Umění emocí – Radost přemůže smutek

134
Foto: Pixabay.com

Smutek je pocit, se kterým se v určitém životním období setkal každý z nás. Z hlediska limbického systému a přiřazení emocí k jejich živlové podstatě se jedná o zcela zřetelný pocitový stav, který má co dočinění s činností plic a tlustého střeva.

Smutek jsme již probírali v jedné z přechozích kapitol. Ukázali jsme si, jak jej identifikovat, které pocity a sny se s ním pojí, jak může poškodit organismus a také jak se naučit jej eliminovat pomocí vizualizačních cvičení.

Nyní se podíváme na další způsob, jak se smutku zbavit, a tím je: přemoci jej pozitivní emocí! Zdá se to pochopitelné, ale divili byste se, jak často na to v praxi zapomínáme.

Smutek dokáže překonat obyčejná lidská radost a štěstí. Pokud radost zrovna necítíte, přivolejte si ji pomocí symbolů, které si představíte. Mohou jimi být:

– oheň (v s rdci, požár, oheň v ohništi)
– slunce
– poklad
– teplé, bijící srdce
– perly, drahokamy
– zlato

Představte si tyto úžasné symboly vždy, když vás bude sužovat smutek. A nezapomeňte si je spojit s některým ze symbolů smutku, tak třeba:

– Kov se taví v ohni.
– Slzy se mění v perly.
– Rtuť se mění ve zlato.

Jste-li smutní, zavřete oči a vybavujte si symboly… symboly a zážitky, které se k nim vážou. Představy, v nichž hraje hlavní roli oheň, vášeň, hřejivé zlato… Představte si je v souvislosti s čímkoli, co dokáže smutek přeměnit v radost, co má šťastný konec.

Zdroj: www.ceff.info
Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/umeni-emoci-radost-premuze-smutek.htm#ixzz4PuyfCxOS

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk