9 způsobů ochrany před negativní energií

707
Foto: Pixabay.com

Je pro vás únavné být kolem vystresovaných nebo negativních lidí? Odešli jste někdy od dramatické situace s pocitem vyčerpanosti, i když jste v ní třeba nebyli osobně zapojeni? Většina lidí odpoví ano. Je to proto, že neustále absorbujeme energie věcí a lidí okolo nás. Myšlenky, emoce a slova ostatních mohou mít hluboký dopad na naši psychickou i fyzickou pohodu. Stejně tak jako platí, že pobyt v přírodě nebo na zahradě snižuje stres a zlepšuje náladu, v zalidněných prostorech nasáváte energie lidí okolo, ať už to cítíte nebo ne. Uvádíme způsoby, kterými se očistíte od negací a vytvoříte si tak „štít“, díky kterému si udržíte svou vlastní energii a psychiku neovlivněnou ostatními lidmi a negativními situacemi.

1. Krystaly

Ve společnosti panuje jistá míra skepse ohledně léčivé schopnosti krystalů. Ovšem když se obrátíme na vědu a technologie, poměrně snadno nalezneme důkaz o tom, že efekt krystalů lze změřit. Jsou využívány při výrobě mnoha věcí, jenž dennodenně používáme, včetně silikonu, který je součástí našich počítačů, mobilů a LCD displejů, a křemene, jenž nachází uplatnění při výrobě hodinek a hodin. Mnoho krystalů má schopnost odrážet negativní energie a čistit auru – a to hlavně ty tmavší z nich, jako např. onyx, obsidián, ametyst, fluorit nebo tygří oko. Přítomnost krystalů také zmírňuje stres, zkvalitňuje schopnost kreativního smýšlení a otevírá mysl. Mějte ale na vědomí, že jejich léčivá moc se přímo odvíjí od vaší otevřenosti a víry v jejich účinek.

2. Vykuřování šalvěje

Pálení svazků šalvěje je metoda čištění negativních energií z těla i duše, která je již po tisíciletí hojně využívána u indiánských kmenů Severní Ameriky. S patřičnou dávkou úcty vám proces vykuřování detoxikuje energetické pole, i když si žádné problémy zrovna neuvědomujete. Také odbourává zlost, strach, napětí a stres a pomáhá zbavovat se zbytkových pocitů z minulosti, vytvořených traumatickými zážitky a lidmi, kteří vám ublížili. Vykuřování je skvělý způsob, jak znovu najít klid.

3. Esenciální oleje

Používání esenciálních olejů pro jejich léčivé vlastnosti se stává pořád populárnějším – lidé si uvědomují omezení a škodlivé vedlejší účinky některých moderních způsobů léčby. Esenciální oleje ze santalového dřeva, kajeputu nebo myrhy skvěle očišťují a nádherně voní. Čich je z lidských smyslů nejvíce spojen s naším emocionálním systémem, a tak nám esenciální oleje napomáhají udržet si vyrovnanou náladu. Při používání esenciálních olejů je důležité vdechovat pouze aroma, přímo nebo pomocí difuzéru (jenž může být velmi užitečný při čištění a ochraně většího prostoru nebo skupiny lidí). Dodatečně také můžete nanést kapku oleje na několik specifických bodů okolo hlavy, jako je zadní část krku, temeno hlavy a prostředek obočí.

4. Kadidlo

Podobně jako je tomu u pálení šalvěje a odpařování esenciálních olejů, kadidlo je také známé pro své očisťovací vlastnosti. Kadidlo možná není nejlepší variantou, pokud potřebujete odrazit akutní psychické stavy na veřejnosti, dá se ale skvěle využít při setkávání s ostatními a na očistu míst, kde trávíte čas.

5. Pomocí meditace světla

Věda stále překládá nové a nové důkazy o léčivých benefitech meditace. Pro ochranu před psychickými problémy stačí jen pár minut snadného meditování. Při praktikování tohoto typu meditace zavřete oči, zklidněte dech a představujte si, jak jasně bílé světlo formuje protektivní štít všude okolo vašeho těla. V myšlenkách tímto světlem také můžete ochránit věc nebo člověka, který pro vás hodně znamená.

6. Očistná sprcha nebo koupel

Sprcha nebo koupel, se správným úmyslem vám může pomoci ze sebe smýt negativní energii. Podobně jako u meditace světla si představujte všechnu negativní energii, jak odchází z každé části vašeho těla. Do vany můžete pro doplňující efekt přidat esenciální oleje, epsomskou sůl, krystaly nebo okvětní lístky. Po dokončení očisty ve vodě aplikujte esenciální oleje na vysušenou pokožku. Můžete použít oleje, které jsme zmínili výše nebo jiné, např. levanduli či ylang ylang. Smíchání několika kapek esenciálního oleje s vaší oblíbenou pleťovou vodou nebo kokosovým olejem je také skvělou volbou.

7. Mantry

I když jsou vyřčena jen ve vaší mysli, slova disponují silným efektem na tvorbu vaší reality. Když je vyslovíme nahlas, mohou mít ještě hlubší efekt, protože produkují vibrace, jenž interagují s vaším energetickým tělem, čímž mu přinášejí harmonii, nebo naopak disharmonii. S očistou od negativní energie vám může pomoci opakované pronášení následujících manter : KRIM (vyslovováno „krím“) – ke stimulaci spodních čaker a čištění těla. HUM (vyslovováno „hům“) – k odstranění negativity a šíření pozitivity a vitality v rámci celého těla. LAM (vyslovováno „lam“) – k odstranění nečistot, jež se nashromáždily ve vašem těle, a čištění jakýchkoli energických blokací, kvůli kterým vaše prána nemůže volně plynout všemi vašimi energetickými kanály. Také si můžete vytvořit vlastní mantru, s frázemi a slovy, které s vámi rezonují a pomáhají vám shazovat negativitu.

8. Zvuky

U aktivit jako je jóga jsou zvuky zvonkohry, zvonů a gongů používány pro odpuzování negativních energií. V moderním světě jsou zvonkohry známy pro svůj uklidňující efekt na člověka. Vibrace tvořené zvuky zvonkohry a zvonů rezonují vzduchem, čímž ničí negace. Také vibrují s vaším energetickým tělem a ladí jej na jiné frekvence, čímž umocňují vaši psychickou a spirituální sílu.

9. Amulety

Amulety a talismany se specifickým účelem – chránit lidskou duši, jsou nejčastěji používané v náboženských tradicích. Věří se, že tyto symboly disponují obrovskou sílou a podobně jako krystaly – fungují podle vašeho přístupu. Pokud si myslíte, že jsou tyto předměty bezcenné, neposkytnou vám žádnou ochranu.

Zdroj: http://collectivelyconscious.net/articles/9-ways-to-protect-yourself-from-negative-energies/
Čtěte více na http://www.radostnezpravy.cz/9-zpusobu-ochrany-pred-negativni-energii/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk