13 důvodů proč pít vodu s citrónem

100
Foto: Pixabay.com

Citróny jsou velkými zásobníky vitaminu C, draslíku, vápníku, také vitamínu A a železa. Látky obsažené v plodu citrusu nejenže posilují imunitu a mají antioxidační účinky, také se po něm zlepšuje pleť a celkové zdraví. Proto byste měli zařadit citrón do svého pravidelného pitného režimu. Citrusová šťáva je ale moc silná na vypití, a proto se doporučuje ji každý den nakapat do čisté vody.

Zdroj vitamínu C

Prvním důvodem, proč zařadit citrón do své vody je, že vám posílí imunitní systém. Možná se někdy divíte, proč jsou někteří lidé častěji nemocní než jiní. Za silnou imunitou stojí právě látky s vitamínem C, které ve svém jídelníčku a pití přes den přijmete.

Dlouhodobě ničí bakterie

Pár kapkami citrónu si nejenom posílíte imunitu, ale připravíte i organismus na boj s patogenními bakteriemi. Proto vás nebudou trápit afty nebo jiné poranění, protože citrónová šťáva je zničí dřív, než se stačí usídlit za účelem vaší nemoci.

Čistí ustní dutinu a střeva

Kyselina citrónová zajistí, že budete mít čistou ústní dutinu i celý trávicí trakt. Citrón totiž obsahuje pektin, který je pro zdravé trávení nezbytný.

Vyrovnává pH v těle

Dlouhodobou konzumací nezdravých tučných jídel se vaše pH v organismu stává kyselejší, a proto dochází například k pálení štítné žlázy, pocitu nafouklého žaludku, nebo jiným obdobným problémům. Pokud jste někdy měli zmíněné potíže, potřebujete více látek obsažených právě v citrusových plodech. Citrón odkyseluje organismus, čímž vyrovnává pH v těle.

Zlepšuje pokožku

Akné, ekzém, vrásky a jiné problémy související s nepěknou kůží? I zde pomůže citrón. Stačí pár kapek každý den a do týdne bude vaše pleť výrazně zlepšená a ekzém zmírněný.

Projasňuje den

Ano, je to tak. Citrón totiž rozjasňuje oči. Stejně jako po mrkvovém salátu, i po citrónu uvidíte znovu, jako ostříš.

Pomáhá vnitřním orgánům

Kromě zmíněného trávicího traktu, látky obsažené v citrónu posilují vnitřní orgány. Játrům poskytují energii v podobě enzymů a také množství draslíku, který vyživuje mozek a nervové buňky. Stejně jako je to i u brusinek, i citrón působí na náš močový měchýř. Po vypití citrónové šťávy se zvyšuje frekvence močení a vyplavují se i toxiny a bakterie v moči obsažené.

Čistí krev

Pitím citrónové vody předcházíte trombóze, jelikož vitamín C v citrónu ředí krev. Navíc bojuje i s vysokým cholesterolem a jeho usazováním v tepnách.

Doplňuje potřebné soli

Při namáhavém cvičení se vaše tělo mnohem více potí, čímž vylučuje i potřebné soli. Ty musíme další konzumací potravin a pitím tekutin doplnit. Citrón pomáhá i v této oblasti. Proto si stačí dát sklenici vody s citrónem po každém cvičení a o nedostatku potřebných solí v těle nemusíte mít obavy.

Zabraňuje zadržování vody v těle

Ranní čerstvě uvařenou kávu milují snad všichni, jelikož pomáhá k nastartování se po probdělé noci, a také naběhnout oběhový systém pro náročnou nadcházející aktivitu. Nadměrnou konzumací kávy si ale zaděláváte na problémy. Nejen, že můžete být na kofeinu závislí, ale také vám stagnuje správné fungování metabolismu, jelikož káva zadržuje vodu v těle. Když ale po kávě budete pít i dostatečné množství tekutin v podobě vody s citrónem, se zadržováním vody v těle nebudete mít problém.

Napomáhá správnému hubnutí

Snad každá žena touží po štíhlé postavě, nebo alespoň o shození těch pár kil navíc. Proto zkouší různé diety, které nejsou vždy vhodné, a tak se nevyhne ani nechtěnému jojo efektu. Když ale zařadíte do svého pitného režimu citrón, hubnutí bude mnohem snadnější. Po každém cvičení si stačí dát sklenici vody s citrónem, čímž se doplní potřebné soli a nebude se vám zadržovat voda v těle. Proto budete o pár kroků blíže ke svému cíli k lepší postavě. Vše jen díky malému žlutému plodu.

Léčí bolest a zánět kloubů

Při cvičení jsou naše nohy a klouby nejzatěžovanějším aparátem těla. Například při takové zumbě, nebo při rozcvičení a zahřátí se několikaminutovým skákáním zatěžujete chrupavky a klouby, které po chvíli nepříjemně bolí. To se uvolnila kyselina močová. Klasicky tělu napomáhá vyrovnat se se zátěží po cvičení, ale při zvýšené hladině této kyseliny bolí klouby častěji, než je příjemné. Snažte se problémům s bolestí kloubů předejít tím, že budete pít vodu s citrónem.

Dodává energii

Citrónová šťáva má pozitivní účinek na nervový systém, a proto uklidňuje naše nervy a navozuje psychickou pohodu. Dokonce i pouhá vůně citrónu zažehná stres a úzkost a při konzumaci dodá tělu potřebnou energii.

Zdroj: http://vipzeny.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz