná pravdivých a dobře napsaných informací

Esoterickou literaturu čtu spoustu let, dvě až tři hodiny denně, někdy i v noci. A mohu upřímně říct, že jsem nečetla nikdy nic lepšího, než časopis Ve hvězdách. Oceňuji na něm různé rady, astrologické informace, nebo témata, která se zabývají klimatem a změnami počasí. Velice ráda čtu i citáty na konci, protože je sbírám. S časopisem přitom neustále pracuji. Je to všehochuť, plná pravdivých a dobře napsaných informací. To umí málokdo. Proto mám všechna jeho čísla. Některé věci si z něj kopíruji a snažím se je tématicky roztřídit, aby na sebe navazovaly. Je proto velká škoda, že není časopis všude k dostání a budu jako jeho věrná čtenářka přemýšlet, jak mu pomoci, aby se dostal více mezi lidi. Nejcennější je na něm profesionalita, s jakou je zpracován. Není sice vědecký, ale lehce pochopitelný i pro lidi, kteří nemají hlubší znalosti. Přesvědčila jsem se o tom u své kolegyně, která je jinak zaměřena. Když si ale časopis přečetla, úplně ji pohltil. V tom spočívá velké umění. Opravdu se před Vámi skláním, protože psát pochopitelně, znamená číst s chutí. Přeji Vám hodně úspěchů!

Eva Chloupková, Znojmo

Informace, které nejsou jinde běžně dostupné

Jsem ohromně zvědavý člověk, takže chodím často do vědecké knihovny v Liberci, kde trávím hodně času ofocováním nejrůznějších článků. Vedle toho jsem stálým návštěvníkem esoterických akcí na zámku Hrubá Skála v Českém ráji, kde jsem také objevil časopis Ve hvězdách a mohu říct, že se mi líbil hned od začátku, protože v něm nacházím opravdu zajímavé věci. Velice mě například zaujal na prostřední dvoustraně seriál o práci s kyvadlem s pomocí různých tabulek. Chtěl bych Vám proto za tento časopisu poděkovat, protože zprostředkovává informace, které nejsou v jiných vydávaných časopisech a médiích běžně dostupné a dokážou čtenářům, jako jsem já, pomoci se lépe v životě orientovat. Děkuji.

Milan Drahoš, Jablonec nad Nisou

Časopis mě učí umění přítomného okamžiku

Ráda bych touto cestou poděkovala za vydávání časopisu Ve hvězdách. Každý den si najdu chvilku se zastavit a užít si přítomnost při jeho čtení. Je báječné vzít časopis do ruky a listovat vonící stránky. Umění přítomného okamžiku a život v radosti a lásce, to je to, co mi časopis dává. Oceňuji recepty a články o bylinkách. Také editorialy vedou vždy k zamyšlení. Naposledy mě velmi oslovit ten, jenž poukazuje na to, jak důležité je dobře volit slova. Umět je užívat ve vhodných situacích a spojeních. Děkuji.

S láskou Simona Boudová, České Budějovice

Neznám srovnatelný časopis, napsaný v tomto duchu

Časopis Ve hvězdách odebírám od prvního čísla, tedy přes 11 let, a všechna jeho vydání si schovávám. Mohu za tu dobu říct, že je stále úžasný, i když prošel všelijakými změnami, a vím, že není jednoduché udržet jeho vysokou úroveň, aby byl zajímavý, čtivý a poučný zároveň. Nevím, jak bych ho správně popsala. Pro mne je něčím výjimečný, zvláštní a neznám žádný jiný, napsaný v tomto duchu, který by s ním byl srovnatelný. Je nejen obsáhlý, ale především ho přečtu pokaždé celý – od začátku do konce. Mám proto vždycky velkou radost, když mi přijde do schránky. Držím Vám, Jitko s Romanem, obě pěstičky a přeji hodně zdravíčka. Ať se Vám i časopisu i nadále daří! Děkuji Vám za obětavou práci, kterou odvádíte, a fandím Vám oběma z celého srdce.

Zdeňka Bialoboková, Ronov nad Doubravou

Nestává se mi, že by mě zaujalo tolik článků najednou

Vzhledem k tomu, že se nyní zabývám osobním rozvojem a tématikou většiny článků v tomto časopise, hlavně co se zdraví týče, (protože ho doma řešíme často a sama řeším problém s dlouhodobou nespavostí, kdy ani doktoři nepomohli), zdají se mi články z časopisu Ve hvězdách velice zajímavé a poučné. Vždy se dozvím něco nového a také mě dále motivují k dalšímu „samostudiu“. Časopis na mě tedy působí velmi pozitivním dojmem a hlavně se mi moc často nestává, že by mě zaujalo tolik článků najednou v jednom časopise, oproti jiným, jako tady.

Martina Nejedlá, Stonařov u Jihlavy

Pokaždé je v časopisu něco, o čem jsem ještě nečetla

Netrpělivě vždy vyhlížím doručovatelku, protože se na nové číslo časopisu Ve hvězdách vždycky moc těším. Čeká mě tolik zajímavého čtení! Pokaždé je tam totiž něco, o čem jsem předtím ještě nečetla a co mě opravdu zaujme. Tento časopis by mohl vycházet klidně častěji!

Zdeňka Průšová, Brno

Časopis se mnou ladí duchovně po všech stránkách

Je to téměř osm let, co jsem časopis Ve hvězdách objevila díky paní Silvii Gemini, která do něj také přispívala. Nyní jsem jeho předplatitelkou, protože je to nejpohodlnější způsob, jak nepřijít o žádné číslo. Časopis mi vyhovuje. Dá se říct, že se mnou ladí po všech stránkách duchovním zaměřením, způsobem prezentace témat i fyzickou velikostí. Každé číslo přináší rozličná témata. Vždy mě některá z nich osloví a inspirují k úvahám, postojům, či dokonce rozhodnutím. Ani starší čísla se u nás doma nevyhazují. Leckdy mě v nich znovu něco překvapí a divím se, že jsem na to přišla až následně… Svou obsahovou rozličností přitáhuje téměř pravidelně i mého partnera, což je fajn. Pane redaktore, děkuji Vám. Pomáháte nám probouzejícím se, hledajícím, postupně si uvědomujícím bytostem najít cestu k sobě, uvědomit si své poslání na této planetě a v této době, doplňovat si vědomosti v nekonečné mozaice našich životů, historii lidstva, planety i vesmíru.

S vděčností Dana Pátková, Heřmanoměstecko

Je radost čekat na každé nové číslo

Časopis Ve hvězdách jsem dříve četl jen náhodně, když jsem se k němu dostal. Dnes už ho mám předplacený. A proč jsem si ho oblíbil? Důvodem je rozmanitost článků a především jejich praktické využití. Obsah časopisu mi totiž pomáhá k zamyšlení nad tématy, která jsou různorodá, přitom ale velmi jasně podaná. Svoje místo v časopisu mají také důležité rady ohledně zdraví. A co je hlavní, jejich návody jsou jasně srozumitelné a každý si je může doma vyzkoušet. Je to vskutku rodinný časopis, v němž si každý může najít něco zajímavého a nového pro sebe, nehledě na věk čtenáře. Je proto radost čekat na každé další nové číslo.

Mgr. Vladimír Strejček, Th.D., Praha

Četla jsem, Romane, váš článek s dojetím

Opravdu krásně jste to napsal o své mamince, pane Romane. Četla jsem to s dojetím… Je moc pěkné, že jste s ní byl, když odcházela. Hodně jste jí tím pomohl. Děkuji!

Marie Palenčárová, Sedlonov, Královéhradecký kraj

Kdo je na ezoterní vlně, najde zde vše, co ho zajímá

Časopis Ve hvězdách jsem si oblíbila od doby, kdy jsem ho prvně objevila. Bylo to vždy za mého občasného pobytu v České republice, nebo následně na internetu. Je pěkně vyvážený a myslím si, že si v něm každý, kdo je na ezoterní vlně, najde to, co jej zajímá. Působí na mne velmi dobře a jsem opravdu vděčná za vaši práci.

Alena Maher, Gíza, Egypt

Vzkaz do Cest k sobě: nová vlna ezoteriky

Do naší redakční pošty dorazila také korespondence ze spřátelené televize Cesty k sobě, kterou si dovolujeme sdílet: Alžbětko, máte krásnou televizi a velmi milé moderátory. Moc se mi teď líbil rozhovor, který moderoval Roman Zahrádka s Ondřejem Habrem, je to už nová vlna. A Vaše maminka je úžasná :-). Zdravím Vás.

Jana Králová, Liberec

Vzpomeňte si na mě a půjde k vám energie

Vzkaz všem čtenářům časopisu Ve hvězdách a těm, kteří mají zájem o zprostředkování léčivé energie po celý rok 2019. Stačí, když si každé pondělí na 5 minut, ve středu na 15 minut a v sobotu na 5 minut vždy ve 21 hodin někde v klidu sednou s dlaněmi nahoru na kolenou, vzpomenou si na mě a energie k nim půjde.

S láskou Kája Neuvirt, biotronik a bylinkář, Chotěboř

Myšlenkově dost inspirativní úhel pohledu

Časopis Ve hvězdách nečtu pravidelně, když se mi ale dostane do ruky, strávím s ním dost času. Bylinkaření a zdravou výživu nechávám obvykle stranou, což bych vzhledem k mé špatné životosprávě neměl… Rád si ale čtu o tajemstvích a záhadách souvisejících s mimosmyslovým vnímáním reality a také o alternativním pohledu na globalizaci, svět a dějiny. Právě v těchto tématických oblastech jsou „Hvězdy“ v posledních letech kvalitativně na vzestupu – o tom není pochyb. Nedávno mě v časopisu velmi zaujaly pronikavé a na věrohodných argumentech založené názory ekonomky Ilony Švihlíkové. Za zmínku stojí i poutavý seriál o historicky významných hradech a městech naší země od šéfredaktora Romana Zahrádky. Jím zvolený úhel pohledu, třeba na znojemské podzemní chodby či Křivoklát, je myšlenkově dost inspirativní. Jen tak dál!

Miloš Pelikán, Chrudim

Těší mne, že časopis prošel zásadní proměnou k lepšímu

Jsem nesmírně zvídavý člověk a o tuto oblast se zajímám už desítky let. Proto jsem také dlouholetou předplatitelkou časopisu Ve hvězdách. Potěšilo mne, že časopis prošel za poslední dva roky poměrně zásadní proměnou k lepšímu a stal se z něho opravdu čtivý a zajímavý časopis. Mým přáním je, abyste v tom pokračovali. Děkuji.

Jiřina Wrhelová, Brno

Vydáváte jediný časopis, na ktorý sa nesmierne teším

Ďakujem, vydáváte jediný časopis, na ktorý sa nesmierne teším. Prajem Vam veľa zdravička a veľa inšpirácie do daľšieho roku.

Vlasta Strážnická, Ružinov, Slovensko

Máme se nechat ovládat jako stádo ovcí?

Zcela náhodou jsem si koupila před časem Váš časopis Ve hvězdách. Jsem vášnivý zahrádkář a milovník přírody i všeho živého a neživého kolem nás. Skláním se před silou a moudrostí Matky Země – naší živitelky. Skláním se před celým Vesmírem – Stvořitelem – mocným, ale i laskavým Bohem. Mohla bych o tom napsat více, chci Vám ale především poděkovat za zajímavý, poučný a krásný časopis. Mnohé jsem se v něm dozvěděla (byť už jsem ve věku), například o Janu Amosi Komenském, o krizi a pádu západní kultury, což je velká pravda, protože odsud nikdy nevál příznivý vítr. Podle mého názoru a pohledu hodně zlého a zničujícího pro lidstvo jsou tzv. „vynálezy“ z Ameriky, které rozeštvávají celý svět, uměle vyvolávají války a ničí národy. K otázce církví, co jsem za svůj život zažila, viděla a slyšela; suma sumárum je to jen ohlupování lidí, šíření strachu hříchem, aby se lidé nechali ovládat jak stádo ovcí. Je nám toho zapotřebí? Není, protože já jako člověk se mám řídit Božími zákony, které jsou dané v Desateru – jak se chovat v lásce nejen k muži a ženě, ale všemu kolem. „Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, vezmi a já ti vezmu desetkrát. Miluj bližního svého jako sebe samého.“ Těmito zákony se řídili naši dávní předkové, uctívali přírodu, slunce… A za to pak byli církví trestáni a pronásledováni, páleny jejich svatyně v lesích a studánkách, i jejich obydlí. A protože jsem se stala obětí našeho zdravotnictví, moc mne zaujal třeba článek MUDr. Karla Erbena o medicínské revoluci. Chtěla bych se dostat ze začarovaného kruhu léčení, proto bych se s ním někdy velmi ráda poradila. Od prvního nákupu časopisu jsem si mezitím pořídila další čísla a přeji časopisu jen vše krásné.

Jarmila Kohoutová, Kroměříž

Druhé světýlko pro ty, kteří se rozhlížejí po světle

Rád bych využil této příležitosti, abych mohl pohladit na duši manžele Jitku a Romana Zahrádkovi za to, že provozováním internetového magazínu Ve hvězdách přidali už druhé světýlko pro ty lidi, kteří se rozhlížejí po světle ve svém okolí, a při jeho spatření se zaradují a zvýší se tak jejich štěstí a optimismus. Velké díky a jen tak dál.

Jan Dont, Praha

Kvalita časopisu jde v poslední době nahoru

Časopis Ve hvězdách se mi moc líbí. Nacházím v něm to, co mne zajímá, a též různorodost témat je chvályhodná. Od začátku letošního roku se v něm navíc objevují opravdu kvalitní a známí autoři článků. Byla jsem nadšena například příspěvky Petra Chobota, MUDr. Jana Hnízdila, Marty Foučkové, Kateřiny Karaimi, Věry Várady, Miroslava Zelenky a mnohých dalších. Protože si váš časopis kupuji už poměrně dlouho, rozhodla jsem si jej nyní předplatit, neboť mi přijde, že jde jeho kvalita v poslední době nahoru, proto ráda využiju možnosti si časopis předplatit.

Jarmila Pilná, Praha 8

Radost mi dělají pozitivně naladění autoři

Na časopis Ve hvězdách se pokaždé těším, protože v něm najdu vše, o co se zajímám, a oceňuji jeho pozitivní energii. Velice ráda si v něm čtu podrobné astrologické informace. Zaujal mě také seriál o rakovině od Heleny Cmurové a po jeho přečtení jsem navštívila přednášku této autorky. Opravdu velkou radost mi vždy dělají pozitivně naladění autoři, v poslední době například Karaimi. Její vhled do současné situace naší planety byl úžasný a poučný zároveň. V časopisu bych ještě uvítala nějaké informace o andělech nebo bytostech přírody, jinak jsem s jeho obsahem spokojená a věřím, že bude mým průvodcem i v dalších letech. Přeji mu hodně spokojených čtenářů.

Hana Jánská, Louny

Děkuji za to, že časopis pomáhá lidem

Časopis Ve hvězdách si pravidelně kupuji v posledních dvou letech, v podstatě od doby, kdy jsem ho objevil. Dělá na mě velmi výborný dojem. Oceňuji na něm žánrovou pestrost a především informace z oblasti alternativní medicíny. Klidně by v něm mohlo být i více babských rad, protože se v nich mnohdy ukrývají věci, nad kterými člověk nestačí žasnout. Snad nejvíce mě zaujal článek o vědmě Lence Vodvárkové a Ákašické kronice, a velice rád jsem také za články ruského parapsychologa Sergeje N. Lazareva, od něhož mám několik knížek a který mě v mnohém inspiruje. Děkuji proto časopisu za to, že pomáhá lidem a přeji mu hodně zdaru do dalších let.

Ludvík Malušek, Valašské Meziříčí

Ukázka, že se dá reálný svět obohatit s pomocí jiných sfér

Časopis Ve hvězdách vnímám jako stabilní a velice zajímavý titul s dlouholetou tradicí, který čtenáři vyhledávají ve stále větším počtu. Líbí se mi jak tématicky, tak především proto, že zohledňuje vícero skupin lidí z různých směrů a úrovní s pohledem na duchovní a ezoterický vývoj lidstva. Zároveň ukazuje, že se dá reálný svět obohatit také s pomocí jiných sfér, čímž otevírá lidem zcela nový obzor v tom, aby na sebe začali nahlížet s úctou a respektem a vážili si vlastních hodnot. Časopis Ve hvězdách tak čtenářům pomáhá v mnoha rozhodnutích, jak se v životě dál vyvíjet a jak svůj život nasměrovat, a právě v tom spatřuji jeho největší přínos, za který jsem opravdu ráda.

Hanka Takácsová Kubátová, Kladno

Můj rádce a pomocník na životní cestě

Přijměte, prosím, můj pozdrav a poděkování za Váš časopis Ve hvězdách. Jsem jeho pravidelnou čtenářkou a musím říct, že se téměř nedočkavě těším na každé nové číslo, protože časopis je vždy plný zajímavých článků o všem, co mě zajímá. Je mým rádcem a pomocníkem na mé životní cestě. Chtěla bych Vám i celé redakci popřát, aby se Vám stále dařilo a vytvářeli jste do budoucna časopis tak pěkný a zajímavý jako doposud a aby přinášel radost všem jeho čtenářům.

Helena Karaivanová, Velký Osek

Ve hvězdách? Jitřenka mezi ezoterickými časopisy

Časopis Ve hvězdách je Jitřenkou mezi ezoterickými časopisy, protože se věnuje vedle dalších témat i bylinám a léčitelství. Mohu mu proto do dalších desetiletí popřát další skvělé náměty a články jako doposud a jen doufat, že vedení redakce nezanevře pod vlivem evropského tlaku na osvědčená moudra našich předků, díky nimž lidstvo dokázalo přežít až do současné doby. Je totiž velká škoda, že se má lidové léčitelství vytratit z našeho slovníku, protože je pouze otázkou času, kdy například televize přestanou vysílat pořady o tom, co všechno naše babičky uměly, a média budou muset pod vlivem farmaceutické lobby zapírat moudrosti dřívějších generací. Přeji proto časopisu Ve hvězdách, aby všechen tento tlak ustál a ukazoval nám cestu ještě spoustu let.

PhDr. Marcela Prošková, pořadatel Astrovíkendů, Praha

Esoterika v praxi prostřednictvím konkrétních činů

Moc děkuji za to, že byla v časopise uvedena vzpomínka na Pavla Kobzu. Jak to bylo napsáno, je celé pravda. On takový skutečně byl. Pomáhal svou radou i znalostmi. Například organizátorům výstav a festivalů, kam rád jezdil. Nejednou pomohl i mně. Dovolím si tvrdit, že jsme byli dobří kolegové a kamarádi. Jak dlouho jsme se znali, nevím. Pamatuji si ale na akci v Praze – Modřanech, kde ještě s jedním kamarádem měli stolek vedle mě a nyní už jsou zase oba spolu. Jak šel čas, tak se Pavel měnil. Zdraví mu přestávalo sloužit. Moc mě to trápilo. Tu smutnou zprávu jsem objevila na internetu. Také jsem tady našla kontakty, číslo účtu, a jakým způsobem Pavlovi i jeho pozůstalým pomoci. Když jsem četla, jak to jeho přátelé v čele s Milanem Knobem vymysleli, byla jsem tomu ráda a kontakty využila. Na to všem mi přišla úžasná ona pomoc, která odlehčila Pavlovu zátěž z tohoto života a umožnila mu zahladit některé resty, aby je nemusel řešit v příštím životě. Pavel měl a má dobré kamarády. To je víc než přátelství. Je to esoterika v praxi prostřednictvím konkrétních činů. Jen taková má smysl.

Marie Plášilová Vítová, České Budějovice

Láska na první pohled. Mohla jsem na časopisu oči nechat

Před šesti lety to byla láska na první pohled. Časopis mě zaujal především tím, že byl docela jiný než ostatní. Mohla jsem na něm oči nechat a hltala každičkou jeho větu. Na nic si nehrál, vše sděloval na rovinu, s obrovským odhodláním a srdcem plným lásky na dlani. Stal se mým dobrým přítelem, kterému jsem zůstala do dnešních dnů věrná. Doprovází mě na cestách a dokonce s ním občas i sladce usínám. Jsem mu vděčná za to, že mi pomáhá zůstávat nohama pevně na zemi a hlavu mít přitom ponořenou „Ve hvězdách“. Milí Romane a Jitko Zahrádkovi, upřímně Vám děkuji za to, že již celé jedno desetiletí předáváte nám, čtenářům, prostřednictvím časopisu účinné rady i návody, jak v tomto světě plném změn, životních zkoušek a mnohdy i nástrah, žít v souladu, porozumění a lásce. Přeji Vám do další desítky spoustu vnímavých a nadšených čtenářů, kteří v časopise naleznou inspiraci a odvahu k tomu být sami sebou v tom nejlepším slova smyslu, jaký si lze jen představit. Jedině takoví totiž můžeme být tou změnou, kterou svět tolik potřebuje…

S láskou Silvie Mařáková, Ludslavice

Srdce ochotná pomáhat při úklidu našeho lidského chléva

Milý pane Romane a milá paní Jitko Zahrádkovi, upřímně Vám blahopřeji k desátému vyročí vydávání časopisu Ve hvězdách. Uspět v dnešní době mezi takovým množstvím časopisů, navíc s časopisem s duchovní tématikou, a udržet si po celou dobu takhle dobrou úroveň, to se rovná skoro zázraku. Vím, kolik je za tím dřiny a obětí, když časopis vytváříte až po práci a doslova na koleně. Váš podíl na zlepšování a kultivaci našeho světa je proto tím cennější, a já jsem velmi ráda, že mi bylo dovoleno svou troškou také nepatrně přispět k dobré věci. Do další desítky Vám přeji moc a moc lásky, moudrosti a vnitřního klidu, aby Váš časopis i nadále probouzel stále další srdce ochotná pomáhat při úklidu našeho lidského chléva. Třeba v něm zas uvidíme Ježíška.

Dana Urbancová, Pardubice

V tomto časopisu najdete pro sebe vždy odpověď

Když se řekne časopis Ve hvězdách, první, co mi naskočí, je člověk, za kterým celá tato práce stojí, Roman Zahrádka. Osobně jsem se nejprve setkala s ním a teprve potom s časopisem. Toto setkání bylo osudové a díky němu jsem mohla poznat i Romanovo „Dítě v podobě časopisu“ a téměř všechny jeho přispivatele. Poprvé jsem přitom měla časopis v rukou před osmi, možná devíti lety. Byla jsem tenkrát ráda, že do něho mohu psát příběhy z mé „Duchovní ordinace“. Nejvíce však děkuji za to, že jsem pod záštitou Romana Zahrádky a časopisu Ve hvězdách mohla v roce 2011 vydat na CD svoje první album “Strom života”, které je mezi lidmi stále velmi oblíbené. Tento časopis propojuje poznatky a příběhy, dokáže motivovat a zamyslet se nad sebou i životem. V tomto časopisu najdete pro sebe vždy odpověď, a věřím, že ji našel i Roman.

Ladislava Písnička Svobodová, Praha

Až se vrátím domů, budu mít v kapse Zahrádkův časopis

Celý život se zabývám studiem vesmíru a původem života. Vesmír je náš domov a jednou se vrátíme domů. Jsem si jist, že budu mít při této příležitosti v kapse Zahrádkův časopis Ve hvězdách. Abych věděl, odkud jdu a kam. Časopisu přeji minimálně 10 x 10 let další existence a předplatitele v celé galaxii.

Fanda vesmírné mise Ing. Áda Inneman, Ph.D. s rodinou, Praha

Jedinečné informace o životě, souvislostech a podstatě

Časopis Ve hvězdách pro mě představuje seznámení s šéfredaktorem Romanem Zahrádkou. Bylo kdysi předpovězeno a znamenalo už před mnoha lety začátek našeho přátelského vztahu. Časopis se za tu dobu proměnil v periodikum přinášející stále většímu množství čtenářů jedinečné informace o životě, jeho souvislostech a podstatě. Oslovuje stále více lidských bytostí nejrůznější společenské a duchovní úrovně, čímž si zajišťuje status pomocníka v našich životech.

Pavel Šebek, Křtiny, okr. Blansko

Dobré patří k dobrému, a to mne na časopisu baví

Časopis je hvězdou na trhu. Znám spoustu jeho čtenářů a jsou to zajímaví a skvělí lidé. Je senzační, že dobré patří k dobrému, a to mne na časopisu hodně baví.

Dana Ožanová, Praha

Roman vkládá do své práce celé svoje srdce

Časopis Ve hvězdách přináší poučné informace od zajímavých lidí. To, že takový časopis vůbec existuje, je veliká zásluha akčního a neúnavného šéfredaktora Romana Zahrádky, který do své práce vkládá celé své srdce, čas a energii. Ať se časopisu nadále daří a je mezi lidmi pořád tolik oblíbený.

Dušana Plicová, Plasy u Plzně

Pestrost, rozmanitost, nezávislost a otevřenost

Na časopisu Ve hvězdách se nám líbí jeho pestrost, rozmanitost, nezávislost a otevřenost. Děkujeme za něj a doufáme, že tu bude pro nás ještě několik dalších desítek let.

Alžběta Šorfová a tým televize Cesty k sobě, Praha

Díky za Vaši cestu, které jsem také součástí

Romane a Jitko Zahrádkovi, velká gratulace k desetiletému výročí Vašeho časopisu Ve hvězdach. Nechť je i nadále velkou inspirací a motivací pro čtenáře, kteří se mohou těšit z duchovních a léčitelských článků. Díky za Vaši cestu, které jsem také součástí se svými astrologickými vhledy. Velmi si toho vážím.

Dagmar Kocůrková, Praha

Našla jsem v časopisu rady pro život, ale i přátelství

Jsem s časopisem Ve hvězdách od jeho samého začátku a stal se z něho můj životní partner. Našla jsem v něm nejen rady pro život, ale i přátelství. Časopis se za těch deset let hodně změnil, avšak duch jeho podstaty zůstává stejný – dává mi nenásilnou formou to, co potřebuji. A to mě na něm baví.

Eva Zajícová, Hamry u Hlinska

Rozšířily se mi obzory v mnoha rovinách

Časopis Ve hvězdách spontánně otevírá pestrou paletu dimenzí, kam se člověk ve své mysli a duši vydává rád na zajímavou a dobrodružnou čtenářskou cestu, za poznáním nejen sebe sama. Pomáhá otevírat tyto roviny, vytváří nová spojení a kontakty. Díky němu a lidem, kteří se na něm podílejí, se mi rozšířily obzory v různých rovinách a významně obohatily můj život. Děkuji za to.

Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D., Přelouč

Odpouštím, odpouštím a odpouštím…

V minulém roce jste otiskli v rubrice „Z redakční pošty“ můj příspěvek o zkušenosti s alternativní léčbou rakoviny a zároveň o postoji odborné lékařské komunity k této nemoci. Nyní bych chtěla přispět malou kapkou do mozaiky informací o vzniku tohoto onemocnění. Vše, co píšu, jsem prožila a vycházím pouze ze své osobní zkušenosti. V roce 2003 mi byla diagnostikována rakovina prsu. Po odstranění nádoru jsem prošla chemoterapií, ozařováním, lázněmi a po roce jsem se vrátila zpět do pracovního procesu. Učila jsem. Po návratu z nemocnice se přihodilo následující: začala jsem vnímat příčiny nemocí, i to, že si všechny zdravotní problémy způsobujeme sami, a těm, kdo jsou v našem životě nejcennější, což jsou podle mě děti, je svým chováním servírujeme také. Nejdříve jsem se obávala, že mi k tomu všemu ještě přeskočilo. Myslela jsem si, že se už nikdy nebudu smát. Snažila jsem se tento Dar navrátit tam, odkud přišel, ale marně…Nezbývalo mi tedy nic jiného, než se vydat cestou hledání souvislostí. To mě přivedlo k dnes již čtrnáctiletému výročí uchopení tématu Příčiny nemocí. Popisovat cestu hledání, poznávání, přijímání a odpouštění by bylo zdlouhavé, chci se však zastavit na tomto místě nad tématem vzniku rakoviny v mém případě. Onen první atak byl blízko povrchu na dobře přístupném místě, dobře operovatelný. Recidiva v tom samém prsu byla v roce 2014 už hodně hluboko a z lékařského posouzení šlo o velice agresivní typ. I tady jsem podstoupila chirurgický zákrok, ale následnou léčbu jsem odmítla. Skýtalo mi to možnost být ještě nějaký čas v pohodě bez brutálních reakcí na léčbu. V té době mi byl dán dar pránické stravy a tak se přihodilo, že jsem pět týdnů nemusela jíst. Již z dřívějška jsem měla za sebou třítýdenní přechod z fyzické stravy na energetickou a věděla jsem, že i toto je možné. Při přechodovém období na pránickou stravu navnímáváte v prvním týdnu karmu rodu, potom karmu národa a ve třetím týdnu karmu planety. Z mého pohledu bylo nejtěžší „ustát“ rok 1968. Pocity marnosti a beznaděje byly stejně silné jako v roce 1938 při Mnichovské zradě. Při mém soukromém pátrání po příčinách tohoto zhoubného onemocnění jsem našla v obou případech neodpuštění. V tom prvním, povrchovém to bylo z tohoto života, v tom druhém, hlubokém bylo zásadní vyřešit odpuštění v drsné době středověku, a pak jistě mnohá další, jež se táhla napříč mými životy jako červená nit. Je jasné, že s těmi, co máme co dočinění z minulých bytí, se stále dokola setkáváme v dalších inkarnacích, abychom odpustili. A tak odpouštím, odpouštím a odpouštím…

Ivana Kůrková, Lázně Bohdaneč

Chybějící střípky do mozaiky poznání

Včera jsem si zase do noci četla loňské vydání časopisu a konstatuji, že informace zveřejněné třeba před rokem a různé prognózy mystiků a věštců se beze zbytku naplňují v celosvětovém dění posledních měsíců. Nic není náhoda a vše je tak, jak má být, a vše bylo dávno předpovězeno. Jen mě to přesvědčilo o tom, že jevy, skutky, historická fakta, o které se už roky zajímám, nejsou ani náhodou výplodem tvořivosti senzacechtivých autorů sci-fi literatury, ale jsou skutečností, jsou naší realitou. Utvrdila jsem se v tom, že jdu správnou cestou, a vím, že z této cesty nesejdu a budu otevírat oči i ostatním, kteří ještě nejsou zcela probuzení :-). Informace z časopisu Ve hvězdách mi doplňují chybějící střípky do mozaiky poznání a daleko lépe se nyní orientuji a chápu souvislosti.

Lenka Kubínová, Praha

Co nás čeká a nemine, je Ve hvězdách 🙂

Milá redakce, chtěla bych vám poděkovat za časopis Ve hvězdách, protože se jedná o první svého druhu, který přečtu celý a s chutí. Opravdu každou stránku. Je to časopis, ve kterém najdu vždy odpověď na aktuální otázku – situaci, kterou právě řeším já nebo někdo mi blízký. Ať už se to týká zdraví, vztahů v rodině, či témata z televize (Letem světem). Ráda si vystřihuji a zvýrazňuji různé věty, doporučení, ke kterým se později vracím, nejlépe v létě u vody, nebo při setkání s kamarádkami. Miluji citáty, zapisuji si je do notýsku, vystavuji je na pracovní stůl, noční stolek, lednici, proto u mě v kuchyni najdete na viditelném místě nejen recepty pro zdraví (Naše zdraví roste na louce), jak využít koření v kuchyni, ale i Zásady zdravého života podle pátera Ferdy, Desatero Jaroslava Duška, rady pana Hnízdila, atd. Také obdivuji lidi, kteří dokáží na zdravotní problém či jiný náš nedostatek nahlédnout ze strany lékaře a zároveň z pohledu např. čínské medicíny. Nebojí se najít smysl naší nemoci v psychice, čakrách, RUŠ, apod. Jelikož mě baví numerologie, vždy uvítám i sdělení o tom, co nás čeká, jak nás čísla ovlivňují. Jsem ráda, že zde najdu i návody a tabulky pro práci s kyvadlem, či biologické hodiny. Čtenář si prostě vybere předpověď na další měsíc od astrologa i numerologa. A přitom víme, že to, co nás čeká a nemine, je Ve hvězdách :-).

Jarmila G., Ostrava

Potvrzení, vodítko, propojení se do Jednoty

Milý Romane, vážená redakce, pokaždé, když vyjde nové číslo časopisu Ve hvězdách, děkuji Vesmíru za to, že nás seznámil. Ráda bych těmito několika řádky poděkovala za časopis i za práci, kterou odvádíte. Možná si ani sami neuvědomujete, jak důležité to je. Pro ty z nás, co už víme a jdeme pevně po své cestě, na které nás ještě čas od času smete vichr transformace, jsou informace poskytované v časopise potvrzením, vodítkem, spojením obsahu našich vlastních poznání s poznáním ostatních, propojením se do sítě Jednoty. Pro ty, kteří jdou, ale ještě úplně netuší proč a kam, jen je to tam prostě přitahuje, jsou cenným zdrojem poznání světa, do něhož směřují. No a pro ty, kterým se časopis dostane do ruky náhodou a nad články jen kroutí hlavou a nechápou, jak někdo může vydávat takové „blbosti“, jsou potvrzením, že jsou tam, kde zatím mají být :-). Informací na internetu je spousta, mnohdy ale zcela přesně nevíme, z jakého jsou zdroje, či kdo za nimi ve skutečnosti stojí. Forma časopisu, který se mi vejde do kabelky, se mi moc zamlouvá a dokonce se dovoluji pasovat do role jakéhosi distributora časopisu. Nevychází příliš často, abych měla dost času na důkladné přečtení a vstřebání informací, obrázků a fotografií reálných osob a míst, kde znám zdroje (některé i osobně). Časopis odebírám od chvíle jeho objevení, a protože mi bylo líto, že mi toho tolik před tím uniklo, koupila jsem si kompletní ročník 2015. Loňský ročník jsem už zkompletovala předplatným a celé dva ročníky jsem nejdříve postupně zapůjčila rodině k přečtení, aby si každý rozhodl, do které skupiny patří :-), a nakonec jsem je celé darovala místní knihovně, aby i široká veřejnost dostala svoji šanci. Tolik poděkování a teď prosba. Osobně považuji za velmi cenné informace o posunu zemské osy spojené s přiblížením planety Nibiru. Několik článků na toto téma bylo již dříve v časopise uvedeno, naposledy v minulém čísle přímo od tebe, Romane. Informací z různých zdrojů je mnoho, chodí k nám už mnoho let, mnohé cítíme sami, a je to událost, na kterou nejspíš všichni čekáme. Je tu předpoklad, že médii a na internetu proběhne kampaň plná dezinformací, či informací vyvolávajících zbytečný strach a následnou paniku tak, jako tomu bylo v roce 2012. Poslední zprávy hovoří o tom, že doba, kdy celý proces bude vrcholit, je skutečně za dveřmi. Spojme tedy síly, a já za nás všechny prosím Romana a jeho kolegy, kteří se na časopisu podílejí, o jakési shrnutí a návod, jak situaci uchopit. Jak se připravit, abychom nepropadli panice, abychom mohli být v tak náročné době stabilizátorem pro ostatní, kteří vůbec netuší, co se s planetou děje. Pojďme prostřednictvím časopisu Ve hvězdách harmonizovat jistě nelehkou, ale určitě zvládnutelnou situaci, která nám všem možná převrátí život naruby. Pokud se tak nestane, bude to fajn, jestli ano, buďme připraveni. Za sebe i čtenáře děkuji.

Věra Kloučková, Smiřice u Hradce Králové

Je to složité v současném světě

Časopis Ve hvězdách kupuji již delší dobu. Vždycky se těším, jak rozevřu první listy a ponořím se do čtení. Takhle to mám i s knihami. Kdepak čtečka (nebo jak se to jmenuje), kniha má kouzlo! Líbí se mi i celková úprava časopisu a krásné obrázky v něm. Moc mě posledně zaujal rozhovor s paní léčitelkou Moučkovou. Ráda bych si s ní přečetla i další rozhovory, pokud to bude možné. Líbí se mi, že se drží „zdravého selského rozumu“. Také mě zaujal článek mongolské šamanky o vyučování dechu. Trochu se divím, že je z takové dálky. To ji v Mongolsku nepotřebují? Velice pak oceňuji článek o J. A. Komenském. Kolik lidí o něm ví víc, než jen to, že je učitel národů? Včetně mě. Bylo moc pěkné, že jste připomněli i Boženu Němcovou. Mám ráda její knihy, tak plasticky a s citem píše o tehdejší době. Myslím si, že je dodnes nedoceněná. Všichni se nejvíc zajímali o její soukromí, ale co přinesla ve svém díle už méně. Například v povídce V zámku a podzámčí píše o zbohatlících, jako by psala o dnešku. Nebo o děvčatech, které musely do služby až do Vídně. S porozuměním píše, jak jim muselo být, když odešly z vesniček do velkého města. Co si nesly v srdci z domova a jak se musely v tom světě probíjet. Všechny články jsou moc zajímavé a nutí k přemýšlení. Například Posun Země… Nebo Mýty o původu lidstva. Tam se raději držím Stvoření světa Bohem. Vždyť i tyto postavy musel někdo stvořit.
Už se také chystám pročistit si játra, protože se říká, že kdo má čistá játra, neonemocní rakovinou, jak jsem se dočetla. Pane Zahrádko, taková otázka zvědavé ženské na závěr. Jak dobře jsou na tom s duchovnem evropské země? Vychází tam knihy a časopisy? Jsou tam léčitelé a konají se tam besedy? Myslím si, že církve poněkud zaspaly, zůstaly ve středověku a také špatně vykládají Bibli. Je to složité v současném světě. A totalita udělala také své. Pane Zahrádko, loučím se s pozdravem a přeji Vám vše nejlepší v osobním i profesním životě.

Anna Jeřábková, Brno

Odpověď čtenářce

Milá paní Anno, velice Vám děkuji za krásné postřehy. Budu se na ně snažit ve stručnosti odpovědět. Mongolská šamanka Gana u nás vystudovala vysokou školu, a jak už to bývá, našla si tu i svoji životní lásku. Proto také žije a vyučuje v naší zemi, přestože se jí po Mongolsku stýská. Pokud jde o duchovno v evropských zemích, vycházejí tam ezoterické časopisy už přes půl století a fungují tam i duchovní školy s lektory z celého světa. Někteří z nich přijíždějí i k nám. A jestli se mám vyjádřit k poslání církví, pak jsem osobně toho názoru, že jejich úloha ve společnosti pozvolna slábne. Souhlasím s Vámi, že zaspaly dobu. Přeji Vám hodně štěstí.

Roman Zahrádka, šéfredaktor časopisu

Přečteme si, co ještě nevíme, anebo jen možná tušíme

Na „hvězdný“ časopis Ve hvězdách se vždycky těšíme, je tam mnohé, o čem ještě nevíme a co jen možná tušíme. Najdeme tam informace, poučení i něco více. S časopisem Ve hvězdách hned je větší chuť zas žít, zastavit se a krásně snít.

Jarmila Beranová, malířka, spisovatelka, lektorka a terapeutka, Praha

Časopis je mým sluníčkem, nebo hvězdičkou, chcete-li

Váš časopis se jmenuje Ve hvězdách, moje lékárna na malém městě u Prahy, kterou jsem provozovala od roku 1999, se jmenuje U stříbrné hvězdy. Městečko Řevnice je v krásném údolí Berounky, v nádherném Českém krasu nedaleko Karlštejna. Jsem rodačka a patriotka. V sousedním městečku, Dobřichovicích, měl dlouho praxi MUDr. Jan Hnízdil, kterého velmi uznávám a Vy jste s ním publikovali články, s nimiž souhlasím, jeho knížky mám ráda a jsou spolu s Vaším časopisem mými sluníčky nebo hvězdičkami, ať je legrace, jak píšete. Na konci roku 2015 se mi povedlo lékárnu U stříbrné hvězdy v Řevnicích prodat tržně nejmírnějšímu z farmaceutických řetězců v ČR. Řetězec Moje lékárna ji koupil, zaměstnal mne v ní jako šéfovou a umožnil mi prodávat bylinky, míchat vlastní čaje, sirupy, marmelády, léčivá vína, celý ten nádherný bylinkový svět, který mne tolik baví. Nemusím už v nejšpinavějším z průmyslů – farmaceutickém, investovat jedinou svoji korunu a jsem za to řetězci Moje lékárna moc vděčná. Pomozte mi, prosím, ať se odvážím zúčastnit se některé z Vašich krásných akcí. Možná, že by se Vám líbilo šípkové víno s pomeranči, mišpulové víno se zázvorem, antibiotický balíček proti chřipce – zázvorový sirup, citrónová marmeláda, med s křenem a zázvorem a šípkovým vínem. Vše samozřejmě bez konzervantů a chemie, z místních surovin. Ráda píšu. Ráda Vám budu do časopisu přispívat. Příspěvky lékárnice pro Vás mohou mít cenu a mám o to ve Vašem krásném nekomerčním časopise zájem.

PharmDr. Dagmar Vávrová, lékárna U stříbrné hvězdy v Řevnicích

Romane, díky za úžasnou práci

Bylo zimní ráno. S hrníčkem dobré kávy jsem se posadila ke stolu a pozorovala sněhové vločky venku za oknem, jak se tiše snáší na zem. Stejně jako vločky, tak i moje myšlenky pozvolna poletovaly jedna za druhou. Snad bilance mého života a uplynulých let. Nevím… Uviděla jsem před sebou na stole časopis Ve hvězdách a znovu jím pomalu prolistovala. Kolik pravd, myšlenek a názorů v něm je. Jedno mají společné. Śéfredaktora Romana Zahrádku. Uvědomila jsem si, že bez jeho snahy a odhodlání, bez jeho neustálého shánění prostředků a hostů, by tady tento krásný časopis nebyl. Uvědomila jsem si zároveň, že Romana vlastně znám od svých studentských let. On jako mazák a já jako prvňáček na Střední ekonomické škole Chrudim. Ani ve snu by mě tenkrát nenapadlo, že se ještě několikrát v životě setkáme. Náhoda? Ty ale přece neexistují ;-). Později jsem ho potkávala jako kolegu mého bratra. A pak přišla na několik let odmlka. Věděla jsem, že pracuje v redakci místních novin, ale potom přišel časopis Ve hvězdách. Už nevím, kde jsem ho poprvé uviděla, ale zaujal mě v celé své síle, a co víc, byl pod ním podepsaný Roman. Byl to nádherný pocit, jako když potkáte starého kamaráda. Vůbec jsem netušila, že bude mít pro mne časopis takovou sílu. Stala jsem se jeho pravidelnou čtenářkou. V každém jeho čísle si každý určitě najde to svoje, co ho zajímá. Články o tajemnu, astrologii, grafologii, bylinkách či karetních výkladech. Mám ten časopis moc ráda. Některé z hostů jsem dokonce poznala osobně. Srdíčko přímo zajásá, když si řekne: „Toho znám, to je kartář Láďa, ta úžasná žena Karaimi je skvělá, a copak nám to tady ten Roman zase píše…“ Zkrátka, pane šéfredaktore, anebo raději Romane – díky za úžasnou práci. A připojuji též přání, aby přibylo hodně úžasných lidí, které budeme díky tobě i nadále v časopise potkávat. Přeju Tobě i všem, kteří se na vzniku a chodu časopisu podílejí, hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojených čtenářů.

Dana Snětinová, Topol u Chrudimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herec Tomáš Valík je už na svých Plejádách

V minulém čísle časopisu Ve hvězdách, který pravidelně odebírám, jste zmínili odchod Tomáše Valíka a že se mu budete ještě věnovat. Cítila jsem se dojatá a ráda bych se proto s vámi podělila o krásné vzpomínky na něj. Tomášek byl úžasný člověk plný lásky, pochopení a empatie. Loni v červenci mi zemřela maminka. Nechtělo se mi dál žít. Vše najednou ztratilo smysl. Byly jsme si totiž hodně blízké. Pak jsem najednou v prosinci potkala Toma. Právě v předvánočním čase, kdy se dějí zázraky. Až později jsem pochopila, že mi Archanděl Zadkiel, který se zjevuje před Vánocemi, poslal Tomáše do cesty jako svého posla, který mě začal pomalu léčit. Předal mi důležité vědomosti a ukázal, jak nechat maminčinu duši odejít, propustit ji z vězení bolesti, neboť tu stejně je a bude se mnou. Věřil na energii duší a říkával: „Nemohu tě nic naučit. Učíš se od sebe. Mohu jen udat směr. Naše duše ví vše, jen se rozpomínáme a vydělujeme ve hmotě, abychom něco poznali a na některé věci přišli sami.“ Zkrátka. Odtáhl mě od okraje propasti a já díky němu začala znovu žít, smát se, milovat život a objevovat sebelásku. Oba jsme byli tzv. dvojplameny – staré duše, které se okamžitě poznají. Tudíž jsem byla velice štastná, když přijal moji pomoc. Starala jsem se o něho, když už byl nemocný a bylo mu hodně špatně, ale vědomí, když jsem za ním přišla a trávila s ním čas, že úplně pookřál, smál se, zpíval a vyprávěl, mě naplnovalo velkou láskou a energií, které jsem mu předávala a posilovala tak jeho unavenou duši i tělo. Do posledních chvil si zachovával optimismus. Když jsem byla někdy smutná a bylo mi ho líto, vzal mě za ruku a řekl: „Netvař se tragicky. Strachy jsou nízké energie.“ A měl pravdu. Do poslední chvíle jsem věřila, že se uzdraví. Bohužel, Pán Bůh mu na tomto světě vyměřil jen tento čas a přesto toho Tomáš tolik udělal. Nikdy ne pro sebe, ale pro druhé. Byl to pozemský anděl, který miloval život a pro druhé by se rozdal. Jeho svíce života zhasla a i když tu už není, jeho světlo stále září a já cítím jeho lásku a energii v sobě i okolo. Vlastně mě nikdy neopustil. Byli jsme na sebe velmi napojeni. Vzpomínám si, jak jsem mu jednou telefonovala a on odpověděl: „Neuvěřitelné, teď jsem ti chtěl volat.“ Sice mě jeho odchod velmi bolí a ještě dlouho bude, na druhou stranu vím, že už je teď na svých Plejádách mezi svými anděly a Archanděly. Nikdy na něho nezapomenu, navždy zůstane v mém srdci zapsán hluboko zlatým písmem lásky. A jak se správně píše ve vašem časopisu: „Smrtí naše duše nezaniká, jen mění formu svého bytí.“ Jak příhodný článek právě v těchto dnech. Vím proto, že jak jsme s Tomáškem setkali v minulém i v tomto životě, setkáme se i v tom příštím, neboť je jeho duše nesmrtelná. Vzpomínejme na něj tedy s láskou a úsměvem, jak by si to jistě přál. Jeho úsměv otevíral duše i srdce – byl krásný, čistý a upřímný stejně jako on sám.

Markéta Richterová, Praha

Herec a Plejáďan Tomáš Valík s Evou Večernicí Zajícovou, dříve Vyšínskou. Foto: z archivu Tomáše Valíka

Lidé mají strach a chovají se jak zhypnotizovaní tvorové

Vědomá pozornost porazí i strach. Během mých setkání s některými lidmi jsem vycítil, že mají strach z toho, co vidí v naší společnosti i ve svém okolí. A sami přitom jen zírají a chovají se jako zhypnotizovaní tvorové, kteří sotva udržují svá těla, aby přežila. Nepřemýšlí o ničem, ani o tom, jak se tohoto strachu zbavit. Tento stav jim přitom sděluje, že se sami dostatečně nestarají o to, co se kolem nich skutečně odehrává a k jakému účelu. Začít se o to zajímat je ale prvním úkolem každého člověka. Transformace přitom postupuje neuvěřitelně rychle jako valící se voda, většina lidí to však nevnímá, protože ještě spí. Níže jsem uvedl několik příkladů, kde si obstarat potřebné informace. Paní Iva Adamcová jezdí už několik let po České republice republice a vysvětluje lidem, co se okolo nás děje. V poslední době s ní bylo natočeno video “Vše je dobré” a ještě pokračování “Vše je dobré II.” Obě videa najdete na adrese www.cestyksobe.cz. V jiných pořadech, např. s pány Corey Goodem a Davidem Wilcoxem na adrese www.matrix-2001.cz je konstatováno, že bytosti z vyšších sfér nebudou za lidstvo nic dělat, protože je věcí každého člověka, aby se postaral o to, že se nám na světě zase líbilo. Bytosti Sfér naštěstí nepřipustí, aby kdokoli vyvolal 3. světovou válku. Vidí ale, že lidská síla na tento úkol nestačí, a tak alespoň pomáhají. Co může každý obyčejný člověk dělat, aby se dočkal života, jaký si představuje, poradí např. Veronika s Montym na adrese http://galacticchannelings.com. Tato manželská dvojice radí našim lidem už dlouhodobě česky a všechny jejich příspěvky lze vysledovat zpětně podle datumů, kdy byly zveřejněny. V posledních letech u nás probíhá také zápas o pravdu, zda je očkování, zejména u dětí, prováděno v jejich zájmu, nebo naopak. Doporučuji se proto seznámit s opačným pohledem, než je ten oficiální, který kromě jiných prezentují také MUDr. Ludmila Eleková nebo MUDr. Jan Vavrečka. Kdo chce získat alespoň hrubou představu, jak probíhá transformace na opravdu vysokých úrovních mezi jednotlivými státy, může se podívat na zprávy pana Benjamina Fulforda, mluvčího jedné důležité mezinárodní organizace. Zřejmě budete z počátku jen nevěřícně zírat. Lze ale předpokládat, že po úvodním překvapení pochopíte a nastartujete vědomé poznání, abyste nebyli očekávaným celosvětovým odhalením zaskočeni. A co bych doporučil časopisu Ve hvězdách a panu Romanu Zahrádkovi? Nejdůležitější bude, aby nalezl někoho, kdo bude nabitý vědomostmi z nejrůznějších oblastí, bude je schopen smysluplně pospojovat a zasvěceně a poutavě o nich hovořit. Osobně jsem ohromen přednáškami pana Ády Innemana, který tyto předpoklady splňuje. Věřím, že se tohoto úkolu v časopisu ujme a naplní Komenského heslo: „Tam, kde je přineseno světlo, tma sama mizí bez boje.“

Jan Dont, Praha

Jako žena oceňuji formát tak akorát do kabelky

Dlouho jsem hledala časopis, který by pro mě byl nejen oddechovým čtením, ale i užitečným pomocníkem v každodenním životě. Časopis Ve hvězdách mne v tomto směru naprosto oslovil. Dokonce hned dvakrát. Za prvé je mi skvělým průvodcem v této transformační době plné nejrůznějších a mnohdy těžce uchopitelných energií, což ocení především moje duše. Za druhé v něm najdu množství moudrých rad a myšlenek, jak čistě přírodními, zcela bezpečnými a zdravými prostředky pomoci svému tělu k větší vitalitě a pevnějšímu zdraví. Jako žena oceňuji i jeho formát „tak akorát do kabelky“ a poutavý vzhled. Těším se proto na každé další nové číslo a děkuji upřímně všem, kdo se na jeho tvorbě s láskou podílejí.

Silvie Mařáková, Ludslavice na Zlínsku

Veškeré informace máme uložené ve svých tělech

Nejprve mi dovolte poděkovat za časopis Ve hvězdách, kde mě vždy zaujme nějaké téma. Tentokrát ale přemýšlím, zda reagovat na váš článek „Blíží se konečně spolupráce oficiální a alternativní medicíny?“ z minulého čísla. Mám totiž poměrně čerstvou praktickou zkušenost. Bylo by fajn, kdyby se tato spolupráce již blížila, ale nevím, nevím… Před rokem a půl jsem odmítla klasickou onkologickou léčbu. Situace to byla vcelku komická. Paní doktorka mi sdělovala vše, co se týká této procedury, a já se jí snažila na oplátku říct, že momentálně nepoužívám fyzickou stravu a tak nevím, jak by moje tělo na takovou dardu zareagovalo. Moje sdělení poslouchala snad jen sestřička, která se napřímila na židli, avšak lékařka stále mluvila o chemoterapii a já zase o tom svém. Závěr byl takový, že jsem byla objednána k další návštěvě za měsíc. Do tohoto data se u mne nic nezměnilo a tak jsem nabízenou službu odmítla. Po nějaké době jsem přešla zpět k normálnímu stravování. Během uplynulého roku mi přišlo do života několik dalších období bez potřeby jíst, protože jsem poslechla své tělo a na tyto energie se naladila. Netroufám si tvrdit, že je to samospásná metoda. Veškeré informace máme uložené ve svých tělech a k některým hlubokým energetickým zápisům jsem se musela „dostat“ i jinak. Při každé další kontrole na onkologii jsem byla přesvědčována o nutnosti podstoupení klasické léčby. A aby byli lékaři v pohodě, bylo třeba podepsat revers. Nakonec mi bylo loni v září popřáno hodně zdraví. Tohle tedy asi jako spolupráce nevypadá a u mě to zanechalo dojem jako: „Když vy nechcete naše postupy, tak my zase nechceme vás.“ Nestěžuji si, ale jen konstatuji fakta.

Ivana Kůrková, Lázně Bohdaneč

Časopis psaný s láskou, poctivě a se zajímavým obsahem

Objevila jsem pana redaktora Romana Zahrádku a jeho paní na výstavě. Chvíli jsem si je prohlížela a velmi se mi líbil jejich klidný a veselý přístup k lidem. Je hezké, když manželé pracují spolu a působí jako jeden harmonický celek. A co teprve jejich časopis. Od té doby ho ráda čtu a doporučuji všem svým známým, protože je psaný s láskou, poctivě a má zajímavý obsah s hezkou grafikou. Obsahuje vše, co se nedostává lidem v této uspěchané době. Při jeho čtení mne napadají stále nové myšlenky, a to mám ráda. Uvařit si dobrý čaj a udělat si hezkou chvilku s tímto časopisem. Přála bych to zažít každému.

Dana Ožanová, Praha