MUDr. Michal Kravec: Co způsobuje civilizační choroby a chronické záněty v těle? (2. část)

229
Foto: Pixabay.com

Minule jsem vás informoval, jak vzniká chronický zánět v buňkách. Psal jsem o tzv. skrytém zabijákovi, jak mu mnozí přezdívají. Popsal jsem také změny, které u nás lidí nastaly na buněčné úrovni za posledních 150 let. Co z toho vyplývá? Že se změnilo složení buněčné stěny v důsledku výrazného nepoměru omega 3 a omega 6 mastných kyselin, vinou čehož dochází k nedostatku vitamínů v buňkách a nedostatečně tak funguje naše vrozená buněčná imunita.

Mluvil jsem též o příčině vzniku propustného střeva. Jestliže tedy shrneme vše, co jsem uvedl, tak příčinou všech těchto negativních změn je naše strava.

V posledních padesáti až sedmdesáti letech došlo k velké změně složení potravin, způsobu přípravy jídel a stravovacích návyků. Tento současný trend vede podle světových odborníků na výživu jednoznačně k akceleraci chronických nemocí. Jak tedy dál? Jakou budoucnost mají naše děti?

1. V současnosti je k dispozici velmi jednoduchý krevní test, kterým jsme schopni vyšetřit fosfolipidový profil buněčné stěny červených krvinek, které jsou reprezentantem všech našich buněk. Jsme také schopni zjistit poměr omega 3 mastných kyselin, tzv. omega 3 index, propustnost buněčné stěny a schopnost našich buněk se bránit chronickému zánětu. Tato metoda je jedna z průlomových okamžiků, kde krevním testem suché krve (2 kapky krve na filtračním papírku) a vyšetřením pomocí plynové chromatografie vše potřebné zjistíme.

2. Dnes je k dispozici polyfenolový preparát obsahující omega 3 mastné kyseliny (MK) a vitamín D3, kterým je možno v relativně krátké době zlepšit respektive upravit poměr omega 3 a omega 6 MK v buněčné stěně a umožnit našim buňkám zase dýchat, stejně jako správnou látkovou výměnu. Pokud naše buňky nebudou správně fungovat, tj. nebudou mít správné složení buněčné stěny, nemůže celkově naše tělo správně reagovat či se dál vyvíjet.

3. Potřebujeme uzdravit naše tlusté střevo – náš druhý mozek. Za tímto účelem je k dispozici preparát obsahující probiotickou vlákninu. V současnosti preparát obsahuje 8 druhů rozpustné vlákniny. Navržena a složena je tak, aby mohly být v celém průběhu vyživovány naše vlastní G pozitivní střevní bakterie. Tedy ty, které rozhodují o naší celkové imunitě. Umožníme tím zároveň zhojení našeho tlustého střeva – tj. odstranění syndromu propustného střeva, jakožto hlavního zdroje chronického zánětu v našich buňkách. To, že syndrom propustného střeva souvisí s psychickými změnami a řadou psychiatrických chorob, dnes sami psychiatři přiznávají.

4. Dále jsou k dispozici preparáty, které jsou schopny dodat našim buňkám dostatek mikroživin a antioxidantů a případně i dostatek energie pro T lymfocyty – vrozenou imunitu, právě těm buňkám, které rozhodují, zda onemocníme rakovinou, cukrovkou, autoimunní chorobou nebo alergií, či nikoliv.

V současnosti máme díky tomu všichni stejnou šanci být zdraví, jsme všichni na stejné startovací čáře. Všichni se o zdraví můžeme začít starat a využít k tomu krevního testu (a výsledků práce mnoha vědců na celém světě) k ověření změn v našich buňkách. A také si pravidelně testovat svoje zdraví, případně u svých dětí. Není to lepší, než potřebovat farmaprůmysl a systém zdravotnictví? Není lepší být a zůstat zdravý? V poslední době se setkávám s názorem, že lidé své nemoce již přiřadily ke svému životnímu standardu. Považují totiž nemoce za součást svého života. Možná si zvykli a nevidí jinou možnost. Dovolte mi ale závěrem zdůraznit: normou pro každého je být zdravý! Všichni teď máme šanci. Stačí jen chtít.

MUDr. Michal Kravec, lékař a chirurg
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

Upozornění: Chcete předejít chronickým zánětům v těle? Hodláte mít vyšší imunitu a předejít závažné chorobě?

Kontaktujte nás, rádi Vám zprostředkujeme odbornou konzultaci a pomoc: e-mail: info@astrolife.cz, tel.: +420 776 644 721

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk