Pokud nechcete, aby byly vaše děti nevychované, přestaňte dělat těchto 5 chyb

196
Foto: Dollarphotoclub.com

Téměř všem rodičům se stává, že jejich děti mají záchvaty vzteku a chovají se nevhodně. Nedokážou rozpoznat problém, který stojí za jejich chováním.

Naštěstí, ukážeme vám 5 chyb, které dělá každý rodič. Jejich odstraněním pomůžete správně vychovat své děti.

Pokud nebudete reagovat na tyto malé chyby v chování včas, ovlivníte tím život svých dětí. Potvrdila to také Emma Jenner, slavná žena, kterou známe z americké televizní show s názvem „Take Home Nanny“.

V tomto programu odhalila 5 chyb, které rodiče dělají při výchově svých dětí a později trpí na jejich následky.

Podle Emmy je důležité, aby rodiče začali požadovat více od svých dětí nebo od nich více očekávat, umocnit jejich úsilí a překážky. Pokud jim dáte méně, abyste je přinutili postarat se o sebe, změníte je.

Uvádíme 5 chyb, které rodiče pravidelně dělají při výchově svých dětí:

1. Bojíte se o své děti

Příklad: Pokud chce dítě vypít mléko z jiného šálku, a ne z toho, který obvykle používá, rodiče hned začnou hledat jiný šálek namísto toho, že by věnovali pozornost přání svého dítěte. Obávají se, že jejich dítě bude plakat nebo se odmítne najíst. Emma se domnívá, že by to mohla být obrovská chyba.

Vaše dítě vám nesmí poroučet. Nechte své děti, aby se vyplakali, pokud chtějí a jděte někam jinam, pokud nechcete poslouchat jejich pláč.

Ale nikdy nevychovejte své děti tak, abyste jim všechno dovolili a splnili jim všechny jejich přání.

Musíte přemýšlet o tom, jaké poselství jim zanecháte, když jim dáte všechno, co chtějí jen proto, že začnou plakat. Uděláte s tím něco?

2. Výmluvy („Vždyť jsou to děti“)

Pokud se omlouváte za chování a výbuchy na veřejnosti svých dětí s využitím této fráze, budete své děti motivovat k tomu, aby se nadále chovali nevhodně a nezodpovědně.

Děti jsou ve skutečnosti schopny dělat mnohem víc než to, co od nich očekávají rodiče. Vytrácí se tím respekt, manýry, každodenní práce, velkorysost a sebe-ovládání.

Emma tvrdí, že je důležité, abyste zvýšili očekávání od svých dětí, čímž je naučíte, jak se mají vhodně chovat.

3. Nenecháte jiné, aby je kritizovali

V minulosti učitelé a profesoři mohli kárat naše děti, pokud se chovali nevhodně.

V současné době je to téměř nemožné, protože pokud učitel nebo zaměstnanec poučuje dítě, jeho rodiče se zvyknou zlobit.

Dokonce se ani nesnaží zjistit, proč se nadřízení zlobili. Pokud se budete takto chovat, v podstatě říkáte vašim dětem, aby se chovali nevhodně a že ani vy, ani zaměstnanec neuděláte nic, abyste je zastavili.

4. Děti kladete na první místo

Rodiče se zvyknou o své děti starat až příliš. Je to dobré pro jejich vývoj, ale měli bychom si vytvořit časový harmonogram, který bychom přizpůsobili potřebám dětí, jako jsou potraviny, oblečení, ošetření a jiné.

Současní rodiče kladou potřeby svých dětí na jinou úroveň, kdy podrobují své povinnosti a duševní zdraví dětem, aby splnily všechny jejich potřeby a požadavky. Nemůžete jim dát všechno, co chtějí a kdy chtějí.

Nemůžete také vybuchnout ze všeho, co se vás zeptají.

Takto ztratíte svůj klid a zdraví, ale především vašim dětem ukážete, že ony jsou jediné, které mají nad vším kontrolu.

Vašemu dítěti se nic nestane, pokud si vyhradíte trochu času pro sebe (pokud situace není příliš naléhavá). Nic se nestane, pokud řeknete ne.

5. Využíváte možnosti moderní technologie

Rodiče se dnes často uchylují k používání různých technologických zařízení, aby předešli tomu, že by se jejich děti nudili, a takto se začínají chovat nevhodně.

Kdykoliv je s nimi jen zatěžují, když čekají u lékaře, když nastupují do letadla, když čekají na autobus, když vaří nebo uklízí v domácnosti.

Musíte naučit své děti, jak být trpěliví a naučit je, aby se rozveselili sami.

Měli byste je také naučit, že jídlo nenaváříte a nenaservírujete kdykoliv ony budou chtít. Především byste své děti měli naučit, aby vám pomáhali v kuchyni, ale ne s vařením, ale s mytím nádobí.

Takto jim pomůžete, aby byly silnější. Snažte se nedělat těchto 5 chyb a být lepšími rodiči pro své děti!

Zdroj: http://www.justamazingrecipes.com/if-you-dont-want-your-kids-to-be-ill-mannered-you-have-to-stop-making-these-5-errors/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk