Alena Polakovičová: Detoxikace bez extrémů

85
Foto: Pixabay.com

Očista organismu, to nejsou žádné drastické procedury, které člověka na určitou dobu prakticky vyřadí z běžného života. Představa takové detoxikace je nesprávná a poškozuje dobré jméno všech prověřených a oblíbených detoxikačních metod. Detoxikace znamená především harmonii a klid – a toho bychom se měli držet.

Jak začít?

Nejdůležitějším krokem je uvědomění. Dokázat si připustit, že mám nějaký problém, ať už na fyzické, nebo psychické úrovni, a že tento problém nevznikl jen tak, bez příčiny. Takový problém většinou také nemívá pouze jednoho viníka a pouze jeden kořen. Tělo a mysl tvoří jeden celek, vše je naprosto dokonale propojeno a na nás je, abychom ty spletité cesty uvnitř objevili a vydali se na průzkum.

– Než se pustíte do detoxikace, vyhraďte si chvíli jen pro sebe a pusťte se do sebereflexe. Co vás trápí? Kdy problémy začaly, s čím se nejspíš pojí? Co vás nejvíc unavuje, stresuje a omezuje? Co chcete ve svém životě změnit? A co očekáváte, že vám detoxikace přinese?

– Nebojte se všechny myšlenky sepsat na papír. Vytvořte si klidně speciální detoxikační deníček, který se stane vaším průvodcem a zároveň i skvělou motivací.

V nemoci i ve zdraví…

Je zásadní rozdíl, jsme-li zdraví a pouze potřebujeme „dobít baterky“ plus celkově organismus pročistit, a nebo pokud nás trápí už konkrétní zdravotní problém. Podle toho se bude celá detoxikace odvíjet. Zapomeňte tedy na jednu univerzální kúru, která by vás měla zbavit všech problémů světa. Takový způsob detoxikace bude zcela jistě kontraproduktivní. Správná detoxikace je totiž vždy cílená, namířená na konkrétního jedince, konkrétní imunitní systém, konkrétní problém. A dobře víme, že žádný organismus není stejný. Každý jsme originál a každý máme jiné potřeby, i co se detoxikace týče.

Někomu bude stačit zařadit do běžného života více pohybu, jiný bude potřebovat rozvířit hladiny emocionálního rybníčku, zatímco pro dalšího bude detoxikace běh na dlouhou trať, bude vyžadovat více změn a více nových návyků.

Detoxikace nesmí stresovat

Že byste ji rádi zkusili, ale bojíte se, protože známá říkala, že…? Neposlouchejte strašidelné příběhy, ale spíš to, co vám říká vaše intuice. Totiž, děsivé příběhy tu byly, jsou a budou. Že někdo drží drastické půsty, bez toho aniž by se na ně předtím připravil, že někdo vyzkouší kúry, které absolutně postrádají logiku a odporují myšlenkám přirozené detoxikace, je fakt, který je třeba přijmout, ale dál se jím nezabývat.

– Detoxikaci je třeba vždy přizpůsobit době a okolnostem. Tedy podmínkám, ve kterých žijeme a fungujeme, a momentálnímu stavu našeho organismu.

– Detoxikace nesmí být drastická! I během cílené detoxikace se občas mohou objevit detoxikační projevy, které můžeme vnímat jako nepříjemné. Po několika hodinách, maximálně dnech většinou samy zmizí. Pokud nás však obtěžují příliš, je zcela samozřejmé poradit se s vhodným detoxikačním terapeutem o dalším postupu a kúru buď upravit, nebo na čas vysadit.

Tělo si musí na vše zvykat, dopřejme mu proto čas, který si žádá. Pokud jste se rozhodli pro detoxikaci, ať už prostřednictvím CIC metody, anebo jiných metod, mějte na paměti, že správná detoxikace se opírá o tři pilíře: POCTIVOST, CELOSTNÍ PŘÍSTUP, HARMONIE.

autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/detoxikace-bez-extremu.htm#ixzz5K6GtzYHl

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk