Neodsuzujte změny jen kvůli prožívanému smutku

331
Sedmikráska chudobka. Foto: Pixabay.com

Pokud ve vašem životě něco končí a vy cítíte smutek, neznamená to, že je tato změna špatná. Jako lidé prožíváte smutek obecně kdykoli, kdy něco končí, ať už ve větší či menší míře. Mnozí z vás chápou smutek jako něco špatného, ale ve skutečnosti je to přirozená lidská emoce, která vám pomáhá sladit se s novým stavem věcí ve vašem životě.

Máte často tendenci se vracet zpátky

Samozřejmě se vám může stýskat po milovaných lidech, zvířatech, věcech či místech, která již nejsou ve vašem životě přítomna; stejně tak se vám však může stýskat i po lidech, kteří vám ubližovali, po vztazích, které vás ubíjely, po věcech, které vám škodily, po místech, kde jste se trápili, nebo po čemkoli jiném, co jste nechali za sebou a co pro vás nebylo dobré. Často máte tendenci vracet se honem zpátky, jen abyste se vyhnuli smutku. Někdy také proto, že věříte, že tento smutek znamená, že jdete špatnou cestou a že kdybyste šli správně, cítili byste se přece dobře!

Uvnitř ve svém srdci bez ohledu na intenzivní emoce

Nakolik je vaše rozhodnutí a nový stav věcí tím nejlepším pro vás, však cítíte mnohem hlouběji, hluboko uvnitř ve svém srdci, a to BEZ OHLEDU na intenzivní emoce, které prožíváte. Váš smutek nijak nesouvisí s tím, zda je pro vás daná změna dobrá nebo není. Smutek či stesk cítíte tak či tak při jakékoli změně – neříká nic o tom, co je dobře a co špatně.

Moře slz můžete vyplakat i při nejšťastnější změně v životě

Je to normální lidský pocit, který se dostavuje při náhlé absenci něčeho známého, a to i v případě, že vám to původní ‚známé‘ škodilo a ubližovalo. Je to emoční reakce, kterou můžete prožít při jakékoli změně, kdy něco necháváte za sebou, ať už dobrovolně či nedobrovolně. Neodsuzujte tedy prosím nový stav věcí jen kvůli emocím, které teď cítíte. Moře slz bolesti a smutku totiž můžete vyplakat i tehdy, je-li daná změna tou nejšťastnější změnou ve vašem životě.

(Poselství andělů, Magda T.)

Zdroj: http://andelskydenik.blogspot.cz/2017/03/neodsuzujte-zmeny-jen-kvuli-prozivanemu.html

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk