Dagmar Kocůrková: Vhledy do energií března 2016 pro všechna znamení

623

Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani budou sice v čase Ryb dobře vnímat okolní rybí svět, který se zabývá pocitovým vodním vnímáním, budou ale v tomto období spíše pozorovateli, než aby se sami aktivně nořili nebo dokonce vrhali po hlavě do jeho hloubek. Berani totiž už dlouhodobě vnímají svoji vnitřní proměnu, a to díky působení planety Pluto, která právě kráčí znamením Kozoroha. Berani budou rovněž kontaktováni planetou Saturn ze znamení Střelce, díky čemuž začnou v březnu hledat svoji novou, současnou formu a zároveň i vnitřní autoritu.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: zem
Býci se budou v čase Ryb snažit zachovat ke všem přicházejícím záležitostem stabilní postoj. A to s ohledem na svůj pozemský a materiální svět, který žijí. Budou se zároveň snažit vybalancovat silný proud, který se začne valit z rybího světa, a který bude provádět v této vodní citové vlně změny, a to nejen osobní, ale i kolektivní. Tím spíš se budou Býci snažit tento proud ustát. Pro mnohé Býky tak bude toto období představovat stabilní bod a kotvu. Býci totiž přicházející věci pojmenují a dají jim z hlediska pozemského bytí smysl.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci začnou v čase Ryb spojovat dva elementy – vodu s pocitovým světem a vzduch s éterem, který dokáže proniknout všude. Vinou disharmonických aspektů se tak mohou Blíženci snadno nechat zavalit nejrůznějšími pocity a emocemi, které se budou snažit zpracovávat racionalitou své hlavy. Pro Blížence půjde tedy o dost náročné období, zvláště když vezmeme v úvahu, že bude v protějším znamení Střelce stát planeta Saturn, která začne zrozence tohoto znamení formovat k dalšímu procesu jejich vývoje.

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci budou v čase Ryb spřízněni s energií vody, takže je mohou čekat poměrně hluboké ponory a vhledy. Řídit se přitom budou spíše svými pocity, než racionalitou, a proto půjde u Raků o období, v němž mohou být ještě více plni senzitivity a citlivosti. Někteří Raci se mohou dokonce díky tomu i zamilovat. Bude to proto, že v druhé části měsíce března poběží planeta Venuše znamením Ryb, takže na Raky dolehne daleko více láskyplné prožívání, než v jiných obdobích roku. Nečejte tedy od Raků nějaké racionální uvažování.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi mohou v čase Ryb vnímat vodu všude kolem sebe, ale budou setrvávat na svých pozicích. Jsou totiž rádi středem pozornosti, proto budou v některých chvílích prožívat dramata, jak moc budou toužit být obdivováni svým okolím. V první polovině měsíce března poběží navíc znamením Vodnáře planeta Venuše, a proto i Lvi mohou být nezřídka kontaktováni láskou a citovými hodnotami. Půjde u nich ale o zcela jiný způsob prožitku – spíže o žár a ohnivou spalující vášeň, než o hluboce rybí senzitivní empatický svět.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny budou v čase Ryb vnímat velmi citlivě uvedené vodní znamení, které je vůči nim v opozici a které má v sobě přemíru energie vody. Panny ale dávají všemu podobu a hledají hlubší smysl. Díky Jupiterovi, který bude procházet jejich znamením, a planetě Saturn ze znamení Střelce z nich však může činit toto období moralistické, až pedantské osoby. Pokud se však Pannám podaří zpracovat téma mravokárce a nepodlehnou v březnu uvedeným tlakům, mohou se posunout v dalším vnímání světa o výrazný krok dopředu.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy budou v čase Ryb vyvažovat svět rovnováhy, který je jim vlastní stejně jako svět, v němž je přemíra vody a citových rozpoložení v lidech kolem. Půjde o období, v němž se budou dívat na všechna pro a proti, a srovnávat dva úhly pohledu. Váhy si totiž prošly za poslední dva roky, a některé z nich ještě budou, hlubokou vnitřní proměnou. Mnohým Vahám tak nezůstal v jejich životě doslova kámen na kameni, a některé proto musely začínat úplně od začátku. Transformovat je přitom měly a stále ještě mají planety Uran a Pluto.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři v čase Ryb  začnou cítit, vnímat a používat svoji sílu. Ocitnou se v situaci, kdy bude v jejich znamení ohnivá planeta Mars, která začne během měsíce března přecházet do znamení Střelce. Pro mnohé Štíry to tedy bude znamenat doslova kontakt s jejich jadernou energií, s kterou se učí postupně zacházet. Rybí energie budou však tento silný vodní proud zjemňovat, což by mělo Štíry naučit používat uvedenou jadernou energii mnohem laskavěji. V tom bude ostatně i spočívat březnová životní zkouška zrozenců tohoto znamení.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci budou mít v čase Ryb co dělat, aby dali za dost planetě Saturn, která bude právě procházet jejich znamením. Střelce totiž ovládá velmi nespoutaná, pohyblivá, ohnivá energie, a saturnský princip je teď bude učit úplně jinému vnímání této síly. Pro mnohé Střelce tak nastane období, v němž se jejich dynamická energie projeví spíše směrem dovnitř. Ne ale proto, aby se cítili nějak nebo něčím omezováni, nýbrž proto, aby se naučili během března lépe vnímat svoje vlastní vymezování vůči okolnímu světu.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi budou v čase Ryb asi nejvíce vnímat všeobecná pravidla, než aby se nechali volně unášet proudem vodního světa. Naopak, budou se během března držet svých vybudovaných jistot. Půjde tedy o kontrast mezi světy země a vody. Když je totiž vody mnoho, tak mnohem snadněji rozpouští veškeré hranice a proměňuje zem v bláto a bahno. Kozorozi jsou však od přírody pozemsky teritoriální a jejich racionální vhledy mohou být tentokrát velmi přínosné jak v osobních, tak i kolektivních rovinách. Vyplatí se jim proto nyní naslouchat.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnáři se začnou v čase Ryb projevovat velmi lidsky a budou usilovně hledat nové cesty, možnosti a vize pro celé lidstvo i celou naši planetu. V časti měsíce března projde tímto znamením planeta Venuše, která začne Vodnářům přinášet i nové životní hodnoty a zdroje spočívající v prožívání kvalitnějších mezilidských vztahů. Venuše jim zároveň přinese v březnu také nějakou novou lásku a změněný pohled na krásu. Vnímání této vodní energie bude pro Vodnáře velmi silné a může se tak snadno stát, že se jí nechají okouzlit.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby se ocitnou v čase Ryb ve znamení svého Slunce. Pro ně samotné to bude znamenat zesílení jejich senzorů mimosmyslového vnímání a potvrzení vlastní identity, k čemuž jim dopomůže planeta pohybu Merkur. Pro Ryby to tedy může být nesmírně plodné období, plné inspirace, jež může být vyjádřeno psaným i mluveným slovem. A aby toho nebylo málo, Rybám pomůže i planeta Neptun, která zesílí jejich vnímaní. Během března budou planety kontaktovány i příchozí Venuší, takže se Ryby budou cítit silné a ve svém živlu.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk