Sylvia Salow: 4 tipy co dělat, když nás někdo opustí

213
Foto: Dollarphotoclub.com

Když nás někdo nečekaně opustí, tak může trvat dlouho, než se s tím vyrovnáme. Část mysli, která je založená na strachu se snaží, abychom se vinili za všechno, co nevyjde. Ale co když to není vaše chyba, že někdo odešel? Co když pouze nastal ten správný čas?

Proč je těžké nechat některé lidi jít?

Většina lidí je závislá na lásce a souhlasu ostatních. Když jsou ostatní šťastní, tak jste také spokojení. Zejména empatici zakládají svůj pocit sebevědomí na tom, co si o nich ostatní myslí a co cítí, proto se snaží, aby se všichni kolem cítili dobře.

Když vás někdo opustí, tak se cítíte, jakože jste selhali.

Pokud vaše vnímání sama sebe je závislé na ostatní, tak když někdo z vašeho života odejde, tak to mysl vyhodnotí jako selhání. Ale ne vždy je to o nás.

Když přestanete věřit, že jste zdrojem štěstí ostatních a toho, že zůstanou ve vašem životě, tak se osvobodíte, abyste byli tím, kým opravdu jste.

Snaha získat lásku ostatních tvoří nerovnocenné vztahy.

Když někoho ve své mysli povýšíte nad sebe a ostatní, tak ten člověk z vašeho života nakonec odejde.

Vesmír nemá rád výjimečné vztahy, to ego je miluje. Když jste závislí na něčí lásce a názoru, tak vytváříte mezi sebou nerovnost. Nicméně z pohledu vesmíru, jsme si všichni rovni. Každá iluze mysli se musí nakonec rozplynout.

Další důvodem, proč je těžké nechat některé lidi odejít je to, že jsme se ještě nenaučili lekci. Každý vztah nás učí o nás samých, a dokud to, co nás učí nepochopíme, tak nám naše mysl bude vnukávat myšlenku na toho člověka.

Každý člověk je vaším učitelem.

Pokud tu lekci, kterou nám měl ten daný člověk předat stále nechápeme, tak nám vesmír pošle někoho jiného se stejnou lekcí.

Když nás někdo opustí, je to v pořádku

Buďte připraveni, že ne všechno vyjde, jak si přejeme. Někteří lidé vás budou kritizovat a odejdou. Když nejsme schopni přijmout to, že toto je součástí reality, tak vytváříme ještě více problémů.

Ani nevíte, jak často jsem slyšela, že někdo nenásledoval své sny ze strachu, že ho někdo opustí. Já sama jsem byla tímto člověkem. Dříve jsem nebojovala za své sny a bála jsem se, že ostatní neschválí mé nové (pravé) já.

Došlo to do bodu, kdy bolest žít podle ostatních převýšila můj strach z jejich názorů a já se přestala zajímat, co si myslí. Ano, někteří lidé odešli z mého života, vlastně jich bylo celkem mnoho, ale já se cítila svobodná následovat své životní poslání. Od té doby se okruh mých přátel mění a vím, že to bude pokračovat, protože já se také neustále vyvíjím.

Nepřestávejte vnitřně růst kvůli ostatním.

Pokud chcete růst do svého potenciálu, tak buďte připraveni, že ne všichni z toho budou nadšeni. Buďte připraveni být jiní a vyčnívat. Následujte své sny, i když by vaši přátelé byli šťastnější, kdybyste se svým životem nic nedělali.

Místo toho, abyste se snažili činit všechny spokojené, tak přemýšlejte nad tím, co uděláte, když ostatním bude váš vnitřní růst vadit. Dovolíte, aby vás to zastavilo? Nebo vás to posílí?

4 tipy co dělat, když nás někdo opustí

Co děláte, když vás někdo odpustí? Cítíte vinu a nemůžete to pustit z hlavy? Anebo v tom najdete sílu?

Nastavte si vlastní vnitřní pravidla, jak se s vyrovnat s tím, že vás někdo opustí. Pomůže vám to rychleji se pohnout z místa. Zde je několik mých tipů.

1. Přijít a odejít

Na mých workshopech často říkám, že u mě jsou dveře otevřené oběma směry. Ostatní mohou do mého života přijít a také odejít. Samozřejmě si vybírám, koho do svého života vpustím, ale když cítím, že je to správné, tak ostatní vítám. Když nastane čas, aby se naše cesty rozešly, tak jsem také šťastná.

Držet ostatní v našem životě násilím nedává smysl. To platí pro romantické vztahy i přátelství. Pokud chce někdo odejít, tak to znamená, že se smlouva mezi vašimi dušemi naplnila.

Podobně je v pořádku odejít ze života někoho jiného, pokud cítíte, že si dál už nic nepřinášíte. Oba dva pak máte možnost poznat někoho, kdo je na stejné vlně.

2. Požehnejte jim

První věc, kterou udělám, když někdo odejde je, že mu požehnám. Také jim žehnám, když v mém životě jsou, ale když odchází je to snad i důležitější, protože to mezi námi vyčistí energie.

Pokud v sobě zadržujete hněv nebo jiné negativní emoce, tak to vytvoří ve vašem životě další problémy. Když někomu požehnáte, tak sobě připomenete, že jste spolu spojeni, i když nejste už nadále v kontaktu. Uznáte tak Boha (vyšší sílu, ve kterou věříte) v nich i v sobě.

3. Nechte odejít odpor

Žehnat ostatní neznamená, že ignorujete své emoce. Znamená to, že se spojíte s něčím větším, než jste vy sami. Nicméně, stejně tak je podstatné vyrovnat se s negativními emocemi.

Je normální cítit trochu odporu, když vás někdo opustí. Nicméně, nedovolte, aby vás vaše emoce smetly a vaše mysl začala vytvářet negativní příběhy. Existuje mnoho technik, jak se vyrovnat s emocemi. Dovolte si v sobě jakékoliv negativní emoce navrátit zpět neutralitě, tak aby vás nadále neovlivňovali.

4. Pochopte lekci

Poté, co jste se vypořádali se svými emocemi, jste připraveni pochopit lekce vašeho vztahu. Doporučuji vám podívat se zpět na své minulé vztahy a uvědomit si, co vás učily, nebo si do života přivoláte další podobné lidi.

Někdy jsou lekce zjevné, poté, co si v sobě zpracujeme emoce. Jindy pochopení lekce přijde mnohem později, protože ten daný člověk byl pouhým střípečkem něčeho většího. Ale pokud budete chtít vidět a poznat pravdu vašeho vztahu, tak pochopíte i to, co vám druzí měli předat.

Pamatujte si, že kdykoliv vás někdo opustí, tak smlouva mezi vámi vypršela. Nikdy to není náhodné.

Sylvia

Zdroj: https://sylviasalow.com/cz/2019/03/18/4-tipy-co-delat-kdyz-vas-nekdo-opusti/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz