Sylvia Salow: Co dělat, když se cítíme špatně a nic nepomáhá?

584
Foto: Pixabay.com

Každý z nás se čas od času cítí špatně, proto je důležité vědět, co dělat v těchto situacích. Jedna z nejhorších věcí je ignorovat své pocity a doufat, že se sami od sebe změní. Ale není to čas, který léčí, ale změna našeho vnímání.

Během uplynulých několika týdnů jsem měla několik rozhovorů s lidmi, kteří se cítí špatně a mají pocit, že se z toho stavu nikdy nedostanou. Každý z nás se cítí špatně čas od času. To neznamená, že je něco špatně s našimi životy.

Navíc, předtím, než nalezneme vnitřní rovnováhu, tak se vyvíjíme ve spirále. Předtím, než dospějeme do dalšího bodu, tak se nám zdá, že se pohybujeme po sestupné části spirály. Je to právě tato část vnitřního vývoje, která většinu lidí vyleká a mají pocit, že jsou uvízlí na mrtvém bodě.

Od roku 2012 se mnoho z nás začalo pohybovat rychleji po spirále evoluce. Z toho důvodu problémy a testy v různých formách přicházejí častěji, než bychom chtěli. Vnitřní vývoj se zrychlil pro lidi, kteří chtějí poznat svůj vyšší potenciál. Spolu s tím přicházejí častěji fáze, kdy se můžeme cítit špatně.

Sestupná spirála

Pokud jste empatici, tak se vaše emoce mnohdy pohybují jako na horské dráze. Zejména, pokud se snažíte něco ve svém životě změnit, tak vás zasáhne náhlá situace a vy se cítíte jako v bludném kruhu. Spolu s tím se ozve vnitřní hlas, který vám říká, že jste opět selhali.

Sestupná spirála je součástí evoluce. Často předtím, než se dostaneme na další úroveň, tak nás vesmír zdánlivě testuje a zkouší, zdali jsme opravdu připraveni na to, co říkáme, že chceme.

Když se nacházíme na sestupné části spirály, tak se cítíme emočně nevyrovnaní a negativní myšlení pohltí naši mysl. Můžeme mít také pocit, že nemůžeme naši situaci změnit a spolu s tím se dostavují pocity deprese, osamělosti, zklamání nebo smutku. Najednou, život postrádá smysl a my se chceme někde schovat a počkat, až to celé přejde.

Pokud se takto právě teď cítíte, tak chci, abyste věděli, že jste nezklamali. Zažívat vzestupy a sestupy patří k přirozené části života. Pokaždé, když se rozhodneme něco změnit, tak rozhýbeme energie v našem životě a to, co musí pryč se stane viditelným. Proto se zdá, že před každým malým vítězstvím jdeme pomyslně dolů a cítíme se špatně.

Dva malé triky, které vám pomohou, když se cítíte špatně

Jedním z prvních kroků, když se cítíte špatně je přijmout své pocity. Když víte, že je přirozené pohybovat se po vzestupné a sestupné části spirály, tak to berete jako součást života. Místo, abyste se kritizovali za to, že se cítíte špatně, tak si uvědomíte, že tohle také pomine. Proto přijetí je prvním krokem ke změně.

Za druhé je důležité mít pár zaručených triků při ruce, které vám vždy pomohou, když se cítíte špatně. Ačkoliv na každého z nás platí trochu něco jiného, tak se s vámi chci podělit o dva tipy, které vždy pomohou, když se cítíte špatně a vy si je můžete upravit podle svých potřeb.

1. Rozhodněte se tady vždy pro sebe být

Každé rozhodnutí je mocné. Zejména, pokud stojíme za našimi rozhodnutími na 100 %. Když se cítíme špatně, tak nemáme mentální prostor na to, abychom dělali kvantové skoky. Naopak, krůček po krůčku dojdeme nejdále.

Prvním z mých tipů, co dělat, když se cítíte špatně je upřednostnit svojí duševní hygienu. Rozhodněte se, že se každý den budete věnovat 15 minut (nebo více) svým pocitům a myšlenkám. Tím dáte sami sobě najevo, že tady pro sebe jste, ať se děje cokoliv.

Během této doby můžete psát své pocity a myšlenky na papír, dělat energetická cvičení, která změní vaši energii, anebo můžete meditovat. Meditací nikdy ničemu neuškodíte, ba naopak vám pomůže vytvořit si mentální odstup od svých problémů, abyste mohli celou situaci vidět zcela jinak.

Vy nejste svými emocemi.

Ať už se cítíte jakkoliv, tak mějte na paměti, že nejste svými emocemi. To, že se cítíte momentálně špatně, z vás ještě nedělá špatného člověka. Když si každý den najdete chvíli sami pro sebe a budete se svými pocity pracovat, tak eventuálně se tyto pocity změní k lepšímu. Jinak to ani nejde. Mnohdy stačí rozhodnutí něco se svojí situací udělat, ať se děje cokoliv, i když třeba nevíte, jak z toho ven.

To nejpodstatnější je udělat něco pro sebe každý den. Pokračujte, dokud se neucítíte dobře a nejlépe i potom.

Když se rozhodnete změnit stav své mysli, tak vesmír podpoří vaše vnitřní léčení.

Ti správní lidé, kteří vám pomohou, se ve vašem životě objeví, budete se cítit magicky přitahováni k těm správným knihám a článkům. Ale hlavně se naučíte tady pro sebe být, což je jedna z věcí, která vám může změnit život.

2. Vraťte se k základům

Dalším tipem, který nikdy neselže, když se cítíte špatně, je vrátit se k základům. Ty nejzákladnější věci a techniky dělají zázraky, pokud je tedy uplatníme.

Vrátit se zpět k základům znamená, že si vyberete maximálně 5 věcí, které víte, že vám vždy zaručeně pomohly. A nemusí se jednat o něco duchovního nebo komplikovaného. Na příklad, když se cítíte špatně, tak vám vždy pomůže hudba, dlouhé procházky, sport, nebo být více v kontaktu s přáteli. Nebo na vás platí četba dobrého románu, horká koupel a sledování komedií. Tak proč nemít ve svém životě více těchto aktivit?

Co vám pomohlo v minulosti, když jste se cítili špatně? Napište si seznam, a potom si z něj zvolte jednu věc a udělejte ji. Když budete tyto dva tipy opakovat, tak se během krátké doby budete cítit mnohem lépe. Dělejte něco, co vás baví. Radost je skvělým léčitelem.

Ačkoliv tyto dva tipy nevyřeší všechny vaše problémy napořád, tak vám pomohou dostat se rychleji ze sestupné spirály a vy máte potom lepší energii a mentální prostor pracovat se svými podvědomými programy. Důležité je, netlačit sami sebe do velkých změn přes noc. Buďte na sebe jemní a rozhodněte se ke dvěma malým krokům každý den.

Sylvia

Zdroj: https://sylviasalow.com/cz/2019/02/05/co-delat-kdyz-se-citite-spatne/?v=928568b84963

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz