Sofie: Samhain

366

Moji milí, máme před sebou magickou noc (z 31. 10. na 1. 11), které kdysi staří Keltové přikládali velkou důležitost. Jedná se o keltský svátek Samhain. Samhain je konec a zároveň začátek keltského Nového roku přinášející poselství o smrti a znovuzrození. Je to doba vhodná pro uctění předků a komunikaci s nimi; čas pro snění a pro spojení se s hlubokou vnitřní moudrostí. Podle starých mýtů je to čas, kdy se závoj mezi viditelným a neviditelným světem ztenčuje a do našeho věta proudí touto trhlinou nadpřirozené síly. Proto je to vhodná doba i pro hledání znamení a pro věštění. Ze stromů padá listí víc a víc, ptáci zvolna odlétají do teplých krajin a zvířata se zvolna ukládají k zimnímu spánku; blíží se zima a s ní i čas transformace, čas, kdy to staré umírá a rodí se nové.

Je to čas, kdy musíme stanout tváří v tvář našim potlačeným stínům a strachům. Chceme-li promluvit s našimi zesnulými předky – Samhain je prý období kdy nejlépe uslyšíme jejich hlas. V tuto dobu k nám v souladu s rytmy Matky Země proudí příznivá energie k tomu, abychom dokončili vše staré, a vytvořily prostor pro nové začátky. Vše co nám nepatří, bude spálené v kotlíku Bohyně smrti, a zůstane jen to, co je naše. Staré přísloví hlásí že „Smysl pozemské cesty je prožít narození a smrt, a pochopit, že láska je silnější než obojí“.

Využijte tento čas pro průzkum svého nitra ať již skrze hlubokou meditaci nebo skrze nějaký jiný vám vyhovující způsob; zaměřte se nejen na spojení se svou nejhlubší moudrostí, ale pohlédněte do očí také svým nejhlubším strachům. Přemýšlejte o tom, proč k vám přišly a co vám přinesly. Hledejte pravdu ve vaší temnotě, hledejte cestu, která vám i tam, v té nejhlubší tmě pomůže objevit Boha. Pátrejte po tom, proč tyto strachy přišly do vašeho života. A potom je s láskou propusťte, nechte je jít. Zavolejte si na pomoc Bohyni Kerridwin (Královnu Podsvětí), pokud to tak budete cítit a poproste ji, aby vám pomohla projít údolím stínů a podpořila vás.

Můžete také rozjímat nad pomíjivostí lidského života a posílat duše zesnulých do věčného světla Lásky. Potom si v duchu znovu projděte uplynulý rok (od loňského října), přezkoumejte co jste se naučili, a také to, co si chcete ponechat a co chcete pustit. A tomu, co chcete pustit, nejprve požehnejte.

Využijte tohoto posvátného času hlavně k prohloubení kontaktu se sebou samými, k láskyplnému obejmutí svých stínů a neváhejte povolat na pomoc své předky, když budete cítit, že na to sami nemáte. Prožijte si Samhain co nejniterněji, připravte se na nový cyklus, který přichází a vyživujte vhodně své sny, vize a záměry, aby mohly ve tmě dobře klíčit a růst. Nezapomeňte na láskyplný humor a smích – to je pro ně to nejlepší „hnojivo“.

Přikládám modlitbu, která vám může vnést do duše klid a dodávám… Staniž se!

„Věčná Matko, Ty, která dáváš život, nauč mě znát, že v tomto čase největší tmy, je tu největší světlo. Bohyně oblohy plné hvězd, dej ať změním to, co mě trápí. Z temnoty světlo! Ze špatného dobré! Ze smrti zrození!“

Sofie

www.novoucestou.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk