Zbavme se krystalů kyseliny močové v kloubech těmito 8 přírodními recepty

188
Foto: Pixabay.com

V případě vysoké konzumace purinů nebo nadměrného příjmu bílkovin játra nestíhají odbourávat z krve kyselinu močovou, která vzniká během jejich metabolismu.

To pak vede k ukládání a krystalizaci kyseliny močové v kloubech, což v nich vyvolává silné záněty a bolesti. Jde o druh artritidy kloubů, která je známá také pod názvem dna.

Dna nejčastěji postihuje starší lidi a projevuje se nesnesitelnými bolestmi, otoky, ztuhlostí a zarudnutím kloubů.

Obvykle postihuje klouby prstů na rukou a nohou, ale zasáhnout může i kolena, lokty, ramena a kotníky.

Tradiční přístup k léčbě je, že lékaři nasazují léky proti bolesti a zánětům. Ty však nijak nepomáhají tělu odstranit nahromaděnou kyselinu močovou, ale pouze potlačují projevy onemocnění.

Naproti tomu existují různé přírodní látky, které vám pomohou tento problém nejen maskovat, ale časem i zcela vyléčit.

Příčiny dny a hromadění kyseliny močové

Než si řekneme více o přírodní léčbě dny, je třeba si připomenout nejčastější příčiny, které vedou k tomuto onemocnění.

Kromě již zmíněných purinů a nadměrného množství bílkovin ve stravě jsou to i:

– genetické příčiny
– vysoký krevní tlak
– konzumace alkoholu
– nadváha
– leukémie
– psoriáza

Chcete-li vyléčit dnu, musíte si uvědomit, že z největší části se jedná o důsledek špatného stravování.

Nebude proto stačit jen užívat přírodní látky, které ji léčí, zároveň musíte upravit i své stravování, jinak se dna časem opět vrátí.

Velmi důležitým faktorem je také adekvátní příjem tekutin, nejlépe čisté vody a správný pitný režim.

Přírodní látky, které léčí dnu a odstraňují kyselinu močovou z kloubů

Nyní se již pojďme podívat blíže na přírodní prostředky pro léčbu tohoto nepříjemného a bolestivého onemocnění.

1. Vezměte zralá rajčata a vymačkejte z nich šťávu. Pijte 1,5 až 2 dcl čerstvé rajčatové šťávy 3krát denně.

2. Převařte 0,5 litru vody a přidejte do ní polovinu nakrájené cibule, 50 gramů zelí a 3 stébla petržele. Povařte to 15 minut, sceďte a nechte vychladnout. Přidejte šťávu z 1 citronu a vypijte před obědem.

3. Smíchejte 3 polévkové lžíce sójového oleje a 3 čajové lžičky rozmarýnového oleje. Tuto olejovou směs použijte na masírování postižených kloubů.

4. Vložte polovinu nakrájené cibule do litru vody a povařte to 10 minut. Vodu sceďte a nechte vychladnout. Potom do ní přidejte med a pijte během dne.

5. Odšťavněte 1 mango, 4 mrkve, 30 gramů jahod a jeden plátek ananasu v odšťavňovači. Tuto směs užijte ráno před snídaní na prázdný žaludek a pak znovu večer před večeří.

6. Vložte 5 cm dlouhý odřezek jádra kukuřice (tvrdá vnitřní část, na které jsou zachycena zrna) do trochy vody a povařte asi 10 minut. Potom tekutinu sceďte, nechte vychladnout a pijte to 3krát denně.

7. Přidejte 2 polévkové lžíce květů černého bezu do 0,5 litru vařící vody a nechte louhovat 10 minut. Čaj pak sceďte a nechte vychladnout. Nakonec přidejte med. Uvedený čaj užívejte pravidelně.

8. Vložte 30 gramů brusinek do 1 litru vody a povařte je 5 minut. Tekutinu sceďte, nechte vychladnout a užívejte 3krát denně.

Zdroj: https://www.vylectese.cz/zbavte-se-krystalu-kyseliny-mocove-v-kloubech-s-temito-8-prirodnimi-recepty/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk