3 každodenní rituály pro utišení různých zánětů a bolestí v těle

230
Foto: Pixabay.com

Přírodní medicína je postavena na víře – že naše těla jsou silná a když jim poskytneme potřebnou podporu, většinou se dokážou uzdravit samy.

Vaše tělo je natolik moudré, že při prvním náznaku, že něco není v pořádku, povolává celou vojenskou kavalerii!

A tím bojovníkem, který vás udržuje v bezpečí, je váš imunitní systém – který k nápravě jakékoli nerovnováhy, která by mohla nastat, vysílá bílé krvinky.

Někdy však přirozená ochranná reakce těla vytváří zánět a otok, který vám může tlačit na nervy… což může způsobovat bolest – tu si však nikdo nepřeje.

Naštěstí existuje celá řada bezpečných a přírodních způsobů odstranění této nepohody, přičemž tělo dále vykonává svou životně důležitou práci!

Tyto tři rituály pro zmírnění zánětu a utišení bolesti dokážete snadno začlenit do svého každodenního života:

1. Rituál: Meditace pro prozkoumání vašeho těla

V poslední době je meditace velmi v módě – nejen mezi jogíny, ale také mezi obchodníky, sportovci a podnikateli.

V roce 1999 lékaři prohlásili bolest za pátou známku vitálních funkcí, k nimž patří i teplota, krevní tlak, puls a dýchání.

Začlenění tohoto rituálu do každodenního života vám pomůže získat vědomost o poloze a intenzitě bolesti ve vašem těle.

Postup:

Lehněte si na zem, nebo si sedněte do tureckého sedu. Cílem tohoto cvičení je utišit mysl a zaměřit svou pozornost na pocity těla. Možná zjistíte, že vám pomáhá, když si dáte polštář pod kostrč, kříže nebo hlavu.

Když zaujmete požadovanou polohu, alespoň pětkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a začněte se soustředit na své tělo.

Nechte klesnout trup a končetiny.

Uvolněte se a nechte napětí vymizet.

Nyní si začněte všímat svého obličeje a hlavy. Zatínáte zuby? Bolí vás oči po celodenním sledování displeje mobilního telefonu? Cítíte nějakou bolest? Je pulzující?

Pokud se u vás vyskytuje jakýkoli symptom (nebo jiné pocity), zhluboka dýchejte a zaměřte svou pozornost na pochopení konkrétního nepříjemného pocitu v dané oblasti. Občas ho dokáže odstranit už samotné uvědomění si prožívaného pocitu.

Když pocítíte, že oblast je již uvolněná, přejděte ke krku. Potom k ramenům a pažím. Ke trupu. K nohám… A nakonec ke svým chodidlům a prstům.

Považuji za užitečné provádět tento rituál těsně před spaním a těsně předtím, než se ráno pustíte do práce. Začínat a končit den uvědoměním si svého těla vám pomáhá zůstat v souladu se sebou během celého dne.

2. Rituál – Koupel v epsomské soli

Péče o sebe je další pojem, který začal být v poslední době módní. Je k tomu ale dobrý důvod!

Život v současné době, kvůli srovnávací povaze médií a vyššímu počtu diagnostikovaných případů celé řady duševních poruch, znamená být neustále vystavován novým, vyšším očekáváním.

Abychom tomu jako lidé dokázali čelit, dáváme přednost rovnováze.

Vrcholem péče o sebe je koupel v epsomské soli.

Koupel v epsomské (hořké) soli, již celá léta využívaný v odvětví sportu, vám uvolní svaly, utiší zánět a dopomůže k lepšímu usínání – díky čemuž má vaše tělo více času na zotavení.

Když do koupele přidáte bylinné léky, jako například esenciální oleje nebo sušené lupínky květů, přinese vám to mnoho léčivých účinků. Epsomskou sůl lze koupit v některých lékárnách.

Jak si připravit léčivou koupel:

1. Napusťte vanu teplou, nepříliš horkou vodou.

2. Vyberte si svou směs do koupele: obvykle je jí šálek soli a libovolných bylin. Pro maximální analgetický a relaxační účinek doporučuji následující bylinky: levandule, heřmánek, jetel.

3. Do vany nasypte připravenou směs a když je plná, zastavte vodu.

4. Počkejte 5 minut: ať se sůl rozpustí a bylinky uvolní svou léčivou sílu.

5. Skočte do vany a relaxujte!

3. Rituál – Protizánětlivé potraviny

Jídlo je lék.

Když pociťujete akutní nebo chronickou bolest, možná nastal čas provést ve svém životě větší změny a zaměřit svou pozornost na konzumaci nutričně vydatných a protizánětlivých potravin.

Zánět je pouze způsob, jakým se tělo pokouší uvést do rovnováhy. Když vás něco bolí, váš imunitní systém produkuje bílé krvinky, aby začaly s opravou. Jak jsem již zmínil výše, zvýšený přísun krve do konkrétní oblasti tlačí na nervová zakončení, a právě to způsobuje bolest.

Hlavním pravidlem vaší obrany je držet se rozumné, protizánětlivé stravy, která může být vaším nejlepším lékem.

Snažte se připravovat si jídla tak, aby obsahovala:

– listovou zeleninu
– lososa (nejlépe divokého, nikoli z norských farem)
– dobroty, jako jsou bobulové ovoce a ořechy
– olivový olej namísto másla
– cibuli, česnek a zázvor (jsou to přírodní antibiotika)

Začlenění už pouze jednoho z výše uvedených tří rituálů do našeho života dokáže okamžitě zmírnit bolest. Avšak nezapomínejte, že naše těla nás každý den chrání – a proto bychom o ně měli správně pečovat!

Zdroj: https://www.thesacredscience.com/3-daily-rituals-to-dissolve-inflammation-and-pain-2/
Zpracovala: https://www.vylectese.cz/3-kazdodenni-ritualy-pro-utiseni-ruznych-zanetu-a-bolesti-v-tele/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk