Líbáním ku zdraví

91
Foto: Dollarphotoclub.com

Líbání je unikátní lidská vlastnost plná intimity. Průměrný člověk stráví líbáním více než 200 000 minut svého života. Přináší mnoho příjemných pocitů blízkosti s milovanou osobou, po líbání se cítíme obvykle velice dobře. Nicméně má i mnoho překvapivě důležitých zdravotních aspektů!

Snižuje krevní tlak

Protože se při líbání rozšiřují krevní cévy, dochází ke snížení krevního tlaku. Líbejte se tedy, pokud máte svůj tlak vysoký.

Zbavte se křečí a bolesti hlavy

Z důvodu rozšíření cév dochází i k automatické úlevě od bolesti. Zvláště od bolesti hlavy a menstruačních křečí.

Posílení imunity

Když se líbáte, tvoří se více slin a bakterie z ústní dutiny se mohou snadno prostřednictvím polibku přenést. Dokonce i při obyčejném polibku matky dítěti může dojít k přenosu bakterií. Dochází tak ke zvýšení imunity.

Tvorba hormonů

Při líbání mozek uvolňuje šťastné hormony, jako je serotonin, dopamin a oxytocin. Tyto hormony navíc posilují pocit zamilovanosti a celkově pozitivně působí na vztah.

Spálení kalorií

Líbání cvičení zcela nenahradí, ale energický polibek dokáže spálit 8 – 16 kalorií.

Sebeúcta

Jedna studie zjistila, že muži kteří před odchodem do zaměstnání obdrželi vášnivý polibek, byli schopní vydělat více peněz. Líbání činí lidi šťastnější, zvyšuje sebevědomí i produktivitu.

Posílení svalů

Vášnivý polibek dokáže formovat krk a čelisti tím, že posiluje řadu obličejových svalů.

Cholesterol

Při líbání se uvolňuje do krve i epinefrin, který pomáhá snížit hodnoty škodlivého LDL cholesterolu.

Stres

Líbání pomáhá efektivně odbourávat stres. Celkově přispívá k lepší psychické pohodě. Lidé, kteří se často líbají, jsou ve svém životě mnohem spokojenější.

Zdroj: www.Mercola.com
Překlad: Radostnezpravy.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz