Jan Petrák: Byl Ježíš „hulič“? Podle výzkumníků léčil konopím

144

Takovou pikantní informaci si nemůžete nechat ujít – dle článku Chrise Bennetta z deníku High Times, který byl publikovaný už v roce 2003 pod názvem „Was Jesus a Stoner?“, byl Ježíš uživatelem konopí a zároveň tuto rostlinu aktivně používal, aby léčil nemocné.

Podle serveru naturalnews.com pro toto tvrzení existují četné vědecké důkazy, což by mohlo udělat radost spoustě především mladých čtenářů.

Ač může být tato představa pro tradičně založené poněkud hůře stravitelná, rozhodně je zajímavá. Argumenty autora původního článku jsou založené na vědeckých výzkumech a na základě jeho článku se tématu chopili i další výzkumníci, z nichž mnozí uznali, že teorie má svou hodnotu. Že bylo konopí známou rostlinou už v klasických dobách, už je víceméně faktem a původní článek například obsahuje výrok profesora klasické mytologie z Bostonské univerzity:

„Jen málo je pochyb o roli konopí v židovském náboženství… Není možné, aby tak důležitá rostlina, základ pro výrobu textilu a výživových olejů a zároveň tak snadná na pěstování prošla nepovšimnuta… už pouhé její sklízení by vedlo k entheogenické reakci.“ (Entheogen je psychoaktivní substance, která pomáhá navozovat spirituální zážitky)

Původní článek dokonce rozebírá původ slova „Christ“ v anglickém jazyce, snažíc se tak nacházet další důkazy pro svou teorii. „Christ“ představuje řecký překlad hebrejské verze slova „mesiáš“. V moderní angličtině by se tento termín přeložil jako „pomazaný“, jak je rozepsáno v původním článku High Times. Je usuzováno, že slovo kristus je víceméně titul, jenž znamená, že je na něm „boží pomazání“. Svatý olej na pomazání je popsán v originálním hebrejském receptu v Exodu (30:22-23) a obsahuje více než 6 liber kaneh-bosem, totiž substance, již někteří etymologové, lingvisté, antropologové i botanici považují za konopí, extrahované spolu s dalšími bylinami do olivového oleje.

Je možné, že Ježíš skutečně léčil kožní i jiné nemoci pomocí konopného oleje, anebo je celá teorie přitažená za vlasy? Tak či onak, pokud se prokáže být alespoň částečně pravdivou, jistě tak dodá zcela nový význam biblickému zjevení v hořícím keři.

Jan Petrák

Zdroj: http://www.casopis-sifra.cz/byl-jezis-hulic-podle-vyzkumniku-lecil-konopim/

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk