Nečekejme, dokud bude pozdě: když spatříme tyto příznaky, začněme tělo ihned detoxikovat

191
Foto: Pixabay.com

Chcete zjistit, v jakém stavu je vaše tělo? Pak dávejte pozor na signály, které vám zasílá o tom, zda je čisté a zdravé, nebo naopak plné toxinů.

Toxiny absorbuje vaše tělo každý den – prostřednictvím dýchání, stravy, vody či dokonce přes pokožku.

Obvykle je dokáže neutralizovat v játrech a vyloučit stolicí, močí nebo potem. Avšak nedostatek fyzické aktivity, případně doplněný špatnou stravou, mu v tom dokáže zabránit.

V takovém případě vám tělo zašle signály, které je dobře umět správně rozpoznat. Zde jsou 4 nejčastější z nich:

1. Fyziologické potřeby

Častá návštěva toalety je příznakem, že máte v těle příliš mnoho toxinů. Nemusíte se však hned obávat.

Během toalety zároveň dochází k jejich odstraňování z těla. V opačném případě by mohla nastat jejich opětovná absorpce do těla například v tlustém střevě.

V těchto případech je vhodné konzumovat více tekutin, čajů a probiotik. Pomůžete tím zvýšit výkon vaší střevní mikroflóry.

2. Nepříjemný dech

Dalším typickým příznakem zvýšené toxicity těla je zápach z úst.

Může jít také o následek patogenních bakterií nacházejících se ve vašich ústech a žaludku, případně vysoké koncentrace toxinů v těle, které přetížená játra nejsou schopna zpracovávat.

Na vyřešení zápachu z úst si denně čistěte nejen zuby, ale i jazyk a také pijte petrželový čaj, který je přirozeným detoxikátorem.

3. Jsou vám nepříjemné určité vůně

Pokud vám některé parfémy nebo cigaretový kouř způsobují silné alergické reakce, může se jednat o přítomnost toxinů v těle. Totéž nastává při potížích s játry.

V tom případě se ucpávají dýchací cesty a vůně tak cítíte mnohem intenzivněji než obvykle. Může to vést až k bolestem hlavy či nevolnostem.

Zde pomůže čaj z hlohu nebo z květů pampelišky. Dobré zkušenosti byly zaznamenány i s ricinovým olejem.

4. Potíže zhubnout

Jsou zdokumentovány mnohé případy, kdy toxiny v těle brání shazování tuku.

Hlavním důvodem je fakt, že mnohé toxiny (jako je například dioxin či pesticidy) jsou navázány na tuk, a proto ho tělo drží, aby pomocí něho izoloval toxiny z krevního oběhu a důležitých orgánů.

Ujistěte se, že vedete zdravý životní styl, hýbete se a konzumujete stravu s obsahem vlákniny a enzymů (syrové ovoce a zelenina).

Tímto způsobem se zbavíte nejen toxinů, ale také váhy navíc. Zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Závěr

Více informací o způsobech detoxikace těla najdete v článcích, které se tomuto tématu podrobně věnují, jako například tento článek: https://www.vylectese.cz/proc-detoxikace-potrebna-zkusenost-pani-ivany/

Nezapomínejte, lepší je tělo včas vyčistit a vyhnout se vážným onemocněním jako rakovina či cukrovka, než se později pokoušet uvedené nemoci léčit.

Zdroj: https://www.vylectese.cz/necekejte-dokud-bude-pozde-kdyz-spatrite-priznaky-zacnete-telo-ihned-detoxikovat/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz