Pierre Franckh: To, co nám dávají hmotné věci, nejsou pocity štěstí

52
Foto: Pixabay.com

Většina lidí si myslí, že by byli trvale šťastní, kdyby si mohli splnit svá největší přání – např. pěkný dům, útulný byt, dokonalého partnera, velké auto, ideální práci a případně ještě jiné symboly osobního statutu. To je ale pouhá iluze.

Mnozí se také domnívají, že když budou mít větší auto, nejnovější plazmovou televizi, moderní oblek nebo drahý parfém, budou oblíbení a žádaní. Je to však iluze, kterou nám vnucuje reklama, aby nás tak přinutila kupovat věci, které vůbec nepotřebujeme.

Dodnes jsem nepoznal člověka, který by díky novému autu nebo digitálnímu fotoaparátu zažíval trvalý pocit štěstí. Tento druh uspokojení funguje většinou jen velmi krátce. To, co nám dávají hmotné věci, není pocity štěstí, u když si to snažíme namluvit, je to jenom krátký pocit radosti, který se brzy rozplyne. Nová věc se zanedlouho mrzí, a my se znovu ocitáme v situaci, v níž jsme byli předtím.

Pierre Franckh
Jednoduše buďte šťastní

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 300 Kč, na 2 roky 600 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk