Nespíte kvůli stresu? Zapomeňte na prášky, máme pro vás přírodní alternativu

100

Se stresem, nervovým napětím a úzkostí přichází nespavost a problémy s usínáním. Často nás trápí osobní problémy či stres, který si nosíme z práce domů. Problémy se stresem a nespavostí řešíme většinou pilulkou, která nabízí nejrychlejší pomoc.

Zvolte raději přírodní prostředek, který vás těchto problémů může zbavit jinou cestou. Důležité je, abyste zůstali vytrvalí v jeho užívání.

Snadná a přirozená léčba

Hlavní složkou v tomto receptu budou usušené slupky jablíček, a to nejlépe těch chemicky neošetřených, tedy v bio kvalitě nebo sesbíraných ze zahrádky. Stačí, když jablíčka omyjete a oloupáte a poté slupky usušíte v troubě či sušičce. Uschovejte si je v čisté, uzavíratelné nádobě. Můžete si připravit velkou dávku jablečných slupek a skladovat je i delší dobu. Z těchto slupek si připravte jablečný čaj či studený nápoj.

Čaje z jablečných slupek byste měli vypít dva šálky denně nejlépe večer před spaním. Příprava je jednoduchá, nasypte si do hrnečku hrst sušených slupek a ty přelijte vařící vodou. Ochutit můžete nápoj cukrem, medem, popřípadě citronem. Slupky můžete přidat k dalším sušeným bylinkám a obohatit léčivou směs o další přísadu.

Opravdu mi slupky z jablek pomohou?

Jablka se u nás jí naprosto běžně a my zapomínáme, jak moc jsou důležitá pro naše zdraví a jíme je spíše ze zvyku. Připomeňme si, že jablkům se přezdívá elixír mládí.

Blahodárně působí na celou trávicí soustavu, nervový systém a pomáhají proti nespavost. Pomáhají při zácpě, nechutenství, akné, kašli a účinně tlumí horečky. My ovšem často, když jablka jíme, slupku oloupeme a vyhodíme, to je velká škoda.

Slupky obsahují vitamin C, vápník, hořčík, železo, polyfenoly a další pro organismus příznivé látky. Připravte si tedy čaj z jablečných slupek, s kterým zmizí vaše nespavost i nervové potíže. Pijte ho alespoň dvakrát denně delší dobu, aby byly účinky znatelné.

Zdroj: Naturalhealingmagazine.com

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk