Geniální způsob, jak vyléčit ušní infekce nebo bolesti ucha

115
Foto: Pixabay.com

Když jsem byl malé dítě, mával jsem ušní infekce poměrně často. Byly strašně bolestivé a nepříjemné.

Moji rodiče se obávali, že mi budou muset propichovat ušní bubínky a vkládat do nich kanálky pro snadnější odtékání hnisu. Naštěstí moje babička ukázala rodičům jeden výborný trik.

Potřebné pomůcky

Jde o velmi jednoduchý způsob, jak se ušní infekce poměrně rychle zbavit.

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je:

– jedna bavlněná ponožka
– 1/2 sklenice mořské soli

Použijte však mořskou sůl, ne obyčejnou kuchyňskou. Ta má totiž mnohem lepší výsledky. Může být i růžová himalájská sůl.

Postup

Nejdřív nasypte sůl do ponožky a napevno ji uzavřete – ať už uzlíkem na ponožce, nebo pomocí sponky či gumičky.

Potom na mírném ohni nahřejte pánev, nejlépe ocelovou, ne teflonovou. Totiž, pokud byste prohřáli teflon, mohl by začít uvolňovat nebezpečné chemikálie.

Následně položte ponožku se solí na pánev a ohřívejte ji po dobu přibližně 5 minut. Ponožku po pánvi posouvejte a otáčejte, aby se zahřála rovnoměrně.

Když je ponožka se solí rovnoměrně ohřátá, vezměte ji do ruky a otestujte, zda není příliš teplá a nepálí pokožku. Pokud ano, nechte ji trochu vychladnout na takovou teplotu, aby nepálila.

Potom vezměte ponožku a přiložte ji na ucho. Pokud má infekci vaše dítě, položte mu hlavu na ponožku tak, jako by to byl polštářek. Recept účinkuje stejně dobře u dětí i dospělých.

Jak to funguje

Teplo z ponožky pomáhá zmírňovat bolest. Sůl, na druhé straně, podporuje vyplavovat z ucha maz a hnis, který způsobuje bolest.

Kromě toho sůl přirozeně odvádí ze vzduchu vlhkost, která je klíčová pro prožívání bakterií.

Ponožku použijte tolikrát, kolik potřebujete. Když začne vypadat špinavá nebo ztrácet zbarvení, vyberte z ní sůl, vyperte ji, vysušte a můžete ji použít znovu.

Závěr

Tento recept představuje levný, přírodní a efektivní způsob, jak zbavit sebe či dítěte ušní infekce, která způsobuje nepříjemné bolesti.

Pokud by se zdravotní stav do pár hodin nebo maximálně dní nezlepšil, pak je samozřejmě nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Zdroj: https://www.vylectese.cz/genialni-zpusob-jak-vylecit-usni-infekce-nebo-bolesti-ucha/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz