Za život se zamilujeme do tří různých osob – a pokaždé z jiného důvodu

703
Foto: Pixabay.com

Je to tak. Filozofové a mystici si po mnoho staletí lámali hlavu nad tím, proč se během života zamilujeme až do tří různých osob. Podle všeho každá osoba, do které se zamilujeme, plní v našem životě odlišnou roli.

Celkem pochopitelně však není zde žádná záruka toho, že se v průběhu života skutečně stihneme zamilovat do tří různých osob.

Ale jsme si zcela jisti, že teď si už zřejmě kladete tuto otázku:

V čem jsou tyto tři životní lásky odlišné?

Nuže, tu první lásku potkáme obvykle v mladém věku. Mohli bychom ji nazvat „idealistická láska“. Tato láska se trochu podobá pohádce.

Tehdy jsme přesvědčeni, že tento náš vztah existuje pro dobro rodiny a společnosti. Tato naše první láska se zrodí tak, že zkrátka najdeme toho „pravého“ nebo tu „pravou“. A když nás ostatní vidí na party či diskotéce, závidí nám, protože tvoříme ten „dokonalý pár“.

Tento typ lásky má však jeden problém.

Tato láska si totiž zakládá pouze na tom, jak nás vnímají druzí, ale vůbec ne na tom, jaké jsou naše skutečné pocity.

Druhá láska je ta, která z idealistických výšek již sestoupila na pevnou zemi. Mohli bychom ji nazvat „tvrdá láska“.

Právě v tomto vztahu přezkoumáváme naši sexualitu naplno ve všech jejích aspektech a stejně tak i naše touhy. V tomto typu lásky začínáme nacházet odpověď na otázku: Kdo jsem?

Když už jsme v tomto vztahu, jednou jsme přesvědčeni, že nám je souzeno zůstat spolu navždy, ale jindy se nemůžeme navzájem ani cítit a nejraději bychom tomu druhému odhryzli hlavu.

Tato láska je jednou samá vášeň, ale hned na to je zase úplně nanic. Jedno je jisté – srdce v tomto vztahu nebude mít klidu.

Jednou se s naší polovičkou rozejdeme, potom se dáme zas dohromady, a potom se znovu rozejdeme atd. A vždy více a více přemýšlíme nad tím, zda má smysl pokračovat v tomto vztahu.

Je tedy na tomto typu lásky něco dobrého? Ano, je. Tato „tvrdá láska“ nás naučí MNOHO o nás samých a o tom, co vlastně v životě opravdu chceme.

A potom třetí láska. Ta obvykle přichází jakoby odnikud, jako blesk z jasného nebe. Zde vstupujeme do vztahu s osobou, o níž by nás ani ve snu nenapadlo, že bychom s ní mohli tvořit pár.

V období, kdy najdeme tuto lásku, většinou nehledáme žádný vztah. A často máme dojem, že naše osobnost se vůbec nehodí k osobnosti toho druhého a že to bude pouze zdrojem hádek.

Když však navážeme první vzájemný kontakt, zajiskří to a láska se rozhoří nečekaně rychle – až se nám z toho bude trochu točit hlava.

Hned na prvním a všech dalších rande cítíme, že se k sobě jednoduše hodíme. Naše osobnosti si vzájemně vyměňují energii a pomáhají jedna druhé – máme pocit, jako kdybychom s naší polovičkou bezstarostně skotačily a skákali na trampolíně.

Vzájemně se zahrnujeme komplimenty, ale nezavíráme oči před našimi nedostatky. A máme silný pocit, že bychom spolu dokázali jít až na konec světa.

Jednoduše řečeno, opravdu máme pocit, že tato láska je ta pravá. A tak by to i mělo být. Prošli jsme si mnoha boji, bolestivými rozchody a potkali jsme už dost lidí, jejichž jediným zájmem bylo nás využít.

Ale teď už známe sami sebe lépe než kdykoliv předtím. A ještě důležitější je, že v hloubi naší duše víme, že s touto skutečně výjimečnou osobou už chceme zůstat po zbytek našeho života.

Každá láska, kterou zažijeme, má svůj účel, jakož i důvod, proč existovala. Každou lásku je třeba vnímat jako lekci, která nám může jedině pomoci růst.

Je nám jen trochu líto těch, kteří nikdy nezažijí i tuto třetí lásku.

Zdroj: https://ideapod.com/fall-love-3-people-lifetime-one-specific-reason/?utm_source=catalyst&utm_medium=link&utm_campaign=js

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz