Alena Polakovičová: Letní detox s ovocem a zeleninou

140
Meloun. Foto: Pixabay.com

Mnoho lidí má detoxikaci spojenu s jarem: probouzí se příroda a nastává ideální čas pro generální úklid – domova, duše i těla. Očistu organismu lze ale provádět v kterékoliv roční období a čas. Vyzkoušejte odlehčený jídelníček, bylinky i cílenou detoxikaci. Léto je pro nový start jako stvořené!

Toxické látky budou z těla odcházet rychleji, pokud jim zpřístupníte cestu. V první řadě si proto dejte do pořádku metabolismus, zjistěte, zda netrpíte nějakou potravinovou intolerancí či alergií. K tomu slouží speicální krevní testy, nebo vyhledejte detoxikačního terapeuta, který na přistroji Salvia případné zátěže a poruchy ihned odhalí.

– Omezte konzumaci bílé mouky a rafinovaného cukru, kofeinu, alkoholu.

– Naopak zvyšte příjem kvalitních tekutin, tedy vody, vhodné jsou i bylinné a ovocné čaje a naředěné zeleninové a ovocné štávy.

– Do jídleníčku zařaďte následující potraviny, které jsou možná docela nenápadné, ale mají obrovskou moc posilovat a čistit organismus:

Okurka

Kromě toho, že obsahuje velké množství vody a je silně močopudná, dokáže obyčejná salátová okurka na sebe vázat těžké kovy. Připravte si osvěžující salát, pár koleček nakrájejte do domácí limonády, nebo ji lehce osolenou položte na pátek chleba s máslem.

Meloun

Nejen ten vodní, ale kterýkoliv. Melouny jsou zásadité, pomáhají tedy vyrovnávat hladinu pH. Jsou plné vody, obsahují hodně vlákniny, vitamíny a antioxidanty: zejména glutation, který posiuje játra.

Borůvky

Jejih sezóna už j v plném proudu, tak šup do lesa nebo na farmářský trh! Tyto drobné lesní plody jsou od pradávna považovány za přírodní antibiotikum. Snižují zánětlivost v organismu a bezvadně podporují detoxikační procesy.

Citron

Přestože je kyselý, kyselost v těle pomáhá snížit. Podpoří zažívání, očistí ledviny, dokáže rozpouštět kyselinu močovou. Vypijte každé ráno nalačno slenici vlažné vody s čerstvě vymačkaným citronem a špetkou skořice: nastartujete metabolismus, zvýšíte energii a podpoříte detoxikaci.

Špenát

Podobně jako všechna „zelená zelenina“ i on je je nabitý antioxidanty a vlákninou, která prospívá tlutému střevu a také na sebe váže škodlivé látky, které jsou pak snáze odváděny z těla pryč. Nezapomínejte ani na další zelené dobroty, jako jsou rukola, polníček, kapusta, brokolice…

Maliny

Jedná se o velmi ceněný druh ovoce, co se týče našeho zdraví. Věděli jste, že maliny obsahují obrovské množství antioxidantu, chránících organismus před volnými radikály, a že jsou perfektním pomocníkem pro udržení správné hladiny cukru v krvi?

Využijte letních dní k očistě těla i duše!

autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/letni-detox-s-ovocem-a-zeleninou.htm#ixzz5LOVu2A2X

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk