Vědecky dokázáno: lidé s úzkostnou poruchou skrývají těchto pět superschopností

778
Foto: Pixabay.com

Úzkost můžeme vnímat jako něco, co prožíváme ve svém srdci a co škodí našemu tělu. Neplatí to ale vždycky. Úzkost sama o sobě rozvíjí určité „superschopnosti“.

Celé to závisí na tom, jak se na úzkost díváme.

Když patříte mezi lidi, kteří trpí úzkostí, pokuste se na ní vidět i její kladné stránky, a nejen ty špatné. S úzkostí se totiž pojí zvýšená schopnost vnímání.

Máte tyto superschopnosti?

1. Schopnost vnímat energii druhých

Umíte říci, jestli člověk vyzařuje pozitivní nebo negativní vibrace. V přítomnosti negativních lidí se cítíte nepříjemně, znepokojují vás.

S pozitivními lidmi je to naopak jednodušší. Normální lidé jen těžko vycítí, že je někdo nadmíru negativní.

2. Zvýšená schopnost empatie

Lidé, kteří často trpí úzkostnou poruchou, se více zajímají o pocity jiných. Normální lidi to až tak nezajímá. Lidé s úzkostí mají zvýšenou schopnost empatie, kterou většina lidí nechápe.

Ti, kteří se musí vypořádat s úzkostnými stavy, umí odhalit emoce lépe než ostatní. Empatie je důležitá a vy máte dost toho, čím můžete změnit životy lidí, které možná ani neznáte.

3. Instinkt záchrany života

Úzkost představuje něco, co je možné vysledovat zpětně a dále do minulosti lépe, než byste si to uměli představit. Dá se to aplikovat jako mechanismus přežití a dané osobě umožňuje lépe pochopit, co se kolem ní děje.

Víte, co máme na mysli. Ten špatný pocit, který se odrazu dostaví, když se venku sami procházíte nebo když se má stát něco špatného.

Studie publikovaná v Evropském věstníku Psychologie zjistila, že lidé s vysokými úrovněmi úzkosti rozpoznali nebezpečí rychleji a rychleji i zareagovali.

4. Vyšší IQ

Vědci na SUNY Downstate Medical Center v New Yorku zjistili, že lidé trpící úzkostí jsou inteligentnější.

Není to překvapující, když vezmeme v úvahu množství opakovaného a přehnaného analyzování, které lidé trpící úzkostí dělají.

Ke každé situaci umí předpokládat všechny možné výsledky, a pak to umí aplikovat.

5. Schopnost prokouknout lži

Lidé, kteří se musí vypořádat s úzkostnými stavy, jsou mimořádně opatrní. Ve většině případů přesně vědí, kde a v čem se ukrývá lež. Ve skutečnosti jsou i mnohem odvážnější, než si myslíte.

Pokud někdo řekne něco, co zcela nedává smysl nebo je to přehnané, budou první, kteří na to přijdou. Chvíli to sice potrvá, než naberou odvahu, aby se ozvali, ale jsou toho schopní.

Závěr

Lidé trpící úzkostí jsou mnohem zajímavější, než byste si mysleli. Jsou totiž nadmíru úzkostliví a přemýšlejí o věcech více, než je třeba.

Jsou však stále schopni dosahovat velké věci. Lidé s úzkostí jsou připraveni téměř na cokoli a jsou jedněmi z nejsilnějších lidí, se kterými se vůbec setkáte.

Zdroj: https://mocvedomi.cz/lide-s-uzkostnou-poruchou-skryvaji-techto-pet-superschopnosti-vedecky-dokazano/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz