Vojenský časopis upozorňuje, že se íránské letecké síly střetly s UFO

138
Foto: Pavel Roško

Íránské letecké složky (IRIAF) údajně používaly F-14A Tomcats k pronásledování UFO po desetiletí. Článek ve vojenského leteckého časopisu Combat Aircraft Monthly uvádí podrobně historii letounů Tomcat, zařazených do výzbroje IRIAF. Ke konci článku, v sekci nazvané “Lovci UFO”, se popisuje, že letecké složky používaly F-14 během posledních 20 let k „pronásledování cizích a neznámých letounů“.

Článek vysvětluje, že když byl odhalen íránský jaderný program, používaly USA vzdušná plavidla bez posádky za účelem soustřeďování průzkumů z jaderných středisek – tedy na podzim roku 2004. IRIAF měla údajně 24 hodin denně v pohotovosti čtyři stíhačky F-4 a čtyři F-14, a to právě kvůli přítomnosti plavidel bez posádky z USA. Další F-4 a F-14 byly připraveny a některé dokonce přelétávaly každou noc, aby monitorovaly vzdušný prostor. Ale některé z neidentifikovaných letounů, se kterými se setkaly, byly cokoli jiného než obyčejné letouny.

UFO byla spatřována mnohokrát – jak pozemními, tak leteckými radary. Podle Combat Aircraft Monthly íránské zdroje popisují, že UFO: “předváděla udivující letecké charakteristiky, včetně schopnosti letět mimo atmosféru, dosáhnout maximální rychlosti 10 Machů a minimální rychlosti nula, se schopností viset nad cílem.“ Tato plavidla také údajně vydávala vysokou úroveň magnetické energie, která přerušovala navigační systémy a rušila radary.

Článek podrobně popisuje jedno z těchto setkání, kdy byla zařízení ovlivněna od UFO: „Při jednom případu nad oblastí Arak v listopadu 2004 posádka F-14A, ozbrojena dvěma raketami AIM-9J a dvěma AIM-7E-4, spatřila světelný objekt letící blízko vodní přehrady v oblasti Arak. Když ve stíhačce paprsek radarového systému typu AN/AWG-9 “vykreslil” objekt, jak RIO (důstojník pro radarové zachycování sedící za pilotem), tak pilot uviděli, že radarový záběr se přerušil pravděpodobně díky vysoké magnetické energii objektu, který rušil odražené radarové vlny. Pilot popisoval objekt jako kulovitý s něčím zeleným jako je přídavné spalování, vytvářející za sebou značné množství turbulence. Posádce Tomcatu se podařilo dosáhnout automatického sledování radarem, když to letělo lineárně a konstantní rychlostí. Jakmile pilot proti objektu zvolil odjištění rakety AIM-7E-4, zvýšil objekt rychlost a pak zmizel jako meteorit.“

Článek také zmiňuje incident z roku 2012, kdy byla zvednuta stíhačka F-14, aby zachytila přicházející UFO, ale pár vteřin po vzlétnutí F-14 explodovala.

Ostatní pokusy o zásahy stíhačkami F-4 a F-14 se ukázaly jako marné, takže IRIAF údajně nařídila ukončit lety proti těmto „světelným objektům:“ Jak Írán, tak Rusko údajně tato neobvyklá plavidla vyšetřovali. Ale po dvou letech zkoumání íránské letecké složky přijaly názor, že letouny byly prostě špionážními bezpilotními drony USA.

V současné době není znám letoun, který má schopnost předvádět to, co UFO pozorované v Íránu. NASA sestavila nový X-43A Scramjet, tryskově poháněný letoun s rychlostí 9,6 Machů nebo téměř 11 265,41 km za hodinu – v roce 2004. Ale ten nemá schopnost viset ve vzduchu. Existuje přirozený předpoklad, že USA má tajný letoun a technologii, což bude veřejnosti teprve oznámeno. Ale do doby, než taková neuvěřitelná technologie bude odhalena, není možné přesvědčivě psát, že neidentifikované letouny v Íránu jsou bezpilotní drony USA.

Autor: Jason McClellan
Zdroj: http://www.openminds.tv/…53/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 300 Kč, na 2 roky 600 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk