Znamení Panna

612
Foto: Pixabay.com

Lidé narození mezi 23. 8. a 22. 9. jsou podle tradičního horoskopu sluneční Panny a vládne jim planeta Merkur. Podívejme se, jak podpořit jejich zdraví.

Osobnost Panny

Panny jsou charakteristické svou analytickou myslí, logickým myšlením, zručností, ochotou pomoci, pečovatelskými sklony a trpělivostí. Jsou to realisté nikoli snílci. Někdy až trošku škrobené. Často chtějí vědět všechno o něčem a ve své touze jdou do neuvěřitelných detailů. Nebezpečím u nich je, že jsou tak zaměřeny na detail, až jim uniká význam celku. Mají mimořádně vyvinuty rozlišovací schopnosti, umí snadno rozlišit užitečné od neužitečného.

Jsou extrémně pracovité, mají velké sklony k workoholismu, protože touží po dokonalosti výsledku. Problém je, že nejen u sebe, proto bývají k ostatním velmi kritické. Nebývají až tak kreativní, avšak zadanou práci s jasně definovanými pravidly vykonají nadstandardně. Aby byly spokojené, potřebují mít „něco na práci“ a být užitečné, jinak mají pocit, že jejich život nemá smysl. Příliš si nevěří, bývají plaché a někdy ustrašené. Touží po pochvale.

Panny jsou velmi čistotné, často uklízí své vnější prostředí (ačkoli jejich úkolem je spíš uklidit si svůj vnitřní svět). Mívají velmi dobrý vkus, bývají šetrné. Její nálada kolísá s únavou. Pokud jsou unavené, bývají silně rýpavé a kousavé. Jejich vztahy často vznikají z rozumu, respektive náhlé vzplanutí si nedovolí. Své soukromí si úzkostlivě střeží. Ráda pomáhá druhým.

Silné a slabé stránky

Silné stránky: skromnost, střízlivost, metodičnost, pracovitost, náročnost, užitečnost, přesnost, systematičnost, zdraví, pečovatelská

Slabé stránky: fanatik práce, pedant, přílišná kritika, hypochondr, knihomol, otrok rozumu, melancholie, suchar, upjatost, předsudky

Panna a zdraví

Tělo Panny je barometrem jejího zdraví, které drží pod drobnohledem. Mají sklon k hypochondrii. Pečlivě sledují, zda se neobjevují příznaky čehokoli, zda se něco v těle nechová jinak než včera. Analytická mysl pracuje na plné obrátky. Jejich duševní stav se nejčastěji projevuje přes střeva a trávicí trakt. Jejich strach z možných nemocí a nehod může vyvolat psychosomatické potíže. Nervy jsou tedy druhá oblast, která je u Panny všeobecně oslabena.

Přestože se často až nezdravě zabývají zdravou stravou, trpí problémy s podrážděným žaludkem a chronickými střevními bolestmi (většinou zácpou). Objevuje se u nich i bolest kyčlí, paží a ramen (zejména revmatické potíže) a bolesti zad. Pozor by si měly dát na zápěstí. Trpí také na záněty dutin či dýchacího systému.

Prevence chorob u Panny

Panna by měla „trénovat“ především uvolnění a spontaneitu. Ideální je například intuitivní tanec, při kterém se uvolňuje dlouho střádaná ztuhlost. A třeba prováděný při úklidu. Vhodné je také plavání, kde jakoby ztratí pevnou půdu pod nohama. Její diář by také měl mít nějaké dny bez plánů. Měla by si uvědomit, že i den strávený na gauči je plnohodnotný. Zároveň by Panny měly hospodařit se svou energií tak, aby jim zbyla i pro ně samé (péče o ostatní je záslužná, ale neměla by být na úkor jejich potřebám). Naučit se říkat „ne“ je tedy také jejich cesta ke zdraví.

Se stresem může pomoci vitamín C či potraviny s Omega 3 mastnými kyselinami (mořské ryby, řasy, avokádo, lněné semínko aj.), které také skrze vliv na krevní oběh umí zmírňovat jeho dopady na zdraví. Omega 3 navíc podporují činnost mozku, který je pro Panny alfou a omegou jejich života. Tyto látky lze tělu dodat i ve formě potravinových doplňků, neboť jejich využitelnost ze stravy bývá nižší než potřebná denní dávka.

Astrologická poznámka pod čarou

Horoskop není jen o znamení, ve kterém se narodíme, ale o mnoha vlivech jednotlivých planet umístěných v tzv. „domech“, které se mohou vzájemně podporovat i způsobovat potíže. Mezi nejzákladnější dvě charakteristiky osobnosti patří tzv. sluneční znamení a ascendent. Zatímco naše sluneční znamení (měsíc a den kdy jsme se narodili) vypovídá o našich vnitřních kvalitách a celkovém životním nastavení, ascendent (určuje se podle přesného času narození = jaké znamení se objevilo na východním obzoru) je náš vnější projev a způsob sebeprezentace. I sluneční Panny (lidé narození mezi 23.8. a 22.9.) tak mohou navenek působit jinak, a to díky vlivu svého ascendentu.

Zdroj: https://www.dobrakondice.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz