Alena Polakovičová: Pár dobrých důvodů, proč pít vlažnou vodu

84
Foto: Pixabay.com

Ideální start do nového dne? Obyčejná, čistá, pramenitá voda. Ještě lépe vlažná a úplně nejlépe s citronem a špetkou skořice…

Sklenice vody po ránu, a to ještě na lačný žaludek, je perfektní volbou, jak organismu, který celou noc tekutiny nepřijímal, dodat potřebné tekutiny. To je nesmírně důležité, protože dehydratace vede ke zpomalení metabolismu, k zažívacím potížím a zvýšení stresu.

– Vlažná voda je OCHLADÍ. Možná to zní jako paradox, ale pokud si potřebujete ulevit v horkých letních dnech, měla by voda, kterou pijete, mít alespoň pokojovou teplotu. Budete se více potit, a tím pádem předcházet přehřátí organismu.

– Vlažná voda nastartuje metabolismus. Vypijte sklenici ještě před snídaní. Budete rychleji a lépe trávit a podpoříte také spalování tuků.

– Vlažná voda podporuje detoxikaci. Vyplavuje zejména toxiny, usazené v trávicím traktu.

Proč právě citron?

Nejen proto, že je bohatým zdrojem vitaminu C. Obsahuje také celou řadu antioxidantů a při dlouhodobé konzumaci dokáže pozitivně stimulovat imunitní systém. Vitamin C se navíc pyšní protizánětlivými účinky, zrychluje rekonvalescenci.

– Citron je ALKALICKÝ, tudíž neokyseluje organismus, naopak pomáhá proti překyselení, jelikož je schopen upravovat pH.

– Díky pektinové vláknině zrychlí metabolismus a podpoří spalování tuků.

– Vlažná voda s citronem uleví při pálení žáhy, předejde zácpě a podpoří produkování žluči.

– Při dlouhodobé konzumaci vody s citronem se viditelně zlepší také stav pleti.

To nejlepší při detoxikaci

Veškeré antioxidanty, také ty, obsažené v citronech, bojují s volnými radikály, kterých se v životním prostředí nachází více než dost.

– Citronová voda čistí krev, bojuje proti vysokému cholesterolu a pečuje o dýchací cesty.

– Coby přírodní antibiotikum chrání sliznice před ataky bakterií a virů.

– Čerstvá citronová šťáva navíc šetrně desinfikuje ústní dutinu, pomáhá zastavit krvácení dásní a mírní bolesti citlivých zubů.

Přestože s konzumací ovoce bychom měli být opatrní, jelikož obsahuje velké množství fruktózy, v pití vody s citronem se omezovat nemusíme. Během dne se doporučuje vypít až 1,5 l tohoto osvěžujícího drinku.

autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/par-dobrych-duvodu-proc-pit-vlaznou-vodu.htm#ixzz5Qag0NYHF

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz