Michael Salla: První muž na Měsíci zemřel spolu s tajemstvím o tom, co tam viděl

633
Foto: Dollarphotoclub.com

Neil Armstrong, první muž, který se prošel po Měsíci, zemřel na selhání srdce. Pro mnohé je Armstrong americkým hrdinou, který očividně předvedl nemožné. Naplnil Kennedyho vizi o přistání člověka na Měsíci před koncem desetiletí (1969). Armstrongova procházka po povrchu Měsíce byla přenášena televizními stanicemi a bylo jí svědkem na stovky miliónů lidí po celé planetě.

Pro mnohé to byl nezapomenutelný zážitek a rozdmýchal naději na světlou budoucnost cest lidstva do vesmíru. To, co Armstrong tenkrát na Měsíci zažil, bylo poznamenáno kontroverzí dvouminutového ticha v rádiu, které překvapilo posluchače a podpořilo mnoho teorií o tom, co se skutečně stalo.

Podle vládních dokumentů a fotografií, které údajně unikly, Armstrong neviděl jen neúrodnou krajinu přenášenou televizí pro milióny lidí, ale něco mnohem významnějšího. Podle znalců NASA a údajného HAM (hobby radioamatérského vysílání), radiového odposlouchávání přenosu, to, čeho byl toho dne Armstrong svědkem změnilo jeho život a vedlo ke konečnému odchodu z řízení lunárních misí. Podle těchto uniklých dokumentů, dvě velké mimozemské lodě pozorovaly Apollo 11 při přistání a sledovaly Armstronga a Buzze Aldrina, jak chodí po Měsíci.

Během přistání Apolla 11 na Měsíci nastala dvouminutová pauza rádiového ticha. Podle NASA byl problém na jedné ze dvou televizních kamer, která se přehřála, čímž přerušila příjem. To, co se skutečně stalo, podle různých zdrojů bylo, že Armstrong a Aldrin viděli něco jiného, co je pozorovalo! Podle Timothyho Gooda, autora knihy „Above Top Secret“ (1988), operátoři HAM radiového vysílání, přijímající signály VHF přenášené z Apolla 11 do hlavního štábu NASA v Houstonu, zachytili následující zprávu, kterou NASA před veřejností skryla – byly to ony dvě chybějící minuty:

Řízení mise: „Co je to tam? Tady řízení mise, voláme Apollo 11.“

Apollo 11: „Tyhle ´děťátka´ jsou obrovská, pane…mohutná…Oh bože, tomu byste nevěřili! Říkám vám, je tu další vesmírná loď…sešikovaná na vzdálené straně okraje kráteru…jsou tu na Měsíci a pozorují nás.“ („Above Top Secret“, str. 384).

Odposlech radiového vysílání operátorů HAM rádia byl sdělovacími prostředky široce odmítnut, ale v roce 1975 obdržel nečekanou podporu. Maurice Chatelain je komunikační inženýr NASA v penzi, který vyvíjel komunikační systémy používané při misích Apolla na Měsíc. Ve své knize „Our Cosmic Ancestors“ napsal:

„Jen těsně před tím, než Armstrong sestoupil po žebříku, aby položil svou nohu na povrch Měsíce, visela jim nad hlavou dvě UFO. Edwin Aldrin udělal pár fotek. Některé z těchto fotografií byly publikovány v červnu v roce 1975 v čísle časopisu ´Modern People´ (str. 25). Později, v roce 1979, Chatelain řekl, že Armstrongovo pozorování dvou UFO nad měsíčním kráterem bylo úmyslně NASA drženo z dosahu sdělovacích prostředků a veřejnosti: „Toto setkání bylo v NASA všeobecně známé, ale nikdo o tom až dosud nemluvil.“ Chatelain dokonce také tvrdil, že: „…všechny lety Apolla a Gemini byly sledovány jak z dálky, tak někdy dost z blízka vesmírnými plavidly mimozemského původu – létajícími talíři, nebo UFO, chcete-li tomu tak říkat. Pokaždé, když se objevily, astronauti informovali řízení mise, která pak nařídila absolutní mlčenlivost.“

Byly chybějící dvě minuty ticha v rádiovém vysílání během přistání Apolla 11 na Měsíci pokusem NASA zakrýt to, co Armstrong skutečně viděl? Bylo pozorování UFO během misí Apolla běžné?

Podle Buzze Aldrina v rozhovorech pro tisk bylo Apollo 11 vskutku sledováno během své cesty na Měsíc od UFO. Aldrin popisuje, jak se astronauté Apolla 11 vyhýbali zmínkám a slovům UFO v hlášení toho, čeho byli svědky a místo toho se ptali Houstonu na pozici odpálení rakety Saturn 5. Aldrinovo připuštění, že Apollo 11 bylo tajně sledováno od UFO, poskytuje důvěryhodnost domnívat se, že UFO byla svědkem přistání na Měsíci a Armstrong to ohlásil NASA radiokomunikací, která vyústila v dvouminutový výpadek ve formě ticha. Aldrinovo připuštění také podporuje Chatelainovo tvrzení, že jedna z více mimozemských plavidel sledovala Apollo 11 při přistání na Měsíci, jak Chatelain tvrdí ve své knize.

Existuje další zdroj podporující kontroverzní tvrzení, že Neil Armstrong byl svědkem dvou obrovských mimozemských plavidel nad měsíčním kráterem, které Apollo pozorovalo. Podle Timothyho Gooda Dr. Vladimír Azhaza, fyzik a profesor matematiky na moskevské univerzitě v té době, řekl:

„Neil Armstrong předal zprávu do řídícího střediska mise o tom, že je pozorovaly dva velké, záhadné objekty poté, co přistáli blízko lunárního modulu. Ale jeho zprávu veřejnost neslyšela, protože ji NASA cenzurovala“ („Above Top Secret“, str. 384).

Takže proč NASA nakonec ukončila mise Apolla, když tam byli a pozorovali Zemi mimozemští návštěvníci? Odpověď podle Armstronga, jak ji předal nejmenovanému profesorovi na sympóziu NASA, zní následovně:

Profesor: „Co se tam skutečně stalo s Apollem 11?“

Armstrong: „Bylo to neuvěřitelné…ovšem vždycky jsme věděli, že tu byla tato možnost…fakt je, že jsme byli upozorňováni. Pak nebyly žádné otázky o vesmírné stanici nebo městě na Měsíci.“

Profesor: „Jak to myslíte „upozorňováni?“

Armstrong: „Nemohu poskytovat detaily, krom toho, že řeknu, že jejich lodě byly daleko vyspělejší než naše a to jak velikostí, tak technologií. Pánové, ty byly veliké!…a hrozivé…Ne, žádná otázka vesmírné stanice.“

Profesor: „Ale NASA měla další mise po Apollu 11?“

Armstrong: „Přirozeně, NASA se tenkrát vystavovala nebezpečí, nemohli riskovat paniku na Zemi… Ale byl to skutečně rychlý skok a zase zpět.“ („Above Top Secret“, str. 186).

Takže, co je pravda? Viděl opravdu Neil Armstrong na Měsíci mimozemská plavidla, což nakonec varovalo NASA, aby se tam nevracela? S Armstrongovou smrtí se pravděpodobně nikdy nedozvíme jeho osobní verzi toho, co se stalo. Nebo to, co připustil Buzz Aldrin, již bylo jako vědecko-fantastický film? Ve filmu „Transformers: Dark of the Moon“ přichází Buzz Aldrin a odhaluje jistou verzi pravdy o tom, co on a Armstrong na Měsíci viděli. V tomto filmu mluví (Buzz Aldrin) o tajných černých operacích a jejich rádiové lince do NASA během zmíněného dvouminutového ticha pro veřejné vysílání, když byli na Měsíci:

Buzz Aldrin: „Neuvěříte tomu, co vidíme…“

Technik NASA pro černé operace: „Nejsme sami, že?“

Buzz Aldrin: „Ne, pane. Nejsme sami.“

Jsou-li výše zmíněné události skutečné, muselo být pro Armstronga velmi obtížné udržovat oficiální mlčenlivost o tom, co skutečně na Měsíci viděl po celé čtyři desetiletí. Možná, že to vysvětluje jeho samotářskou povahu po lunární misi a zdrženlivost na veřejnosti při popisování svých osobních zkušeností na Měsíci. Pokud ano, zůstal věrný svému slovu a udržoval mlčenlivost navzdory svým osobním výhradám. Neil Armstrong se nakonec přeci jen stal americkým patriotem.

Michael Salla

Video: http://exopolitics.org/?p=415

Překlad: Karel Rašín

Více zde: http://www.exopolitika.cz/news/prvni-muz-na-mesici-zemrel-spolu-s-tajemstvim-o-tom-co-tam-videl/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz