Roman Zahrádka: Mějme odvahu a víru pustit to staré, abychom uvolnili místo tomu lepšímu

133

Mnozí z nás se začínáme probouzet a každému to jde jinak. Někdo vstává do Nového věku s chutí a lehce, další si musí na nové energie zvykat a po svém se s nimi vyrovnávat, zatímco většina stále tvrdě spí a není na jakékoliv probuzení připravena. A právě podle toho je nastavena i obtížnost zkoušek, jimiž si máme každý v životě projít.

Pochopitelně, že to nejtvrdší probuzení čeká na nenapravitelné spáče přikryté těžkou peřinou tradičních jistot. Můžeme si pod nimi třeba představit setrvávání v nefunkčních vztazích, až přílišné lpění na stálém zaměstnání, horlivou honbu za kariérou a penězi, či konzervativní smýšlení a jeho prosazování. A co ti, kteří už vstali, zmíněnou peřinu odložili a vydali se hledat to, po čem jejich srdce touží? Někteří z nich ještě bloudí a stále si neuvědomují, jak by vlastně mělo to jejich štěstí vypadat.

No, vidíte, dovolil jsem si zařadit se mezi probuzené 🙂 , ale mám k tomu důvod. Jsem totiž také hledající, a to přesto, že jsem se nedávno už podruhé dobrovolně vzdal manažerského místa a vypustil myšlenky na kariéru. Prostě mi tam nebylo dobře, práce mi už nedávala smysl a hlavně mi nepřinášela radost jako dřív. Ocitl jsem se tedy na další křižovatce a začal se přitom na chvíli nevědomky poohlížet po staré peřině. Po „jistotách“, pod které jsem se chtěl přikrýt a usnout. Do mých představ se totiž začal vkrádat strach. Naštěstí mi ale napověděla intuice a srdce otevřelo oči, abych spatřil svůj cíl a mohl zase žít.

Proto, přátelé, mějme odvahu a víru pustit to staré, abychom uvolnili místo tomu lepšímu. A kdy jindy, než teď, v čase růstu a pozitivních změn.

Roman Zahrádka, šéfredaktor časopisu Ve hvězdách a portálů Vehvezdach.cz a Astrolife.cz
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk