MUDr. Pavel Šácha: Vývoj nemocí

53
Foto: Dollarphotoclub.com

Už delší dobu tříbím myšlenky, které by dokázaly upozornit na zvětšující se problém lidstva.

Hromadné jevy

Kdykoliv se v historii vyskytne jev, který je hromadný, přehnaný, jev, který naruší rovnováhu v přírodě, ve společnosti, vždy dojde ke katastrofě. Ona katastrofa na sebe bere různou podobu, ať je to potopa, zemětřesení, požár, nebo se přežene mor, tyfus či jiná epidemie. V tuto dobu nás trápí koronavirus.

V místě konfliktu vznikne válka, v těle se objeví zánět, dojde k destrukci, ke zničení, ke smrti, k zániku. Potopa nečistotu spláchne, požár spálí, co přijde do cesty. Na nevhodné chování lidí – na promiskuitu přijde metla – syfilis, kapavka, AIDS či HPV – tzv. sex virus nebo jen „obyčejné chlamydie“.

Jeden z nich

Takovým signálem pro blížící se katastrofu je hromadné užívání hormonální antikoncepce. Tiskové zprávy píší o dvou miliardách žen, které ji na naší planetě užívají.

V historii se používal pojem znečištění. Říkalo se, že ten člověk je nečistý.

– Kdysi ve středověku byl velmi rozšířen svrab – jeho dnešní podoba je ve formě ekzému a podobných svědivých nemocí.
– Kdysi tolik rozšířená syfilis je původcem pro nemoci, které jsou charakteristické různými výtoky.
– Tuberkulóza zase dala podklad pro kašel, dušnost, astma – plicní nemoci.
– Nemoci, které se dostávají do chronického stavu a které jsou potlačovány různými léky a nejsou léčeny od příčiny, se postupně mění v nemoci rakovinné.

Často jsou charakteristické původy nemocí překříženy a prokombinovány.

– AIDS pokrývá nemoci, kde je totálně zdevastovaný obranný systém člověka.
– V dnešní době narůstají autoimunitní nemoci a je to opět popsané prokombinování. Imunitní systém je v chaosu a místo toho, aby tělo chránil, snaží se jej zničit. Čili funguje sebedestruktivně.
– Je také charakteristické, že často vlastně nevíme, co je podkladem nemoci, a je to právě díky vyspělé medicíně a užívaným velmi účinným lékům, jako jsou kortikoidy, imunosupresiva, ale také antibiotika. Nemoc se díky nim zastaví, nelze však hovořit o vyléčení, protože onen základ stále existuje, jen čeká na příležitost, aby se mohl proměnit v novou a současně horší nemoc.

Z tohoto pohledu se generační užívání nepřirozené, syntetické hormonální antikoncepce jeví jako základ pro novodobé lidské trápení. Pravděpodobně bude mít podobu hrozivou – dotýkající se podstaty lidstva – to je neschopnost rozmnožování.

Výchova mladých lidí odbočila od principů vytváření rodiny jako základu pro zachování rodu. Význam sexu je v dnešní době zcela jiný. Rodiče považují za splnění svého úkolu, když docílí, aby jejich 16letá dcera navštívila gynekologa, který jí nasadí hormonální antikoncepci, a tím se zajistila před nechtěným otěhotněním.

Úskalí

Často se setkávám s tím, že zpočátku se užívá hormonální antikoncepce, aby dítě nebylo, jde o tzv. plánované rodičovství, a potom, když je očekáváno, nejde to, protože jsou různé potíže. Hlavním mechanizmem účinku hormonální antikoncepce je totiž útlum ovulace, to dělají progestiny, a estrogenní složka zajišťuje především pravidelnost cyklu. Po vysazení může logicky dojít k selhání této účinnosti. A vaječník pak není schopen sám produkovat vajíčko. Žena, která užívala hormonální antikoncepci, najednou nemůže otěhotnět.

Myslím si, že se najde hodně lidí, kteří s tímto článkem nebudou souhlasit. Každý má právo se na věc dívat svýma očima. Smyslem je ukázat jiný pohled na vývoj nemocí od historie po dnešní dobu, pohled, který není uveřejňován v běžných mediích.

Autor: MUDr. Pavel Šácha
Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/…htm

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk