Pomocí ozařování kmenových buněk dnes vědci dokážou oživovat mrtvé

59
Foto: Dollarphotoclub.com

Bioquark, jedna z předních společností v oblasti biotechnologií sídlící ve Spojených státech, dostala povolení začít experimentální výzkum mozku dvaceti mrtvých pacientů.

Odvážným cílem tohoto výzkumu je pokusit se prostřednictvím stimulace neuronů obnovit jejich růst. Jinými slovy, jedná se doslova o pokus přivést zemřelé pacienty zpět do života.

Technika, která bude v těchto pokusech použita, je nová a ještě neodzkoušená, takže celý výzkum bude pravděpodobně vnímán přinejmenším kontroverzně.

Celý proces se skládá ze dvou hlavních kroků. Prvním krokem je implantace kmenových buněk do mozku pacienta. Druhý krok představuje vstříknutí speciálních chemikálií do jeho míchy, a poté její ošetření technikami určenými ke stimulaci nervové činnosti.

Obě tyto procedury se ukázaly jako účinné při probouzení pacientů z kómatu a vědci si od nich slibují, že by se jim pomocí nich podařilo „restartovat“ mozek zesnulého pacienta a obnovit činnost jeho nervové soustavy.

Jestli se jim to povede, jednoho dne bude v našich možnostech přivést zesnulé lidi zpět k životu.

Vědci sice zatím nemají k dispozici mnoho důkazů, které by jim dávaly reálnou naději, že se jim tento odvážný úkol opravdu povede.

Zajímavé však je, že Dr. Calixto Machado, dobře známý vědec v oblasti neurologie a člen Americké akademie neurologie (AAN), se v tomto výzkumu zhostil pozice vedoucího expertního týmu.

Ira Pastor, výkonný ředitel společnosti Bioquark se vyjádřil, že:

„…v naší snaze o splnění tak náročného úkolu využíváme metody z oblasti biologické regenerační medicíny v kombinaci s již existujícími medicínskými přístroji, které se obvykle využívají ke stimulaci centrální nervové soustavy u pacientů s vážným poškozením či onemocněními nervové soustavy.

Doufáme, že během příštích dvou až třech měsíců našeho výzkumu již uvidíme nějaké výsledky.“

A ještě dodal: „Naší dlouhodobou vizí je, že jednoho dne bude možné u těchto pacientů dosáhnout úplné regeneraci, ačkoli to není cílem našich nynějších výzkumů. Tyto první výzkumy je třeba vnímat zejména jako most vedoucí k této vzrušující možnosti.“

Zdroj: http://themindunleashed.com/2017/03/scientists-get-green-light-resurrect-dead-stem-cells.html
Zpracovala: https://mocvedomi.cz/pomoci-ozarovani-kmenovych-bunek-dnes-vedci-dokazou-ozivovat-mrtve/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz