Masáž není jen hlazení…

91
Foto: Pixabay.com

Zatuhlá šíje, migrény, bolesti zad a hlavně stres, který způsobí, že se celí schoulíme jakoby do sebe, a tím narušíme přirozený rytmus dechu, správné držení těla a rovnováhu – to jsou jedny z nejčastějších stesků, které trápí většinu lidí. Sedavý způsob života ani jeho hektičnost jen tak snadno nezměníme, co ale udělat můžeme – zajít aspoň jednou měsíčně na masáž a rozpustit všudypřítomné napětí pod „zázračnými“ doteky, které jsou nejen příjemné, ale také uzdravující. Wellness studia dnes nabízejí nepřeberné množství masáží, takže si vybere opravdu každý.

Záleží na vás, co zrovna nejvíc potřebujete. Chcete se především uvolnit, příjemně si odpočinout nebo třeba potěšit své smysly? Pak nejspíš zvolíte nějakou relaxační masáž. Pokud vás však trápí zatuhlé svaly, bolesti páteře, zad a kloubů, bude lepší využít některou z fyzioterapeutických metod.

Smyslná čokoláda

To, že je čokoláda výjimečná, věděli lidé odpradávna. Obsažené látky stimulují v mozku tvorbu dopaminu a vyplavují „hormony štěstí“ (serotonin a endorfiny). Čokoláda má také výrazné omlazovací účinky. Při masáži tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty a rozjíždí se proces detoxikace. Ještě lepších výsledků dosáhnete, když tuto proceduru spojíte s cukrovým nebo kávovým peelingem. Úžasně smyslná masáž funguje i jako účinný prostředek proti depresím.

Léčivé teplo sopky

Masáž lávovými kameny vymysleli na Havajských ostrovech. Přikládáním nahřátých kamenů dochází ke stimulaci krevního oběhu a zvýšenému přívodu kyslíku. Masáž pomáhá rozhýbat i lymfu, což je důležité zvláště pro ženy, u kterých bývá „líná“ lymfa příčinou mnoha zdravotních potíží (od bolestí hlavy až po nádorová onemocnění). Vyrovnává také hladinu energie, posiluje imunitu, tlumí bolesti a pomáhá tělu vyloučit škodliviny. To se odráží i navenek – pokožka „omládne“ a tělo se stává pružnějším.

Medová očista

Máte na podzim v plánu důkladnou očistu? Zajděte si na medovou masáž. Tato metoda využívá vynikající vlastnosti medu, který dokáže zbavit tělo i mnohaletých usazenin. Při masáži se med nanáší v oblasti kolem páteře, kde ho poté masér zpracovává pomocí speciálních hmatů. Podle toho, jak moc máme tělo zanesené toxiny, změní med svou barvu a konzistenci. Například u silných kuřáků ztmavne a změní se na jakousi gumu a u lidí, kteří často užívají antibiotika, zase téměř zbělá.

Růžové hýčkání

Jemná masáž určená výhradně ženám. Růžový olej výborně hydratuje, vyhlazuje vrásky a pomáhá při péči o strie či drobné jizvy. Růžová masáž slouží také jako aromaterapie a má blahodárné účinky na psychiku. Léčí smutek, rozmrzelost, žárlivost a pocit vnitřní nejistoty. Stimuluje ženské orgány a posiluje energetickou dráhu sleziny. Masáž věnuje pozornost také bříšku, kam si ženy nejčastěji „ukládají“ nezpracované emoce.

Chvilka v nirváně

Chcete-li zažít něco „nadpozemského“, zajděte si na shirodharu (masáž třetího oka), při které ležíte na zádech na speciálním dřevěném stole s měkce podloženou hlavou. Masér nalije do nádoby ohřátý olej a nechá vám ho pomalu a plynule stékat na čelo tak, aby tenký pramínek dopadal přesně na oblast mezi obočím. Při této masáži si budete připadat bez nadsázky jako v nebi.

Reflexní masáž

Tato velmi příjemná masáž se soustředí na oblast chodidel a nártů, kde masér stimuluje body, které jsou energetickými drahami spojeny s konkrétními orgány v těle. Místa, která se při tlaku jeví jako bolestivá, představují v podstatě jakési varovné signály ohlašující problém. Tato masáž, zvláště je-li prováděna pravidelně, slouží jako účinná prevence většiny potíží.

Fyzioterapeutické metody

Do této kategorie spadá dlouhá řada terapií, které se zabývají léčbou pohybového aparátu. Vyzkoušejte třeba Dornovu metodu, velmi efektivní a zároveň šetrnou techniku, pomocí které se obratle a klouby navrací do své původní polohy, kdy se člověk zbavuje fyzických a psychických bloků a pociťuje okamžitou úlevu. Dornova metoda bývá často doplněna Breussovou masáží, která navozuje tak hluboký pocit uvolnění, že při ní lidé často usínají. Tato jemná technika ovlivňuje nervový a pohybový systém, především páteř, výborně pomáhá při bolestech zad, dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a zabírá i na blokády způsobené stresem.

Zdroj: https://www.dobrakondice.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz