10 znaků toho, že jste našli partnera, kterého stojí za to si udržet

386
Foto: Pixabay.com

Našli jste romantického partnera? Dobře, ale jak si tím můžete být taký jisti? Volba celoživotního partnera je velmi důležitá a zodpovědná, proto je třeba vědět, že je správná.

Uvádíme 10 znaků toho, že jste s partnerem, kterého byste si měli udržet.

1. Je laskavý a miluje vás

Za dobrého člověka obecně považujeme někoho, kdo chce dobré pro ostatní. Někoho, kdo pomůže toulavému zvířátku nebo starším lidem, kteří se snaží otevřít si sami kompotovou nádobu. Takového člověka považujeme za laskavého.

Ve studii o faktorech, které lidé považují za atraktivní, způsobilé a laskavé, vyšli maximálně dva žádoucí rysy.

Samozřejmě, chtěli byste, aby byl váš partner inteligentní, ale laskavost je velmi žádoucí, protože chceme člověka, který by nás měl rád a který by nejlépe znal význam toho, co máme na srdci.

2. Máte společné zájmy

Musíte mít ty správné věci společné. Když přemýšlíte o tom, co je pro vás nejdůležitější, váš partner by měl mít z toho podobné pocity. Jedná se nejčastěji o hodnotu, víru a morálku, ale může to zahrnovat i náboženské vyznání, či politickou stranu.

Ve studii o osobnosti a individuálních rozdílech výzkumníci odhalili několik faktorů, které jsou pro páry důležité.

Zjistili, že máme tendenci vyhledávat lidi, kteří pocházejí ze stejného regionu jako my, mají podobné společenské postavení, podobný zdravotní stav, podobné vzdělání a podobnou touhu po dětech. Mohlo by se zdát, že podobnosti vás přitahují více než protiklady.

3. Můžete se spolu zasmát

Kdo nemá rád pocit s chutí se zasmát? V případě, že máte společné vtipy a můžete se spolu zasmát i ve stresových situacích jste šťastný člověk, že jste našli toho pravého.

Ve vašem vztahu se tak budete stále usmívat a budete šťastný pár. Pokud vás dokáže rozesmát, tím lépe. Zábava je pro páry důležitá, aby zůstali spolu.

Je logické, že páry, které se spolu více baví a hrají, tvoří šťastnější vztahy a ty podporuje i výzkum.

4. Znáte své nedostatky

Být sebe-uvědomělý a vědomi si toho, jak zlepšit své nedostatky je skvělou vlastností, kterou nemá každý.

Nikdo nemůže být vždy dokonalý, takže byste měli být schopni odhalit vlastní nedostatky a pracovat na jejich odstranění.

5. Jste celiství

Být upřímný a přiznat se, že jste udělali chybu, je skvělou vlastností. Mnozí lidé ve skutečnosti lžou i několikrát denně, často malými způsoby, aby pomohli jiným a ze sebe měli dobrý pocit.

Člověk, kterého byste si měli udržet, by neměl rozhodně podporovat lež. Neměl by lhát v důležitých věcech, jako jsou finance, zdraví, věrnost nebo v tom, že naposled jedl zmrzlinu.

6. Jste jen trochu odlišní

Nechcete být v romantickém vztahu s někým, kdo je přesně jako vy, protože to, co vás dělá rozdílných, dělá váš vztah zajímavým.

Jste dostatečně podobní v tom, co je důležité, ale odlišují vás vaše názory, dovednosti a záliby.

7. Podporujete se navzájem, ale máte i své vlastní touhy

Našli jste člověka, kterého byste si měli udržet, pokud vás správně podporuje ve vašich snech, ale neobětuje přitom své vlastní cíle.

Upřednostní vás před svými zájmy a raději vám pomůže se založením vlastního podniku nebo s dokončením jazykového certifikátu.

8. Dobře spolu komunikujete

Ve vztahu je komunikace nesmírně důležitá. Pokud váš potenciální romantický partner dokáže správně vyjádřit své pocity a potřeby tak, abyste mu porozuměli, budete schopni se o něj postarat a zlepšit tím váš vztah.

Kromě dobré komunikace by měl být i skvělým posluchačem. Musíte být schopni pochopit své společné potřeby a pocity.

V případě, že rozhovor je obousměrný, našli jste člověka, kterého byste si měli udržet.

9. Umíte se dohodnout

Pokud celou dobu oba bojujete o dálkový ovladač, neskončí se to dobře.

Váš partner je ten pravý, pokud vám trochu ustoupí.

10. Snažíte se být lepším člověkem

Někdo, kdo vás inspiruje k vlastní velikosti je definitivně člověk, kterého byste si měli udržet. Víte, že se budete učit a růst jako člověk, když budete s ním.

Být s někým, kdo vám pomůže být lepším člověkem, je skvělý vztah. Nejen, že se milujete, ale se i navzájem od sebe učíte. Dáváte si rady, jak udělat chytré rozhodnutí.

Pokud si představujete sami sebe, jak tomu druhému děkujete, tak jste rozhodně našli člověka, kterého byste si měli udržet.

Zdroj: https://mocvedomi.cz/10-znaku-toho-ze-nasli-partnera-ktereho-stoji-za-si-udrzet/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk