Láska bez připoutání – 4 nejlepší způsoby, jak milovat bezpodmínečně

961
Foto: Pixabay.com

Láska nezná hranice, žádný tvar a žádné podmínky. Pokud bychom ji mohli pochopit, nepotřebovali bychom si kupovat čokoládovou zmrzlinu a dívat se na smutné filmy, zatímco bychom se utápěli v sebelítosti.

Nejfatálnější zabiják vztahů je připoutání. Tato nepříjemná maličkost maskuje samu sebe nejprve jako lásku a později se stává žárlivou a bídnou.

Připoutání je také známé jako vzájemná závislost. Vede nás k přesvědčení, že nemůžeme žít bez člověka, kterého milujeme. A takto se oba zamilovaní ocitají v kleci.

Když jsme hluboce zamilovaní, zapomínáme na naši důležitost a naše potřeby, protože pocit radosti našich milovaných nás naplňuje dobrem a štěstím.

Když milujeme bezpodmínečně, bolest z připoutání nás nemůže ovlivnit. Milovat bezpodmínečně znamená přijmout toho druhého takového, jaký je.

Když neakceptujeme někoho pro něco, kým je, začínáme ho soudit a měnit a přesvědčujeme sami sebe, že víme, co je pro něj nejlepší. Často je to však začátek toxického vztahu.

Udržet si čistou lásku bez připoutání není jednoduché. No uvádíme vám 3 nejlepší hlídané tajemství, které byste si měli uvědomit dříve, než bude příliš pozdě a jeden navíc.

1. Zeptejte se sami sebe, co cítíte během prvních dnů po setkání s vaši milovanou polovičkou

Pokud si nemůžete vzpomenout na tyto pocity, vzpomínky a zkušenosti, mohlo by to být signálem červené vlajky.

Když se poprvé do někoho zamilujeme, zažíváme obrovský pocit svobody a štěstí. Naše smysly jsou zbystřené a naše poznávání světa se setkává s uznáním, vše je tak, jak má být.

Je důležité vzpomenout si, jak zalíbení zvyšuje vaši vděčnost za život při obyčejné myšlence na tuto speciální osobu.

2. Láska je věčná, neměřitelná

Když někoho skutečně milujeme, neměli bychom znát žádné hranice. Měli bychom být schopni milovat někoho celým srdcem, takže jen myšlenka na něj by vás měla uspokojit.

Když se na někoho připoutáme, toužíme být blízko něj celou dobu. Toužíme po něm a zapomínáme na dar samoty. Nestačí vám vědět, kde je. A to je nebezpečné.

Poté, co se naučíme a akceptujeme, že láska nezná hranice a může se prožívat mezi světy a za oceány, až potom pochopíme důležitost umožnit tomu druhému svobodu a prostor.

Nejen pro naši druhou polovičku, ale i pro sebe.

3. Bezpodmínečná láska je definována jako přijetí nedokonalostí

Bezpodmínečná láska chápe, že nejsme dokonalí, přesto, že nedokonalost je dokonalost. Připoutání se je velmi vážně, odsuzující, ovládající a podstatné.

Pokud se přistihnete, že rozhodujete za svého milovaného, ​​poučujete ho o tom, jak nenaplňuje vaše očekávání, jste na cestě k utrpení.

Bezpodmínečná láska k druhým nám nikdy neumožňuje sejít z cesty k připoutání. Milujeme vše, co existuje, dokonce i ten divný malíček na noze nebo šikmý zub.

Miluje ranní vstávání a vůni snídaně, zpěv ptáků a způsob, jak řešíte své problémy, způsob, jakým pláčete nebo způsob, že je všechno šílené, když to nejde podle vašeho plánu, bezpodmínečná láska je trpělivá, laskavá a soucitná ve všech oblastech života.

Dává vám prostor. Miluje vše, co je, co bude a co by bylo.

Poslední tajemství je nejdůležitější – a neměli byste na něj nikdy zapomenout.

4. Bezpodmínečná láska je všeobjímající

Znamená to, že vás naplňuje celým bytím. Nemusíte polít jinou zahradu předtím, než zalijete tu svou.

Bezpodmínečná láska není možná bez sebe-lásky a přijetí.

Předtím, než budete moralizovat o tom, jaká je to bezpodmínečná láska, musíte uznat sama sebe jako součást toho všeho – všeobjímající lásky.

Sjednocení bezpodmínečné lásky má sílu osvobodit lidstvo od mnoha připoutáni a má schopnost zahojit rány a dát život skrze lásku.

Zdroj: https://mocvedomi.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk