Lucie Faltová: O Tomovi Borlovi

270
Tom Borl. Foto: Lucie Faltová

Tomáš letos oslavil 40 let své pozemské cesty. Tak jsme si řekli, že uděláme rozhovor. Tomáš se věnuje lidem při osobních sezeních, přednáškách a šíření cesty srdce již 14 let.

Tome, kdy přišel ten impuls, jít touto cestou?

To bylo hodně dávno. Odmala cítíte to něco, co je ve vás tak silné, ale jste najednou tady v tomto světě, ve kterém se rozkoukáváte, a nevíte najednou, kde a co je ta cesta, protože vás učí svět úplně jinou rovinu. Můžu děkovat Bohu, že mé vědomí se dokáže rozvzpomínat na stav bytí a formu duše.

Takže to, co jsem cítil odmala, byla ta vědomá duše, která se opět vědomě přenesla do jiné cesty, těla, a tak jsem se zas až tak dlouho rozvzpomínat nemusel.

Musel jsem jen v sobě vytvořit podmínky, které naprosto uvolní rozvzpomenutí. Je fascinující, když víte, kdo jste a kam směřujete, a přesně víte, kde jste skončil a kde máte začít. Ale k tomuto bych toho mohl napsat a říci hodně, je to tak nějak ve zkratce.

Takže na cestu plně připraven?

Už to takhle překračuji mnohokrát, ale samozřejmě, každá cesta je výjimečná a v ní i podmínky, ale já už si své cesty tak nějak vytvářím, takže vím.

Vím, protože tě znám dlouho a sama jsem k tobě chodila na sezení, že za těch 14 let tě navštívilo mnoho lidí a nejen to. Co stále vlastně děláš a čemu se nejvíce věnuješ?

Tak samozřejmě neutichající prací na sobě, protože dokud oblékáme hábit těla, je stále na čem pracovat. Tak to i cítím, že práce je na mně samém a je to tak v pořádku. Stále se samozřejmě věnuji lidem při osobních sezeních a rozvoji rozkvětu srdce. Přednáškám, článkům, videím a šíření lásky. Všichni jsme lidé na cestě života, každý z nás nese příběh a láska je tím spojovatelem.

Za tu dobu, co se věnuješ této cestě a osobním sezením, jaký je největší důvod, proč tě lidé nejvíce vyhledávají, a kde se o tvých aktivitách atd. dozvíme?

Hodně lidí hledá, jak vyjít z různých životních situací, jak dojít ke klidu a harmonii atd. Prostě co se životem souvisí. Je to všechno o lásce a o cestě srdce. Vyhledávají mě třeba samotní terapeuti a lidé, kteří již mají vyřešené životní situace a chtějí hlavně pokračovat v duchovním rozvoji, tak tady jsem jako ryba ve vodě. Já si vždycky dělám takovou legraci, a to, že prostě tato cesta je mnou naprosto prosáklá a je se mnou spjatá již dlouho.

O mé cestě se dozví lidé na mém webu: www.tomborl.cz a také na sociálních sítích. Facebook pod jménem Tom Borl a Instagram Ve sluzbach vecne lasky.

Takže stále tak aktivní jako vždy, ale vím, že jsi začal také dost cestovat. Co tě k tomu vedlo?

Navštívit kouty světa, vnímat lidské osudy, vnímat různé kultury atd. Nezačal jsem cestovat proto, abych našel cestu, ale proto, abych viděl duše obléknuté do mnoha různých kultur, barev a životů, a zároveň také vnímal, kolik je ještě práce na tomto světě a samozřejmě krásu tohoto světa.

Takže nezastáváš názor, že jsme již v tolikáté a tolikáté dimenzi?

No, jsme příběh a každý z nás je cestou, ale hlavní vzestupy nás ještě čekají, je ještě mnoho práce na nás samých. Více spíš v přednáškách či v sezeních. Je to na dlouhé téma, že by nám stránky nestačily, a tak to nebudu více rozvádět.

Které země jsi v poslední době navštívil?

Těch bylo opravdu mnoho a jsem za to moc vděčný. Tak třeba v Barmě jsem prožil pět měsíců, navštívil jsem Laos, Cambodiu a podnikl velkou cestu na Velikonoční ostrovy, kde jsem strávil sedm dní a odehrála se zde hodně zajímavá cesta, ale to je na samotné vyprávění. No a třeba ještě Jordánsko a jiné.

Co bys čtenářům a nám všem zanechal za poselství?

Zrozením dostáváme dar života, ale je potřeba říci, že zrozením nezískáváme automaticky co nejdelší cestu, tedy vysoký věk. Už toto by nás mělo uvádět do pokory.

Málo lidí dochází ke skutečnému duchovnímu vývoji, a to proto, že více žijí v rozumových přáních a světském úspěchu, který zná jen tu zář, ale není to pravdivý vývoj. Je třeba vnímat duchem, jít cestou hlubokého vnitřního života a neutíkat jen k tomu, co mi vyhovuje a dělá úspěšným. Čas je velký přítel a dává nám výjimečnou možnost moudře rozkrýt svůj příběh do nejzazších koutů, a proto neprahněme jen po délce života, tu nechme Boží milosti, ale klaďme důraz na jeho kvalitu a co je potřeba naplnit.

Věnování se skutečnému rozkvětu srdce a ne iluzi.

Buďme cestou života, která se dává jeden druhému srdcem.

Láska je a bude mou cestou. Věřím, že jsme lidé na cestě a že prožíváme cestu života všichni, a že každá lidská bytost je cesta.

Život je požehnání se poznat do těch nejhlubších stavů. Život je cesta a dar, ve kterém máme rozkvést v hloubce srdce, a tím se stáváme hlubokou láskou a skutečnou lidskostí.

Milujme nejhlubší hloubkou srdce. Držím palce nám všem, tedy každému člověku, aby mohl za života projevovat tuto výjimečnou lidskost, která celou společnost uzdravuje a léčí.

Hluboké srdce v lásce vidí naději a soucit společnosti.

Požehnaný čas lásky nám všem, ať je jakýkoliv rok či čas. Věřím v sounáležitost společnosti.

Tom❤️

Tome, děkujeme ti za rozhovor. Ať rozsvěcuješ cestu v nás a kolem nás a nechť jsi sále tak šťastný.

Lucie Faltová a přátelé

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk