Takto zjistíme, že máme v těle parazity. Příznaky, o kterých ani netušíme

874
Roztoč žlutý. Foto: Pixabay.com

Infekce způsobené parazity jsou běžnější, než si myslíme, a mají potenciál způsobovat vážné zdravotní komplikace. Můžeme trpět několika druhy infekcí podle velikosti parazita, nebo podle toho, zda se parazit nachází uvnitř našeho těla nebo na povrchu.

Existují mikro-parazity jako například malárie, které je možné vidět pouze pod mikroskopem.

Potom známe makro-parazity, jako například oblé a ploché červy (hlísty, tasemnice atd.), které mohou dosahovat obrovských rozměrů.

Parazity nenacházíme jen ve střevech, jak se obecně věří, ale kdekoli v těle: v plicích, játrech, svalech, žaludku, mozku, krvi, kůži a dokonce v očích.

Šíření parazitů v dnešním světě

Migrace populace, rychlý transport a obchodování zkrátily vzdálenosti mezi zeměmi a nemocemi, které byly běžné pro určité oblasti, se změnily na celosvětové nemoci.

Parazity, které byly dříve typické pouze pro určité území, se dnes objevují v oblastech vzdálených od jejich prvotního zaměření.

90 % světové populace je napadených jedním nebo několika parazity, které jsou schopny žít v těle hostitele.

Nebezpečí nastane, když je narušena rovnováha a u hostitele se začnou projevovat známky vážného onemocnění, v některých případech nastává smrt.

Parazitní infekce nemusí vždy způsobovat onemocnění svým hostitelům. Mnozí hostitelé jsou zdraví. Paraziti jsou tiší zabijáci udržující netušící oběť v domnění, že žijí ve světě, kde nic takového jako cizopasník neexistuje.

Nejčastější způsoby infikování parazity

Doktoři v západní Evropě a USA vůbec neuvažují nad možností, že bychom mohli být infikováni parazity. S fenoménem migrace obyvatelstva napříč kontinenty se problém nakažení stává mnohem obvyklejším, jak si lidé dokáží představit.

Paraziti často způsobují vzácná onemocnění či nemoci, jako jsou chronická nevolnost nebo revma, které jsou v naší společnosti velmi častými úkazy.

Paraziti se mohou do našeho těla dostat jedním z těchto, ale i jiných způsobů:

– od jiného člověka, více méně přímým kontaktem (pohlavním stykem nebo fekáliemi)
– vlastním infikováním, například tzv. anální otvor-ruka-ústa způsobem, když škrábáním análního otvoru můžeme přenést vajíčka rukou do úst (tohle se stává hlavně u dětí)
– přenosem z matky na plod dítěte ještě v bříšku
– z běžných kontaminovaných objektů (peníze, telefonní sluchátka, hračky)
– z půdy infikované lidskými nebo zvířecími exkrementy
– z kontaminovaného syrového či nedostatečně tepelně upraveného masa a ryb
– z pití kontaminované vody
– ze špatně umytého ovoce a zeleniny
– od našich domácích zvířat

Typické symptomy nákazy parazity

Různé druhy parazitů a jejich toxického odpadu v našem těle mohou způsobovat následující problémy:

– chronický průjem nebo průjem způsobený špatným vstřebáním jídla
– chronickou zácpu, plynatost a nadýmání (zejména po jídle) či jakékoliv jiné zažívací potíže, včetně pálení žáhy, bolestí břicha a křečí, hlenů či krve ve stolici, střevních problémů atd.
– oteklé oči a kruhy pod očima
– horečky
– zánět slinivky
– nevolnost, ztráta energie, letargie a deprese
– vnitřní zimnice, slabost

Paraziti a pokožka

Když paraziti vniknou do pokožky, způsobují svědění. Tkáň zanícená v důsledku parazitní infekce zvyšuje množství bílých krvinek, které tělo chrání.

Tato reakce způsobuje podráždění kůže. Objevují se také alergie na potraviny.

Paraziti vylučují toxiny a kůže, která je naším největším orgánem, se jich snaží zbavit. Proto trpíme různými kožními problémy.

Jsou to například:

– suchá kůže a vlasy
– vypadávaní vlasů
– alergie a alergické reakce na jídlo
– svědění v nose, na kůži či v análním otvoru
– ekzémy nebo afty
– otoky
– pocity, že nám něco leze pod pokožkou
– žloutenka a jiné

Paraziti a nervový systém

Toxiny, které parazity vylučují, mohou dráždit náš centrální nervový systém. Nejistota či nervozita jsou často způsobeny parazity žijící v našich tělech.

Mezi další symptomy patří:

– rychlé a časté změny nálad
– vztek a podrážděnost
– nervozita
– deprese
– zapomnětlivost a zmatené myšlení
– neklid
– obavy
– pomalé reflexy
– posedlost
– nedostatek pozornosti

Fyzická přítomnost parazitů je pro tělo otravou. Tělo na ně reaguje i během doby, kdy odpočívá, protože právě v noci jsou paraziti nejvíce aktivní.

Noční buzení je velmi běžné, speciálně mezi 2. a 3. hodinou v noci, kdy se játra snaží zbavit se toxinů produkovaných parazity.

To způsobuje nespavost a poruchy spánku, skřípání zuby během spánku nebo noční pocení a silné slintání.

Paraziti obvykle žijí nepozorovaně v těle svého hostitele a obírají ho o základní živiny z jídla. Mnoho lidí trpících nadváhou, kteří jsou infikováni parazity, v podstatě hladoví kvůli nedostatku živin.

Tohle je nutí nadbytečně jíst. Nebo vzniká opačný případ, kdy člověk kvůli parazitům nemůže přibrat na váze.

Ostatní příznaky přítomnosti parazitů v organismu

Paraziti se mohou pohybovat přes téměř všechny měkké tkáně, zvláště přes klouby a svaly, kde vytvářejí cysty a záněty, což se často mylně považuje za artritidu nebo bolest svalů.

Toxiny z parazitů se mohou hromadit v kloubech a svalech, čímž vznikají svalové křeče a bolesti, bolesti v kloubech, v pupíku, hrudi, revmatické bolesti, zrychlený tlukot srdce.

Také jsou odpovědné za problémy související s pohlavními orgány nebo močovými cestami. Jejich larvy po vdechnutí putují dýchacím systémem, kde zapříčiňují:

– akutní bronchitidu
– astma
– zápal plic
– dráždivý kašel
– pociťování cizího tělesa v krku
– obtíže s polykáním
– páchnoucí dech a mnoho dalších

Jak se vyhnout infikování parazity

Je důležité ošetřit všechny členy domácnosti a také zvířata žijící v domácnosti, aby nedocházelo k opětovné infekci.

K nakažení může dojít přes spodní prádlo uložené v jednom koši na prádlo, povlečení, ručníky, domácí objekty, jako jsou hračky, příbory, skleničky, a samozřejmě od zvířat, která mají na své srsti vajíčka parazitů.

Je důležité prát ložní povlečení a prostěradla minimálně na 60 stupňů a také veškeré spodní prádlo, které přišlo do styku s intimními částmi těla. Během detoxikace organismu je potřeba tyto věci prát denně a také odděleně od ostatního oblečení.

Je nezbytné spát ve spodním prádle, aby se předešlo nedobrovolnému škrábání análního otvoru během noci, kdy jsou paraziti aktivní a kladou vajíčka. Ty se pak mohou zachytit pod nehty.

Držte zvířata od míst vašeho odpočinku, jako jsou postele, gauče, deky a polštáře.

Důkladně myjte ovoce a zeleninu.

Čistěte umyvadlo alkoholem, protože mnoho vajíček parazitů je odolných vůči pH čisticích prostředků a mýdel.

Jak zjistit a odstranit infekci parazity

Paraziti jsou zjistitelní frekvenčními přístroji u poradců. Zbavovat se jich dá pomocí antihelmentik, detoxikačních preparátů, lidových receptů, klystýru, zapařování či plazmy.

Mějte také na paměti, že podobně jako každá nemoc i paraziti jsou pro vás odkazem, že po tělesné, psychické či duševní stránce něco neděláte správně.

Proto udržujte svá těla (zdravou stravou) a duše (pozitivním způsobem myšlení) v harmonii a dobré kondici…

Zdroj: https://www.vylectese.cz/takto-zjistite-ze-mate-tele-parazity-priznaky-kterych-netusite/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz