Ibalgin způsobuje tisíce úmrtí ročně. Místo něj používejte tyto přírodní bylinky…

266

Článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem, jako jsou diclofenac či ibuprofen (účinná látka v přípravku Ibalgin). Zjistil totiž, že uvedená léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou více než 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.

Tento lék byl dostupný na trhu několik let přesto, že jeho výrobce i státní úřady věděly o možných následcích jeho užívání. Článek agentury Reuters uvádí, že stejné riziko srdečního selhání vyplývá i ze současných léků obsahujících látky diclofenac a ibuprofen. Na Slovensku se to týká léků jako ibalgin, brufen, ibuprofen či Voltaren.

Nejčastější důvody užívání léků proti bolesti

V dnešní době mnoho lidí trpí záněty a z nich vyplývajícími bolestmi. Někdy se podaří snížit bolest například odbouráním stresu, snížením expozice chemickým látkám či změnou stravování. V některých případech však může být bolest tak nesnesitelná, že se ji postižený člověk snaží stůj co stůj zastavit. No a právě v těchto případech se nejčastěji užívají volně prodejné léky proti bolestem jako například ibalgin.

Mohlo by vás také zajímat: Tato malá jadérka zdaleka překonávají při rakovině každou chemoterapii. Bohužel, mnozí lidé si neuvědomují, že i přes úlevu od bolestí, tyto léky pomalu zabíjejí jejich těla. Ibuprofen je ropný derivát, který zvyšuje riziko srdečního infarktu a úmrtí na srdeční selhání. Dokonce, když se ibuprofen zkombinuje s aspirinem (acylpyrinem), může způsobit multikauzální úmrtí, tedy úmrtí z několika příčin.

Ibuprofen je spojován i s dalšími zdravotními problémy, jako například:

poškození DNA
potraty
anémie
úmrtnost na chřipku
ohluchnutí
vysoký krevní tlak

Kromě ibuprofenu, i mnohé další nesteroidní léky proti bolestem zvyšují riziko srdečního infarktu. Úleva od bolesti je velmi důležitá. Proto byste měli znát přírodní alternativy k synteticky vyráběným lékům.

Alternativní prostředky proti bolesti

Namísto Ibalginu či jiných léků proti bolesti založených na ibuprofenu nebo Diclofenac, můžete použít následující přírodní náhrady:

Zázvor – Užívání čerstvého, práškového zázvoru či kapslí 4 krát denně je vynikající alternativou k ibuprofenu, zejména v případě menstruačních bolestí.
Arnica – Osteoartritidu v kloubech rukou či nohou je možné léčit povrchovou aplikací krému s obsahem Arnica.
Šišák bajkalský (Baikal skullap) – Tato rostlinka obsahuje látku zvanou baicalin, která účinně snižuje bolesti a bez problémů svou silou nahradí i ibuprofen.
Vitamin C, Ginkgo biloba a astacantín – Tyto látky používejte na zmírnění bolestí a nepohodlí při zánětech v dýchacích cestách, astmatu a u jiných potíží s dýcháním.
Omega-3 mastné kyseliny – Artritida – bolesti mohou být účinně sníženy užíváním přibližně 2000 mg omega-3 mastných kyselin denně.
Ženšen (všehoj asijský) – Je výborný na revma a artritidu. Ženšen má na tento typ bolesti silnější účinek jak ibuprofen.
Třezalka tečkovaná – I třezalka tečkovaná je lepší tlumič bolestí jak ibuprofen, dokonce dvojnásobně.
Maliny a třešně – Enzym cyklooxygenáza, který způsobuje záněty, je potlačován léky na bázi ibuprofenu. Uvedené druhy ovoce naproti tomu obsahují anteokyaniny, které tento enzym blokují stejně dobře.
Bazalka – Tato bylinka má srovnatelné protizánětlivé účinky jako ibalgin, acylpyrin či brufen.
Olivový olej – Ibuprofen a oleocantal, látka nacházející se v olivovém oleji, mají stejné protizánětlivé vlastnosti.

Existuje mnohem více přírodních látek, které snižují bolesti a záněty. Například i taková aromaterapie má podobné účinky.

Při čtení tohoto článku je však třeba si uvědomit jednu věc. Obě kategorie – syntetické i přírodní léky, pouze potlačují bolest, ale neléčí její příčinu. Pro trvalé zbavení se bolestí je třeba správně identifikovat to, co bolesti způsobuje a následně změnit stravování a celkový způsob životního stylu.

Mezi nejčastější příčiny vyvolávající záněty a následné bolesti patří potraviny jako pšenice, mléčné výrobky, vysoce zpracované potraviny obsahující velké množství cukru a některé další alergeny.

Zdroj: www.ac24.cz, greenmedinfo.com

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk