Právě tohle je to znamení, na které jste v životě tak dlouho čekali. Přišel čas změn

706
Foto: Pixabay.com

Slyšeli jste někdy o tom, že když Bůh chce člověku něco sdělit, vždycky si najde cestu? Prostřednictvím jiných lidí, cestou nějakého textu nebo prostě nějakého znamení, které mu sešle? A je to právě to životní znamení, které je odpovědí na jeho otázky, prosby a obavy. Než si přečtete tento text, zamyslete se a poctivě si odpovězte na dvě otázky: Opravdu jste připraveni? Opravdu chcete svůj svět změnit k lepšímu? Pokud ano, usaďte se co možná pohodlně a připravte se. Ode dneška se váš život kardinálně změní.

Rovnou varuji, že k tomu nedojde máchnutím kouzelné hůlky. Budou to nejednoduché, občas i značně bolestné změny, které z vás budou vrstvu po vrstvě smývat všechno, co se za roky života nakupilo: nízké sebevědomí, nespokojenost se životem, pohodlnost a to nejdůležitější – nezdary. Na cestě ke šťastnému a plnohodnotnému životu si budete muset osvojit několik lekcí. Ne jen si je přečíst, ale naučit se jim nazpaměť, vstřebat je, nechat se jimi prostoupit, abyste na ně nikdy nezapomněli a nesešli ze správné cesty.

Lekce 1

VŽDYCKY BUDETE SOUČÁSTÍ ŽIVOTNÍ ROVNICE

Ať chcete nebo ne, nikdy nemůžete být úspěšní, pokud se stavíte proti světu. «Já jsem hodný, ale svět okolo je špatný». To je čisté dětinství, vrtoch malého, trucovitého dítěte. Jestliže se kolem vás vyskytnou lidé nebo okolnosti, které jsou vůči vám negativní, pak jste to VY SAMI PŘIPUSTILI. Nemohou za to ani rodiče, ani kamarádi, ani stát, ani tohle století, ale VY SAMI. Čím dříve si tuhle myšlenku připustíte, tím lehčí pro vás bude jít dál.

Nejste žádná oběť okolností, jste scénáristou této části svého života. No a ta se vám moc nepovedla. Je ve vašich silách to změnit. Věřte, že vím, o čem píšu. Všechno v lidském životě, kromě smrti, se dá změnit. Hlavní je přijmout a poučit se z této lekce: SVŮJ ŽIVOT, AŤ JE JAKÝKOLI, TVOŘÍTE VY SAMI.

Žít pod úroveň, nebo důstojně? Celý život si stěžovat na všechno a na všechny, nebo zkusit projevit nějakou vůli a poctivě si přiznat, že všemi svými chybami jste vinni vy sami? A na tomto základě změnit svůj život k lepšímu? Rozhodnout se musíte sami.

Lekce 2

MŮŽETE SI DOVOLIT BÝT TÍM, KÝM CHCETE

Moderní společnost nám vnucuje streotypní představu, že abychom mohli dosáhnout úspěchu, musíme nezbytně mít vlivné příbuzné, spoustu peněz, bohatého sponzora, dostatek volného času, a tak dále a tak dále… To je neskutečná hloupost.

Pamatujte si jedno: MŮŽETE SI DOVOLIT STÁT SE TÍM, KÝM CHCETE, JESTLIŽE BUDETE O SVŮJ SEN USILOVAT. A DŘÍT. Se zaťatými zuby, možná i s brekem, s neúspěchy, pády a křivárnami, na které narazíte. Vždycky znovu musíte vstát a zkusit to zas. Jenom tak budete mít úspěch.

Lekce 3

JSTE TVŮRCEM VLASTNÍ REALITY

Ovšem za podmínky osvojení lekce číslo 2. Přirozeně, že bez neochvějné víry ve vlastní sen a vizualizace konečného cíle budete leda přešlapovat na místě, průběžné výsledky vám budou připadat obrovské a nakonec se můžete vydat úplně špatným směrem.

Zapamatujte si jednou provždy: NIKOHO NEPOSLOUCHEJTE. Ani příbuzné, ani kamarády, kolegy v práci, nikoho. Máte cíl, jděte za ním. Různým těm rádcům můžete položit jednoduchou otázku: Proč ty sám jsi nedělal to, co radíš mě? Proč setrváváš u tohohle života, v téhle mizerně placené práci, na kterou jenom nadáváš, proč se držíš svého alkoholického/záletného/líného/povrchního partnera, proč ti nevadí, že nemáš žádnou perspektivu? A tak dále, tomu podobně.

Možná znáte tu smutně poučnou historku o kbelíku s kraby. Když do kbelíku nasypete kraby a jeden z nich se bude snažit z kbelíku dostat ven, ti ostatní ho budou stahovat zpátky, místo aby si pomáhali, a dostali se tak ven všichni. V lidském životě je to úplně stejné.

Lekce 4

ZAPOMEŇTE NA STRACH

Nebude to jednoduché a strach vás bude přepadat. Budete mít doopravdy velké obavy. Z toho, že začínáte úplně novou stránku života. Z toho, jak všichni kolem budou na vás volat: nech toho, ty blázne, co to děláš! Buďte k sobě vždycky poctiví. To vám pomůže překonat každý strach, který vám budou vnucovat zvenčí. Na strach z neúspěchu PROSTĚ ZAPOMEŇTE.

Lekce 5

PŘIPRAVTE SE, ŽE SE BUDETE MUSET MNOHÉMU NAUČIT

Sliboval snad někdo, že to bude zábava? Abyste něčeho pořádného dosáhli, budete se muset ustavičně učit a zdokonalovat. Je to banální, ale je to pravda.

Rádi cestujete? Začněte se učit jazyky. Aspoň pět slov denně. Ale pravidelně. Chcete vydělávat peníze doma? Udělejte si on-line kurs přes počítač v oboru, ke kterému vás to přitahuje. Říkám vám rovnou: bude to těžké a učit se budete muset pořád.

Lekce 6

BOJUJTE BEZ PŘESTÁNÍ PROTI SVÉMU ÚHLAVNÍMU NEPŘÍTELI

Až se věci trochu pohnou a vy se začnete pomalounku posouvat správným směrem, víte, kdo bude vaším největším nepřítelem? VY SAMI. Váš vnitřní hlas vám bude v jednom kuse našeptávat: K čemu ti to je? Už se to hnulo… Jsi dneska už tak unavený, úplně vyřízený, pojď, odložíme to na zítra! Máš špatnou náladu, hlava už nic nebere, mrkni radši na televizi, přece si zasloužíš hodinku odpočívat…

Budete muset dokázat ho zahnat. Přemoci sami sebe. Promlouvat z vás bude docela obyčejná LENOST. Nesmíte přestat ani na minutu. Pošlete vnitřní hlas do háje i s televizí. POKUD PRO DSAŽENÍ CÍLE NIC NEUDĚLÁTE, NEBO UDĚLÁTE MÁLO, NIKDO JINÝ TO NEUDĚLÁ ZA VÁS. I když jste se pomalu rozjeli, věci ustrnou, ani si nevšimnete jak. Výsledek závisí pouze na vašem odhodlání nepřestat a jít dál.

Zapomeňte na svůj věk a sociální postavení, na své příjmy a jiné hlouposti. Nehodlám vám tu připomínat úspěchy lidí, kteří na začátku byli bezdomovci nebo jim bylo přes šedesát. Zapojte hlavu a přemýšlejte nad řešením dalšího úkolu. Nic jiného není důležité.

Lekce 7

POCHVALTE SE ZA KAŽDÝ MALÝ VÝSLEDEK

Věřte, má to opravdu význam. Těch, kdo vás budou kritizovat nebo radit, jak byste to měli dělat jinak a samozřejmě lépe, těch bude záplava. Lidí, kteří budou z vašich úspěchů mít upřímnou radost, bude nicotné množství, nebo nebudou žádní. Proto se nijak NEOSTÝCHEJTE POCHVÁLIT SAMI SEBE.

Zdroj: https://www.pronaladu.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk