Iva Matyášová: Vánoční Feng Shui a harmonie domova

308
Foto: Pixabay.com

Východní filosofie Feng Shui velice uznává tak zvanou energii času. To znamená, řídit se podle toho, jaké zrovna probíhá období. Na jaře se především zaměřit na jarní energii a v předvánoční době pak zase do svého nitra a domova vpustit energii vánoční. Naladit se. Samotným vánocům předchází vánoční čas. Je to doba, kdy bychom si měli domů přinést adventní věnec. V lepším případě jej vyrobit společně s rodinou.

Podle Feng Shui bychom v době očekávání Vánoc však neměli zapomínat také na výzdobu vchodu do domu, nebo bytu. Vchod a bezprostřední prostor kolem něho je v našem domě velmi důležitý.

Vlastně nás vítá a oznamuje: Vítej doma. Proto je důležité mít „vstupní bránu“ do svého domova vlídnou, laskavou, vkusně a s citem zařízenou, abychom se domů vždy rádi vraceli. A v předvánočním čase i krásně vánočně vyzdobenou. Případně můžeme podle možností vyzdobit i veřejné společné prostory. Také jsem to dříve v panelovém domě dělala. Přestože v našem vchodě bydlelo 13 rodin, výzdobu jsem vždy tvořila sama za celý vchod a to s velkým nadšením a radostí.

Vánoční stromeček – zlatá a červená značí bohatství a rodinnou pohodu.

Ozdobený stromeček k Vánocům neodmyslitelně patří. Ozdoben by měl být vesele a bohatě.

Jídelní stůl je podle Feng Shui velmi důležitou součástí rodinného života. Stůl symbolizuje rodinu, která by se měla u něj pravidelně scházet a trávit společně volný čas. Na Vánoce obzvlášť.

Vánoční stůl by měl být prostřen vkusně a bohatě, nebo by měl iluzi bohatství alespoň vytvářet.

Chybět by neměly misky s ovocem, ořechy, tácky s cukrovím a další dobroty. Zároveň by měl být stůl prostřen tak, aby na něm bylo dost místa pro všechny.

Další důležitou fází vytvoření té správné předvánoční a vánoční atmosféry je pocit tepla domova, kde se cítíme dobře, uvolněně a v bezpečí. Ten spolehlivě zajistíme zapálenými svíčkami. Plápolající ohýnky vytváří úžasné, až magické prostředí a čím více jich hoří, tím lépe. Svíčky by rovněž neměly chybět na svátečním vánočním stole.

K vánocům neodmyslitelně patří i vůně, která se v adventním čase line při pečení cukroví, jehličí z výzdoby, svícnů a stromečku. Dále je to vůně vanilky, hřebíčku, levandule, františků…Určitě budete souhlasit, že pokud by o Vánocích chyběla ta správná vůně, byly by Vánoce tak nějak ochuzené. Vůně jsou součástí života určité situace a období, které máme právě s konkrétními vůněmi pevně spojené.

Na každých Vánocích je důležité, aby byly Vaše. Takové, jaké Vy máte nejraději, jaké jste převzali po svých předcích a doplnili je Vašimi vlastními tradicemi, které po Vás zase převezmou Vaše děti a vnoučata.

Amulety Feng Shui pomohou ke zdraví a prosperitě

Další možností jak zharmonizovat domov, a to po celý rok, je působení speciálních amuletů, kteří vytváří v domově i na pracovišti pozitivní čchi. Dnes už i západní vědci oficiálně uznávají nadpřirozené schopnosti mnoha lidí na celé planetě.

Někteří z nich komunikují s dušemi zemřelých, jiní popisují minulost a věští budoucnost. Z informací, které čerpají z energetického informačního pole nebo astrálního světa.

Mohou to být čarodějové, šamani, esoterici, věštci anebo proroci, kteří patří ke skutečným mediánům. Ti nás spojují se světem, jež zatím příliš neznáme. Amulety a symboly- to jsou znaky, symbolická řeč, či komunikativní prostředek. Zachycují informace a energie, které uchovávají a přenášejí.

Tradiční čínské amulety a Feng Shui symboly

Podívejme se nyní na některé konkrétní amulety Feng Shui, jež jsou nyní současnému modernímu člověku k dispozici i v ČR. Nesmíme však zapomenout na konkrétní návody, jak amulety správně aplikovat.

Žába přinese úspěch do domu, Buddha úspěchu výrazně podpoří kariéru, dvojitá keltská spirála čistí a harmonizuje, čínské mince podpoří finance… Přijďte se přesvědčit do obchůdku a vyberte si podporující dárek pro sebe a své blízké.

Autor: Iva Matyášová
Zdroj: www.fengshuiplus.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk