Nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak z vody z vodovodu odstranit olovo, nikl, hliník a lithium

189
Koriandr (čínská petržel). Foto: Pixabay.com

Sice se to o ni stálé říká, ale fakt je, že voda z vodovodu až tak čistá a nezávadná není.

Kromě běžných prospěšných látek, jako jsou minerály hořčík, vápník, sodík, sulfáty nebo bikarbonáty, v ní často najdeme malé množství i škodlivých substancí, například nitráty, herbicidy, hormony, antibiotika či dokonce olovo, hliník a lithium.

Pití takové vody vám sice nezpůsobí akutní problémy, ale při dlouhodobém užívání vám mohou uvedené látky začít způsobovat zdravotní komplikace.

Těžké kovy se v těle akumulují, což pak vyvolává silnou zátěž na několik důležitých orgánů, včetně srdce, mozku a jater.

Těžkým kovům se připisují onemocnění jako Alzheimerova choroba, onemocnění srdce a ledvin, změny chování u dětí i dospělých, epilepsie, Parkinsonva choroba.

Dobrou zprávou je, že existuje jedna bylinka, která dokáže vodu spolehlivě vyčistit. Má totiž schopnost na sebe vázat různé škodlivé chemikálie, včetně niklu a olova.

Jak koriandr čistí vodu

Koriandr obsahuje látky, které se vážou na těžké kovy – pesticidy a jiné toxické chemikálie nacházející se ve vodě z vodovodu.

Efektivnost koriandru, jako čisticího prostředku je ještě znásobena strukturou vnější architektury stěn jeho listů.

Studie provedená Douglasem Schauer z Fakulty technologií v Lafayette, v americkém státě Indiana ukázala, že z mnoha prostředků na čištění je vody je koriandr jednoznačně nejlevnější a nejúčinnější.

Jeho vyžití se doporučuje hlavně v oblastech, které jsou chudé a voda poměrně znečištěná. Ve studii testovali několik rostlin a koriandr jednoznačně zvítězil.

Konkrétně zjistili, že koriandr disponuje velmi silným bio-absorpčním potenciálem.

Na čištění vody a na vázání těžkých kovů se obvykle používá aktivní uhlí. To je však mnohem dražší a méně praktické než použití koriandru.

Jak pomocí koriandru vyčistit vodu

Čištění vody pomocí koriandru je vskutku jednoduché.

Vezměte hrst čerstvých lístků, vložte je do džbánu nebo nádoby se zhouba 2 litry vody, zamíchejte a nechte pár minut odstát.

Následně vodu sceďte pomocí nálevky se sítkem a taková voda by již měla být zbavena většiny zdraví škodlivých látek.

Uvedené množství se doporučuje při silnější znečištěné vodě. U méně znečištěné vody můžete použít i menší množství lístků koriandru, nebo je použít opakovaně.

Zdroj: http://znetu.net/nejlevnejsi-a-nejjednodussi-zpusob-jak-z-vody-z-vodovodu-odstranit-olovo-nikl-hlinik-a-lithium/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk