Linda Maletínská: Advent je tu, prožijme ho jinak

123
Foto: Pixabay.com

Dnes večer se na našich stolech rozhoří první adventní svíčka. Hlavou se vám možná točí kolik je potřeba zařídit věcí a nakoupit dárků, o velkém předvánočním úklidu nemluvě. Zkuste letos svátky prožít trochu jinak a celkově se během nich více zklidnit. Radujte se ze sváteční atmosféry, tvořte s dětmi vánoční dekorace, odpočiňte si u pohádek a nad neumytými okny jen mávněte rukou. Nejde o to být dokonalými a mít vše jak ze škatulky, ale vychutnat si výjimečných chvilek a setkávání s rodinou, přáteli a blízkými.

Masáž ze strany médií, přeplněné maily s nabídkami typu Black Friday na slevy všeho druhu a televizní reklamy plné šťastných (kompletních) rodin s usměvavými (a čistými) dětmi v uklizených vilách. A samozřejmě narvané obchody nervózních lidí. Ano, i tak může působit začátek adventu. Zkuste to letos jinak, bez strachu a úzkosti z toho, že na něco zapomeneme, že nebude dost dárků, že bude málo cukroví, že…

Více rozjímání

Kdy jste naposledy přišli domů bez tašek (to se týká především žen) a jen tak sebou švihli na gauč a chvilku rozjímali? Nebo si četli? Pamatujete si to ještě vůbec? Nenechte se semlít chaosem kolem, narvanými obchodními domy a více si užívejte. Dopřejte si horkou vanu provoněnou skořicovým olejem, užijte si s dětmi vánoční dekorace, zpomalte.

Velký (ú)klid

Patříte mezi hospodyňky, které se stresují úklidem? Velké úklidy jsou zbytečné, vždyť přece uklízíte průběžně. Buď ho s klidným svědomím vynechte, nebo si najměte profesionály a nechte tuto činnost vykonat úklidovou službu. Ušetřený čas prožijte například na adventních trzích, s rodinou či s přáteli. Věřte, že velkou část zátěže na sebe kladete jen vy sami. Zejména perfekcionisté, kteří lpí na tom, aby vše bylo dokonalé, v adventním čase trpí a často také ulehají s nemocemi z přetížení. Z přetížení, které na sebe sami nakladli.

Pohádky

Pokud máte děti, které holdují pohádkám, užijte si je letos s nimi. Odpočinete si u nich, vypnete a navíc se vrátíte do bezstarostnosti svého dětství. Jen buďte a nesnažte se dohánět resty všeho druhu. Když to počkalo až doteď, klidně to počká i dál.

No, a jestli jste se již nechali vtáhnout do energie chaosu a davů, která panuje kolem, zkuste přírodní doplňky stravy. Existují i bylinné a čistě přírodní přípravky, které mají zklidňující a harmonizující účinky. Klidně po nich sáhněte – jsou bez chemie a pomohou.

Tak krásný začátek adventu!

Autor: Linda Maletínská
Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/advent-je-tu-prozijte-ho-jinak.htm

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk