Merlin: Jaká je příčina častých a opakovaných zklamání?

143
Foto: Pixabay.com

Jaká je příčina vašich častých a opakovaných zklamání? Proč nedosáhneme svého vytouženého cíle? Proč nemáme partnera, jakého si přejeme? Proč se k nám nevrací partner, který nás opustil? Proč nemáme vysněné zaměstnání? Kam se poděla naše finanční jistota, ve kterou jsme doufali? To jsou otázky, které lidé často pokládají, a na které hledají odpovědi. Není vždy jednoduché ihned na dané otázky odpovědět, teprve mnohdy rozklíčováváním daných okolností se dostáváme k příčinám proč se nám tohle děje a proč jsme zklamaní.

Zklamání sice otevírá oči, ale zároveň uzavírá mnohá srdce bolestí.

Hlavními příčinami našeho zklamání bývá netrpělivost, přílišné chtění, očekávání a lpění na výsledku, iluze jež si o mnohém vytváříme. Ale nejdůležitější příčinou zklamání jsme my sami, i když si to nechceme připouštět, příliš i od sebe očekáváme, protože žijeme v iluzi a klamu, že to tak po nás chtějí ostatní, stejně tak jako oni, i my nakonec očekáváme, soustřeďujeme se na to, abychom byli lepšími, příliš se kontrolujeme, hledáme na sobě místo kladů nedostatky, namísto toho, abychom jednali dle své intuice a spontánně, vždyť kdo z vás nezažil chvíle, kdy „udělal jen tak něco“, bez toho aniž by za to očekával pochvalu, uznání, respekt?

Ve vztazích očekáváme příliš od svého partnera, toužíme po dokonalosti, a iluzorním ideálu, který jsme si vysnili, o tom pravém nebo o té pravé a dnes také hodně oblíbené vysílání svých přání Vesmíru, tedy zákonu Rezonance. Píšeme složitá přání, jaký by měl být náš partner/ka, klademe do seznamu přílišné nároku, právě proto aby nám splňoval naše představy a iluze, to co sami v sobě postrádáme. Přání odešleme Vesmíru a začneme očekávat, avšak s přibývajícími týdny začneme pochybovat (vždyť to tak přece psali v té duchovní knížce), proč se to ještě nestalo, s přibývajícími měsíci už propadáme panice a nakonec přijde právě zmiňované zklamání, zoufalství i beznaděj, protože se nestalo to, oč jsme si žádali. Stejné je to i u nového zaměstnání či finanční jistoty, příčina je ale zase a jen v nás, nejen přílišné očekávání, ale i lpění na výsledku nás namísto urychlení spíše zpomaluje a brzdí, náš partner, zaměstnání, finance, sen se pomalu z našeho života vytrácí.

Abychom předcházeli zklamáním v našich životech, přestaňme očekávat, nelpěme na výsledku, nechme všemu volný průběh, odpoutejme se od výsledku, jiný recept na tohle neexistuje a nikdo vám ho nedá ani nesdělí… Zázraky se dějí, ale pokud na ně nevěříte, nemůžete zázrak prožít, ani k vám nemůže přijít, i kdyby byl na dosah vás samých.

Vždy když vyšleme své přání nebo myšlenky na změnu v našem životě, jen poděkujme, protože již v tu chvíli Univerzum již zná výsledek a my pouze odpoutáním se od očekávání a svou trpělivostí dosáhneme svého cíle. Nespecifikujte detaily, nelpěte na projevu ani slovech, jen si přejte a pak to vypusťte z myšlenek.

Přestaňte očekávat od sebe samých, že dnes jsem takový a zítra se změním, odpoutejte se od potřeby mít vše pod kontrolou, včetně sebe sama, přestaňte očekávat i od druhých, že právě oni vám to splní, oni nejsou povinni vaše očekávání plnit, neklaďte si příliš vysoké cíle, cesta každého z vás je dána, nelze její základ změnit.

Přílišné očekávání totiž budí strach a strach budí nejistotu, tyto dva subjekty podporují ego a tak je to stále dokola. Čím více očekáváte, tím větší je vaše obava a nejistota. Přestaňte očekávat od vašich dětí, že budou lepší než Vy, že budou lepší než ostatní, nejen, že se vyhnete zklamání, ale také předejdete nezdravé soutěživosti nejen mezi našimi dětmi, ale dětmi všeobecně.

Přestaňte očekávat, zda se k vám vrátí partner ať už ve vztazích nebo manželství, pokud vaše osudová cesta nejen karmicky, ale osudově ještě nebyla naplněna, vrátí se.. Mnohdy odchází z vašich životů právě proto, abyste si vy sami něco uvědomili, abyste něco pochopili a zapracovali či napravovali své vlastní opakující se chyby.

Učte se více trpělivosti, neočekávání výsledku, nelpěte na tom, co vás již nikam neposouvá nebo nevede. Nelpěte na tom, co vás spíše brzdí, než posouvá vpřed, opět se vyhnete zklamaní… Je to vše o vašem přístupu k sobě samým, životu i druhým…

Autor: Merlin
Zdroj: Merlin-kral-carodeju-a-magu.webnode.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 300 Kč, na 2 roky 600 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk