Jiří Hamerský: Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak

380
Foto: Pixabay.com

Určitě jste se setkali s tím, že některým jedincům bylo ve skutečnosti o deset či dvacet let méně, než jste jim původně tipovali. A naopak, někdo má již ve dvaceti vizáž třicátníka nebo třicátnice. Jistě, něco je dáno i geneticky. Ale lidé vypadající na svůj věk velmi mladě, mají většinou alespoň některou z následujících věci společnou. Které to jsou? Čtěte dál v článku.

Časté bytí mimo psychologický čas

„Příčinou vašeho utrpení a problémů je čas,“ tvrdí trochu provokativně slovutný Eckhart Tolle (2001: 36). Nicméně právě při stresu, mimo přítomný okamžik, – když se trápíme budoucností nebo minulostí – stárne tělo nejrychleji.

Jak prakticky tolik času „nespotřebovávat“? Jak z psychologického hlediska tolik nestárnout?

A) To, co děláte, milujte – doslova se v tom „ztraťte“

Bashar, jehož „učení“ jsme v minulosti na Celostní medicíně představili, říká: „Když děláte něco, co milujete, nevnímáte, že již uplynulo tolik času. Můžete zestárnout jen o půl hodinu, i když ve skutečnosti uběhlo například pět hodin.“

Bashar tvrdí, že zbytek světa mohl zestárnout o pět hodin a vy jste se poté znovu napojili na společný časový rámec, abyste mohli zažívat společnou realitu a neměli jste rozhozené časování. Ve své realitě jste však ve skutečnosti vytvořili jenom 30 minut. Čas je totiž podle Bashara velmi tekutý a flexibilní.

Mladistvě vypadající lidé jsou velmi často šťastní lidé, které život baví a dovedou si užít přítomný okamžik.

B) Meditujte

Právě při meditaci, v hladinách ALFA a THETA regenerují naše životní funkce.

Už byla řeč o stresu. Tohle je asi nejčastější rovnice dlouho(krátko)věkosti. Pakliže se na této planetě čas od času objeví avatár či mistr, jehož věk může dosáhnout několika set let (ano, zní nám to jako naprosto nemožná pohádka), tak obvykle žije mimo civilizaci – a téměř neustále ve stavu, který bychom nazvali meditací.

Lidé, které jsem v životě potkal, a kterým bych netipl tak málo let, se obvykle věnovali právě józe, meditaci nebo žili v nebývalé harmonii – vyzařovali kolem sebe obrovský klid.

Hravost – vědomí dítěte

„Vzpomeň, jak´s očima dítěte hleděl na letící ptáky, jak krásné bylo být na světě…,“ zpívá Tomáš Klus. Přesně vystihuje to, o čem mluví i mystik Tomáš Opravil:

„Důležité je zachovat si vědomí dítěte. Neoddělit se od vnímání, „dětskýma očima.“ Jednoduše nikdy neodkládat svou hravou dětskou tvořivost. Od určitého věku obvykle převládají hry na to, že jsme dospělí a nebudeme si už hrát. Jsou to taková podivná pravidla hry, které říkáme dospělost a kterou hrajeme s takovým zaujetím, že už ani nevnímáme, že je to hra.

Velmi pomáhá uvidět dítě v druhých, i v sobě. Stárnutí je hra, stejně jako mládnutí. Stárneme podle toho, jaké životní hry jsme se svobodně rozhodli hrát. Tělo je nástroj naší tvorby a zároveň si ho celý život tvoříme myšlenkami, pocity a činy. Jednoduše tím, čemu věnujeme pozornost. Doslova totiž platí: Jsem tím, co vnímám Tady a Teď. Regenerace těla žije z rezonance energií našich prožívaných emocí. Stárneme tak podle toho, kolik a jak silných disharmonických emocí, si sami dovolujeme prožívat, kolik jich bereme vážně.

Naopak mládneme podle toho, kolik bezpodmínečné Lásky, jsme schopni vnímat v Sobě a kolem sebe. Nakolik dokážeme vnímat a ve svém vnitřním světě přijmout a prožívat, že Láska je všude a já jsem i vše okolo, co vnímám.“

Akční čtenáři mohou vyzkoušet také myšlenku Kryona z knihy Lidská Akáša. Kryon říká, že se můžeme vrátit k naší desetileté DNA – mladé, čisté, svěží, plné mladistvé energie. Prý je v nás toto mladistvé vědomí uloženo a my ho můžeme ve vzpomínkách obnovit. Doslova můžeme pocítit, jak zdravě jsme se cítili, když nám bylo 10 let a dát při meditaci tělu instrukci: „Vrať se k otisku DNA z doby, kdy mi bylo 10 let a zkopíruj ho.“ (2018: 41).

Konzumace potravin s vysokým obsahem vody / pití velkého množství vody

Pro doplnění už jen, co je všeobecně známo: Dbát na to, abychom konzumovali co nejvíce potravin s vyšším obsahem vody (zeleninu, ovoce). Pak už nepotřebujeme ani tolik samotné vody pít. Voda je ale skvělá – nejen pro tělo, ale i proto, abychom se cítili skvěle i po psychické stránce. Neboli, jak říká Tomáš Opravil: Už samotná voda nastoluje v těle harmonii. Je to vlastnost částicové struktury vody, absorbovat záření a vytvořit rezonanční rovnováhu. Když k tomu přidáš harmonii ve svém vnitřním světě, máš na regeneraci svého těla, velký vliv. Krásně o tom píše Masaru Emoto. Studie zabývající se úspěšností ve vrcholovém sportu navíc dokládají, že úbytek vody o 2%, znamená úbytek odolnosti proti stresu a schopnosti regenerovat o 20%.“

Závěrem ještě tolik, že dnešní článek nebyl namířený proti stárnutí. Popírali bychom realitu, kdybychom tvrdili, že naše těla procesu stárnutí nepodléhají.

Moudrý člověk umí stárnutí přijmout. A někdo dokonce stáří – jako to například uměla paní Květa Fialová – milovat. To nic nemění na tom, že pobývat mimo psychologický čas, bavit se, hrát si jako dítě a nezatěžovat své tělo těžkou stravou, je pro zdraví a dlouhý kvalitní život prospěšné.

autor: Mgr. Jiří Hamerský
zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/co-delaji-lide-kteri-vypadaji-mladsi-jinak.htm#ixzz5T2LDkSTR

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz