Roman „New“ Zahrádka: Rada palmových listů – jen duchovní vůlí vystoupáme úrovněmi nad sebou

226
Indický čteč palmových listů Palani mezi Pavlem Krejčím a Romanem Zahrádkou. Foto: Diana Králová

Před více než deseti lety jsem přečetl knihu od Thomase Rittera „Proroctví o Evropě z knihoven palmových listů“ a musím přiznat, že mě okamžitě zaujala. Toužil jsem se tenkrát vydat do Indie a poznat na vlastní oči knihovny, které vytvořili svatí rišiové. Především ale zjistit, zda se v nich nachází také můj záznam, protože kdo se má jednou přijít zeptat na svůj osud včetně důsledků karmických příčin z minulých životů, ten prý svůj palmový list určitě najde i s datumem, kdy se dostaví… A to už za cestu do indického Madrásu stálo.

Osud tomu chtěl však jinak a z plánované cesty nakonec sešlo. Roky mezitím plynuly a čas od času mě někdo z mých známých s doporučením: „To by bylo něco pro tebe,“ upozornil na zajímavého člověka, který jako první přivedl do Evropy čteče palmových listů. Byl to cestovatel a psychoterapeut Pavel Krejčí. Podvědomě jsem přitom vytušil, že se naše cesty jednou protnou. A skutečně. Letos na jaře mi Pavel zavolal. Slovo dalo slovo a z našeho setkání jsem si odnesl Pavlovu knihu „Kým jsme byli, jsme a budeme“, která, jak jinak, pojednává o jeho strastiplné cestě do palmových knihoven a nesmírné trpělivosti, kterou musel vynaložit, než se mu podařilo postavit funkční „most“ mezi Českou republikou a Indií, po němž k nám proudí informace k těm, kteří mají ve svých záznamech napsáno, že budou jednou chtít svůj osud z palmového listu přečíst a vyložit.

Nabídl mi tu příležitost také. Ani na chvíli jsem nezaváhal. Musel jsem však vyčkat, zda se najde „můj“ palmový list a zda jsem tím, kdo smí nahlédnout do Akášické kroniky. A opravdu, můj záznam se našel! Člověku se v tu chvíli honí hlavou milión otázek, z nichž ta nejčastější pochopitelně byla: Jak mohl někdo v Indii před několika staletími zapsat moje osobní údaje na palmový list a znát je do všech detailů? O to víc jsem se na setkání se čtečem Palanim těšil.

Jeho hluboké oči připomínají rentgen, který s naprostou samozřejmostí monitoruje současný, minulý a budoucí život tazatele i přímou karmickou linii. Dozvídám se zároveň všechny svoje hříchy z předchozí inkarnace, které teď musím splácet do posledního haléře a pochopit, proč se tak děje. Uvědomit si, kdo jsem a jaké je moje poslání tady a teď. Přijmout s pokorou svoji roli a sloužit trpělivě lidem bez ohledu na touhy vlastního ega. A vědět, jak se očistit a hlavně jak nezatížit svoji karmu, i přímých karmických potomků, i jak obstát ve zkouškách, které přinese čas.

Na jednu hlavu je toho až příliš a rozum si s tím zákonitě neví rady. Je proto třeba nechat informace doznít. Teprve pak lze dospět k poznání, že má duchovní vývoj svůj čas a že není kam spěchat. A možná právě tohle mi chtěl palmový list říct, že jen duchovní vůlí můžeme vystoupat úrovněmi nad sebou a získat odpovědi na všechny svoje otázky.

Roman „New“ Zahrádka, šéfredaktor časopisu
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk