Proč plakat hodně znamená, že jste mentálně silní lidé?

233
Foto: Pixabay.com

„Nikdy se nemusíme stydět za naše slzy.“ – Charles Dickens

Věděli jste, že pláč je pro vás ve skutečnosti dobrý? Podle neurologa a odborníka na slzy Dr. Williama H. Freya II, PhD. „pláč není jen lidská reakce na smutek a zklamání, ale je i zdravý.“

„Pláč představuje přirozený způsob, jak snížit emoční stres, avšak jeho neřešení má negativní účinky na tělo, jako je zvýšení rizika kardiovaskulárních onemocnění a dalších problémů spojených se stresem.“

Výzkum ukazuje, že 85 % žen a 73 % mužů se cítí méně naštvaní a smutní poté, jak se vypláču.

Mnozí lidé mají pocit, že pláč z nich dělá slabých lidí, kteří nejsou schopni vyrovnat se se svým životem a emocemi, ačkoliv pláč představuje přesný opak.

Zde uvádíme 5 důvodů, proč plakat hodně znamená, že jste mentálně silní:

1. Čelíte svým vlastním emocím

Uvolnění vašich negativních emocí, které vám dobře neslouží, znamená, že neutíkáte od svých skutečných emocí.

Díváte se jim přímo do očí a zvete je, aby vám umožnily přivést vás do konce. Poté, jak je procítíte a necháte je plynout vaším tělem, se jimi neunášejte příliš dlouho.

Pláč neznamená, že nemáte schopnost manipulovat se svým životem. Ale znamená to, že máte ještě VĚTŠÍ schopnost vyrovnat se s čímkoliv, co vám přijde do cesty, protože se nemusíte pokoušet o útěk.

Zůstáváte silní v daném okamžiku bez ohledu na to, co vám situace přinese.

Pokud potřebujete plakat, víte, co vaše tělo potřebuje, aby vyhnalo přebytečnou energii nebo se doplnilo po stresující události. A vy přijmete tuto skutečnost bez studu nebo ospravedlňování se.

2. Nestaráte se o to, co si o vás myslí jiní

Pláč je největším projevem zranitelnosti. Je velkou odvahou ukázat tuto stránku ostatním a nestarat se o to, co by si o vás mohli myslet.

Žijeme v příliš strukturovaném světě, ve kterém jsme téměř odrazováni od projevů emocí, protože narušují náš pracovní den a dělají nás méně produktivními.

Pláč znamená, že jste překonali tyto společenské normy a uvědomili si, že ukázání emocí je lidské.

Bez emocí bychom byli prostě stroji, koly nebo roboty plnícími povinnosti v upraveném, pozemském a vypočítavém světě. Nicméně naše schopnost plakat znamená, že jsme mnohem víc než jen stroje a vy si to dobře uvědomujete.

Plakat hodně znamená, že jste se vymanily z vězení toho, co si o vás myslí ostatní a povznesete se nad omezeními, které vytvářejí společenské normy.

Víte, že pláč představuje velkou část toho, abyste byli vyvážení a emočně zdraví lidé.

3. Víte, že pláč pomáhá vypustit potlačované emoce

Potlačování emocí vede jen k dlouhým dovoleným, během nichž se u vás uvolní všechno, co jste prožívali celé měsíce.

Obvykle to znamená, že trpíte emoční poruchou, nebo vedete s někým velký boj, protože jste museli na sebe převzít veškerou jeho frustraci.

Ani jedna z těchto situací není ideální a může způsobit mnoho emocionálních problémů v dlouhodobém horizontu.

Pravidelný pláč vám pomůže udržet váš nervový systém pod kontrolou, a také vám pomůže dostat ven nějaké staré emoce, které déle nepatří do vašeho emocionálního světa.

4. Víte, že pláč vás dělá zdravějšími

Pláč přináší množství zdravotních přínosů, a to nejen z emocionálního hlediska.

Uvolňují se při něm dobré hormony tím, že snižuje hladinu manganu, který může způsobovat extrémní úzkost a stres, pokud ho máte ve vašem těle příliš mnoho.

Pláč také pomáhá promazat vaše oči a předchází dehydrataci. Bez slz bychom nebyli schopni ani správně vidět! A nakonec, pláč zabíjí bakterie a odstraňuje škodlivé toxiny z těla.

Bez slz bychom měli mnohem horší zdravotní stav, nemluvě o tom, že bychom se chovali jako blázni z potlačovaných emocí.

5. Pomáháte jiným lidem cítit se pohodlně vyjádřením svých pocitů

Jste silná osobnost, která pomáhá ostatním osvobodit se od jejich strachu z toho, co si o nich myslí ostatní. Pláčem a ukazováním své zranitelné stránky lidem neosvobozujete jen sebe, ale stejně tím pomáháte druhým cítit se pohodlně.

Mnozí lidé uzamykají své emoce pod zámkem z obavy, co si o nich budou myslet. Odhalení nejčistší stránky sebe považují za nevhodné chování.

Avšak tím, že nezdržujete své emoce a pláč před ostatními, když ho potřebujete, ve skutečnosti přispíváte k tomu, aby byla současná společnost více autentická, svobodná a zdravější.

Zdroj: https://www.powerofpositivity.com/why-crying-a-lot-means-youre-mentally-tough/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz