Dagmar Kocůrková: Vhledy do energií dubna 2016 pro jednotlivá znamení

370

Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani budou ve svém čase a pod vlivem vlastních energií silně podporováni  ohnivou energií planety Mars a také od Saturna ze znamení Střelce. Pro Berany tak půjde o období vhodné pro zahájení nových akcí a projektů, v nichž bude obsažena síla, rozhodnost a struktura dotahovat věci do konce. Pokud Berani vsadí během dubna na svoji identitu, přímočarost a autencicitu, pak poběží vše v souladu. Tuto část ale prověří v druhé polovině měsíce planeta Pluto v kontaktu s jejich Sluncem. Bude to nutné, jinak by Berani mohli vyvolávat boje.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: zem
Býci se v čase Berana ocitnou v období příprav. Začnou si dávat na veškeré své kroky určitý čas potřebný k tomu, aby si je vždy s dostatečným předstihem mohli více promyslet. Půjde v jejich případě více o vynaložení mentální energie, která je může posunout kupředu. Jejich znamením poběží v druhé polovině měsíce myšlenkově založený Merkur. Pokud budou Býci stát před nějakým rozhodnutím, tak půjdou na vše více logicky, než citově a nepromyšlenými činy. Býci tedy budou sbírat informace a více rozvíjet své mentální dovednosti.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci budou mít v čase Berana, který posiluje jejich energii,  větší chuť do života. Mohou být ale zároveň i trochu neklidní, protože jejich Slunce a energii začnou prověřovat z protějšího znamení planety Saturn a Mars. Blíženci se tak mohou snadněji dostávat také do jistého vnitřního napětí a chaosu. Budou chtět konat, ale začnou být touto energií bržděni. U těchto zrozenců půjde tedy o období, které je bude učit být v souladu s činy, a místo omezování se a přenosem omezování druhých, je to povede na cestu vymezení se.

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci budou v čase Berana vnímat a dávat do souladu dva živly, a to energie ohně a vody. Mohou tak více cítit i jistý přetlak a chvílemi si připadat doslova jako v papiňáku. Pro Raky nastane období vypouštění páry namísto toho, aby se dopouštěli větších emocionálních zkratů. Raci také získají velkou podporu vodního živlu ze znamení Ryb, kde bude současně planeta Neptun, rovněž část Měsíce i planety Venuše. Raci se proto mohou díky této energii snadněji zamilovat, bude však důležité, aby zůstali v realitě, než aby jen snili.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi začnou v čase Berana plnou měrou vnímat jarní aktivity, stejně tak planety ze znamení Berana, ale i ze znamení Střelce, které je mohou přivést k nevídaným pokrokům v jejich životě. Vše jim půjde takřka jako po másle, ani se nebudou muset během dubna  příliš snažit. Ohnivý trigon, do něhož bude zapojeno tentokrát i jejich Slunce, jim dovolí se naplno rozzářit, a ukázat tuto záři celému světu. Pro mnohé Lvy to bude tedy období, kdy se z nich stanou ještě uznávanější vůdci s přirozenou autoritou, které bude jejich okolí respektovat.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny budou v čase Berana asi nejvíce vnímat energie Jupitera, který začne procházet jejich znamením. Mnohé Panny dostaly totiž mezitím názornou učební lekci v sebeuvědomování si sebe sama, aby lépe rozpoznaly, kde všude se obětovaly ve prospěch druhých. Téma borcení této staré struktury bude teď podporovat planeta Saturn ze znamení Střelce a také planeta Mars. Z protějšího znamení Ryb bude zase přicházet neptunský obětující se princip. Pro mnohé Panny tak nastane období výrazných změn – vnitřních i vnějších.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy se mohou v čase Berana cítit v opozici. Bude to kvůli tomu, že se v tomto období ocitnou v opozici proti sobě dvě sluneční světla. Bude to ale zároveň také období, kdy bude na všechno více vidět. A když je na všechno vidět, opouštějí člověka snadněji iluze. Váhy budou během dubna konfrontovány jak samy se sebou, tak i s ostatními, aby zjistily, kdo vlastně jsou a také, kdo nejsou. Planety Saturn a Mars, ohnivé energie těchto dvou vesmírných těles, jim navíc dodají odvahu k tomu vydat se po nových neprobádaných cestách.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři začnou v čase Berana nesmírně toužit se ještě více nořit do hlubších vrstev všech svých záležitostí, takže je čekají velmi hluboké ponory směrem sami k sobě. Někdy se jim přitom nebude chtět ani vyplavat na povrch, spíše se budou snažit ještě mnohem hlouběji prozkoumat všechny své úrovně a vrstvy, současně také všechny obsahy vědomí i nevědomí nejen na osobní rovině, ale i v rovině společenské. Tento ponor bude u zrozenců tohoto znamení prohlubovat během dubna planeta Neptun ze znamení Ryb.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci začnou v čase Berana především ožívat díky blahodárnému přílivu energií jara a také pod vlivem slunečních paprsků Berana. Budou mít současně ve svém znamení planetu Saturn – velevážený symbol času (Chronos), který je bude učit během dubna trpělivosti, zrání a moudrosti. Planeta Mars, procházejícím tímto znamením, je ale ve spojení s jarem, avšak se saturnskými zkušenostmi, bude opět zvát do života. To proto, aby se Střelci mohli s druhými lidmi podělit o veškeré moudro, které mezitím do sebe vstřebali.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi dostanou v čase Berana potřebný náboj k čilejšímu a rozmanitějšímu způsobu života. Beranské energie do nich začnou doslova kopat, aby se konečně probudili k opravdovému prožívání života se vším všudy. Bude to proto, aby se Kozorozi nestali se svým pověstným vztahem ke stabilitě a jistotám zbytečně statickými jedinci. Proto jim život během dubna bohatě nadělí nové výzvy, které jim pomohou překonávat veškeré životní překážky, které si ovšem zrozenci tohoto znamení vytvořili ve svých konceptech víceméně sami.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnáři budou v čase Berana velmi harmonicky vnímat jarní pohyb energií. Bude jich všude kolem plno a Vodnáři se proto začnou naplno těšit ze života. Budou k nim proto často přicházet geniální myšlenky a bude jim přitom naprosto jedno, že si o nich jejich okolí začne najednou myslet, že jsou to tak trochu blázni. Planeta Uran ze znamení Berana jim totiž už dlouhodobě napomáhá v tomto procesu přijmout svoji odlišnost a nic si tedy z reakcí svého okolí nedělají. Vodnář totiž rozumí všem, ale málokdo rozumí Vodnářovi.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby začnou v čase Berana vnímat jaro a svit slunce na hladině, na které vládne planeta Neptun. Půjde totiž o obraz jarního slunce, které se rozlije na rybí hladině. Ryby se ale občas od ostatních oddělují a působí před svým okolím tak, že jsou mimo tento reálný uchopitelný svět. Planeta Neptun jim bude během dubna v tomto procesu na jedné straně jen pomáhat a planety ze znamení Střelce je na druhé straně začnou zase učit tomu, aby se z vrstevnatého světa uměly opět vracet do přítomnosti a reality svého okolí.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk