Ondřej Habr: Jaké bude pondělí 5. června 2023 – Venuše vstupuje do Lva

145
Mgr. Ondřej Habr. Foto: z archivu autora

Jak zafungoval nedělní úplněk? Každý z nás by k tomu měl vlastní postřehy. Téma spravedlnosti a téma životních plánů a cílů byla patrná. Potřebovali jsme se posunout od každodennosti k budoucnosti. Někomu se povedlo cíle formulovat, jiný zůstal zaseknut uprostřed dění právě proto, že si nedokázal představit další kroky a definovat postup.

Dnešku a nám bude ukazovat na cíle Luna v Kozorohu v trigonu s Jupiterem v Býku. Pusťme uzdu fantazii. Buď jsme překonali nástrahy obav a umíme jít dál. Nebo fantazii potřebujeme k tomu, abychom dokázali zpracovat to, co na nás dopadlo. V obou případech potřebujeme osobní plán.

Ale hlavní záležitost je tu Venuše, jež po několika týdnech přechází z Raka do Lva. Končí tak období citlivých postojů a podpůrných návrhů. Od teď jedeme každý sám za sebe a na sebe. Vycházíme z toho, že každý z nás ví, co chce a pracuje na tom.

Je tu tedy čas spolupráce, společných plánů, nápadů, vizí a projeků. Společných zájmů a radostí z toho, jak je umíme naplňovat. A přitom víme, kdo jsme a jak sytíme ty kolem nás, jak záříme a jak vidíme svítit ty okolo.

Venuše ve Lvu potřebuje být viděna a chce se prezentovat. Takže i my všichni tady chceme být automaticky přijati a děláme dost pro to, abychom byli dost dobří. Událostmi jsou hry a naplněním osobní příspěvky a angažovanost.

Zní to hezky, že? Optimisticky skoro. Ve hře je ovšem Venuše v opozici s Plutem ve Vodnáři. A tak se díváme na to, co nám kdo dovolí. Vnímáme citlivě manipulaci a hledáme to, co nám svět umožní. Chceme být sami sebou a je tu den, ve kterém vidíme a vnímáme vnitřní a vnější omezení. Je třeba si je uvědomit a mluvit o nich.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 300 Kč, na 2 roky 600 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk