5 jednoduchých způsobů jak dosáhnout lucidního snění

361
Foto: Pixabay.com

Lucidní snění může zažívat každý – je to všechno jen trik naší mysli. Pokud jen věříte myšlence, že je možné aktivně kontrolovat své sny, z 90 % máte vyhráno. Zbytku můžete dosáhnout skrze nástroje a triky, které nezahrnují tříhodinové meditování před spánkem. Vyzkoušejte některé z nich ještě dnes a prožijte lucidní sen, o kterém jste vždy snili (pardon za slovní hříčku).

1. Zacpěte si nos a nadechněte se

Ne, nejedná se o žádnou hlubokou, relaxační techniku dýchání. Je to spíše naopak. Jedná se o jednu z nejjednodušších technik, které jsou. Vše, co musíte dělat, je pravidelné zacpávání nosu vašimi prsty v průběhu dne a následné nadechování. Samozřejmě si všimnete, že nemůžete dýchat, a tak si uvědomíte, že se nejedná o sen. Pravidelným provozováním si vytváříte návyk ve vašem podvědomí, čímž rapidně zvyšujete šanci, že se v noci stane to stejné. Když to ale děláte ve snu, je to mnohem odlišnější. Budete moct dýchat, i když budete mít zacpaný nos. Tento podivný zážitek vám okamžitě sdělí, že sníte a bum – jste uprostřed lucidního snu.

2. Modrý kalcit

Jedná se o velice silný krystal. Neuvěřitelné účinky tohoto světle bílého kamene jsem pocítil na vlastní pěst, když jsem si ho dal jednu noc pod polštář. Koupil jsem si ho, protože jsem věděl, že je dobrý k relaxaci, ale o efektech na soustředivost a jasnost snů jsem neměl ponětí. Dalo mi to stabilnější představu o tom, co jsem viděl ve světe snů, takže všechno bylo křišťálově čisté. Bylo to opravdu úžasné. Do dnešního dne si pamatuji i ty největší detaily tohoto zážitku. Po použití kamene se uzemněte. Můžete totiž pociťovat mírné závratě.

3. Probuďte se ve 4 ráno

Známé také jako technika WILD (Wake-Induced Lucid Dream). Téměř nikdy nezklame. Vše, co musíte udělat, je nastavit si váš budík na 4 ráno. Jakmile se probudíte, rozsviťte svou lampu a do 5 jen tak polehávejte. Může to znít moc jednoduše na to, aby to byla pravda, ale věřte mi, jedná se o jednu z nejefektivnějších technik, které existují. Datuje se několik století zpět, kdy jsme spali nadvakrát, hodinu mezi spánkovými periodami jsme využívali k modlení.

4. Sledujte obsah související s lucidním sněním

Tento krok je opravdu snadný, zejména pokud se o téma snění obecně zajímáte. Filmy jako Matrix nebo Počátek jsou o lidech, kteří jsou v podstatě „vzhůru” ve světě snů. Jen pouhým sledováním filmů, které s touto tématikou souvisejí, si tuto myšlenku vštěpujete do svého podvědomí. Pravděpodobně uvidíte něco z filmu, který jste sledovali i ve vašem snu a díky tomu si uvědomíte: „Wow, je to jen sen!” Kdykoliv sleduji svůj oblíbený film, „Sním či bdím?”, mám pak také lucidní sny.

5. Čaj lucidního snění

Existují určité byliny, které dokážou opravdu nakopnout váš lucidní stav. Skvěle funguje například čaj z voskovníku obecného. Věří se, že vyjasňuje sny, uklidňuje a zároveň se po jeho užití cítíte uzemnění a soustředění. Vypijte hrnek čaje z voskovníku před spánkem a připravte se na pořádný lucidní sen!

Zdroj: www.collective-evolution.com
Čtěte více na http://www.radostnezpravy.cz/5-jednoduchych-zpusobu-jak-dosahnout-lucidniho-sneni/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk