Milan Peterka: Posílení imunity

104
Foto: Pixabay.com

Zbavte se chřipky a nachlazení, nedejte virům šanci. Zvyšte svou obranyschopnost a prospějte celému organismu. Přestože jsme teprve v polovině podzimních dní, zima se již na mnoha místech citelně přihlásila o slovo. Počasí je v tuto dobu sychravé, vlhké, chvíli teplé, pak zase mrazivé a náš organismus se musí umět těmto změnám přizpůsobit. Nemusím snad připomínat, že čas podzimu je časem rýmy, kašle, únavy a nachlazení.

Útok bakterií a virů

Bakterie či viry se šíří daleko lépe než v jakémkoliv jiném ročním období a nakazit se pak od druhého člověka není žádný problém. Nejvíce snad dochází k přenosu kapénkové infekce v pracovním kolektivu, v autobusu, v čekárně u lékaře, ale i v mateřských školkách a školách. Stačí jeden nemocný člověk, aby nakazil hned několik jedinců najednou. Malé děti a starší lidé jsou k těmto infektům obzvláště náchylní. U dětí je to proto, že ještě nemají plně vyvinut imunitní systém. U starších lidí proto, že jim chybí dostatek energie, kterou potřebují k tomu, aby nad nemocí rychle zvítězili. Situace je špatná zvláště u chronicky nemocných pacientů a také u lidí, kterým správně nefunguje imunitní systém (imunodeficit).

Obrana

Myslím si, že nějaké to nachlazení míváme jednou za rok všichni, jinak by to asi nebylo ani normální. Nicméně proč si naši imunitu čili obranyschopnost neposilovat po celý rok a proč si neudělat začátkem podzimu nějakou tu imunitní kúru, která prospěje celému organismu. Imunita je totiž zvláště důležitá i v jiných situacích než jen v obraně proti nachlazení a chřipce. Vždyť již nyní víme, že za poklesem obranyschopnosti stojí i jiné nemoci, jako je třeba rakovina, alergie, autoimunitní nemoci nebo třeba i žaludeční vředy či srdečně cévní nemoci. Proto jednoznačně doporučuji posilovat a udržovat náš obranný systém životaschopným. Je celá řada metod jak být fit a cítit se dobře. Pokusím se Vám některé jednoduché, přirozené a prověřené postupy prozradit.

Stravování

Základem je celoroční zdravé stravování s omezením živočišných bílkovin a tuků, mléka a mléčných výrobků, škodlivých konzervantů, bílého cukru a bílé mouky. V poslední době se mi osvědčuje u imunitních problémů nasazovat bezlepkovou stravu, která je i pro zdravého člověka přínosná a prospěšná. Pro rozproudění energie – čchi našeho těla je prioritní snídaně, která by měla být teplá. V tomto ohledu se mi v praxi uplatňuje podávat jako první ranní jídlo teplou polévku či kaši a ne jako je ve většině domácností zvykem studený jogurt z ledničky. Ve stravě dále budeme preferovat hojnost ovoce a zeleniny (pokud možno v bio-kvalitě).

Pohyb

Dalším důležitým krokem je cvičení a pohyb. Ano, cvičte více pro zdraví, uvidíte, že se budete cítit perfektně a vaše tělo to ocení. Velmi dobrá cvičení jsou čchi kung, jóga, taichi a také pět tibeťanů. Cvičme pravidelně, jen tak se dostaví blahodárný účinek pohybu na náš imunitní systém. Určitě se také celoročně otužujte, dopřejte si masáže a více relaxujte.

Pomocníci KLASu

Samozřejmě nezastupitelnými pomocníky jsou kvalitní potravinové doplňky naší firmy KLAS, o jejichž pozitivních účincích se již přesvědčili nejen mnozí z mých milých pacientů. Na přípravcích se mi líbí jejich komplexní použití, ale když je správně zacílíme na posílení imunity a ještě k tomu vybereme ty pravé, tak opravdu dokáží v organismu udělat ty pravé zázraky. Vybral jsem několik přípravků, které by se vám mohli hodit a měli by mít své stálé místo ve vaší přírodní lékárničce.

Imuno C komplex je velkým bojovníkem proti rýmě, chřipce, nachlazení, angíně či zánětu průdušek. Dokáže při včasném nasazení nemoc pokořit. Posiluje perfektně obranyschopnost, a proto ho můžeme užívat i preventivně. Navíc obsahuje mnoho antioxidantů, které pomáhají i jiným orgánům našeho těla. Při prvních příznacích nachlazení dávkujeme obvykle 3x denně jednu či 3x denně dvě tablety a užíváme do ústupu problémů.

Betavital je vděčným a chutným pomocníkem při opakovaných virózách a zánětech. Nejenže podporuje imunitní reakce našeho těla, ale také odstraňuje mnoho trávicích problémů a také mocně doplňuje krev. Jeho výhodou je to, že ho mohou používat i malé děti. Betavital obvykle dávkujeme 2x či 3x denně jednu čajovou lžičku nalačno či s jídlem.

Super Acidophilus plus 6 miliard je opravdu super, zvláště u těch nejmenších dětí. Díky ustavičnému blahodárnému vlivu na střevní mikrofóru se z něj stává přírodní klenot, který nesmí chybět při žádném imunodeficitu a při současné léčbě antibiotiky. Dávkujeme obvykle 1 až 3 kapsle za den.

Super Bromelain + Papain musíme posuzovat jako přírodní produkt, který můžeme užívat jak při akutních tak i chronických problémech celého dýchacího aparátu. Jeho velkou předností je, že zkapalňuje hlen, který je pak lépe evakuován řasinkovým epitelem dýchacích cest a tímto jednoduchým počinem podporuje řešení všech dýchacích problémů.

Česnek a Petržel se osvědčuje u zánětů dýchacích cest, snižuje recidivu onemocnění a podporuje rychlejší uzdravení organismu.

V prevenci doporučuji užívat jakýkoliv z uvedených přípravků.

Pokud již:

– máme problémy s imunitním systémem (časté opakování nachlazení), zvolte užívání Imuno C komplexu, Super Acidophilu a Betavitalu.
– nemoc propukla, používejte Imuno C komplex, Super Bromelain + Papain a Česnek s Petrželí.
– užíváte antibiotika, začněte co nejdříve užívat spolu s nimi Super Acidophilus a Super Bromelain + Papain.

Věřím, že úpravou životního stylu a přidáním KLASáckých přírodní přípravků podpoříte svou obranyschopnost a budete zdravější a zdravější.

Autor: Milan Peterka
Zdroj: www.klas.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk