Jsi bez vztahu? Hlavu vzhůru! 5 důležitých kroků, jak žít šťastně, i když jsi single

213
Foto: Pixabay.com

Rozpadl se ti nedávno dlouhodobý vztah? Nebo jsi bez vztahu už nějaký ten čas? Ať tak či onak, když nemáme romantický vztah, když jsme single, časté prožívání pocitů, jako jsou osamělost či zmatenost, je v takovém případě zcela běžné.

Když tyto pocity prožíváme, je jen přirozené, že budeme toužit po někom nebo po něčem, co by vyplnilo tuto prázdnotu v našem nitru.

Pokud máme trochu štěstí, možná se nám nakonec podaří najít tu „pravou“ či toho „pravého“, případně to „pravé ořechové“. A pokud tolik štěstí nemáme, budeme muset najít způsob, jak se k těmto negativním emocím postavit, aby nám už neztrpčovaly život.

A zvlášť, když právě v dnešní době je tolik lidí nezadaných, svobodných či single, bude více než jisté, že většina z nich si klade otázky jako: Je se mnou něco v nepořádku? Zůstanu bez vztahu navždy?

V této souvislosti si však raději položme tuto mnohem zajímavější otázku:

Je možné abych žil/a šťastně, přestože jsem stále nenašel/nenašla mou polovičku?

A pravdou je, že… Ano! I přesto můžeš vést šťastný život!

Dále si tedy stručně nastíníme, jak najít v životě smysl a štěstí i v případě, že jsme single.

1. Více pečujte o svou rodinu

Ano, je nám jasné, že tohle jste již pravděpodobně slyšeli. Je třeba si však uvědomit, že rodina nám opravdu pomáhá zůstat stát nohama pevně na zemi a soustředit se na to, co je důležité.

Pečovat o své nejbližší však neznamená, že bychom je měli stále a bezdůvodně zahrnovat drahými dárky či penězi. Zcela postačí, když si o víkendu uděláme čas na krátký telefonát s mámou nebo sourozenci, případně když pošleme tátovi zprávu, v níž se ho ptáme, jak jde život.

Že nám na našich nejbližších záleží se projevuje například tak, že opravdu posloucháme, když nám máma vypráví o tom, co se stalo v našem rodném městě za poslední období, nebo naopak, když jí řekneme něco o sobě a o tom, co je nového v našem životě.

Rodina nám vždy pomůže vrátit se zpět do reality, najít klid a nezapomínat na to, co je podstatné. Díky tomu bude náš pohled na život přibarvený optimismem a láskou.

2. Najděte si nějakou novou zálibu či hobby

Vyzkoušejte něco nového. Pokud již máte nějaký nápad, jednoduše vstaňte a jděte za tím. Nicméně nemusí to být něco, co je mimo vaši komfortní zónu. Může to být něco tak běžného jako například taneční kurz nebo škola vaření.

Nyní je ten správný čas. Věnujte se čemukoliv, co vás zajímá a co vám umožní rozšířit si obzory a získat nové zkušenosti.

A když už najdete něco, z čeho máte opravdu radost, vytrvejte v tom a dělejte to naplno! Soustřeďte se na sebe a na to, co vám přináší radost a naplnění.

3. Zaměřte se na sebe

Pokud zrovna dnes nemáte náladu jít si posedět s přáteli, nevadí. Jít někam proti své vůli by nebyl docela dobrý nápad. V takovém případě čas využijte raději pro sebe.

Pro dámy je dobrou volbou zajít do vlasového salonu nebo nehtového studia. Jednoduše udělejte něco pro to, abyste se cítily nádherně.

Případně se pusťte do čtení nové knihy, nebo se podívejte na nějaký zajímavý film. Věnujte se činnostem, při kterých se cítíte uvolněně a pohodlně.

Když strávíme nějaký čas o samotě, sami se sebou, získáme možnost objevit a rozvíjet na sobě ty vlastnosti, které máme rádi, ale zároveň můžeme zapracovat na těch, které bychom chtěli změnit.

Lepší poznání našich vlastností a schopností nám pomůže si uvědomit, že nemusíme vždy za každou cenu vyhledávat společnost někoho jiného.

4. Věnujte dostatek času a pozornosti svým přátelům

Skuteční přátelé budou při vás stát, ať už jste ve vztahu, nebo jste single. Jeden ze základních významů přátelství přece spočívá v tom, že by nám mělo poskytovat potřebnou oporu na naší cestě životem.

Pokud jste tedy nyní sami, to ještě není důvod k tomu, abyste začali randit s kýmkoliv.

Dopřejte tento čas raději vašim přátelům, pozvěte je na kávu nebo nějaký drink a zejména na kus řeči. Nebo si s nimi vyrazte večer do města.

Čas strávený s přáteli je vzácný, a proto si ho užijte! Přátelé nám pomohou si uvědomit, v čem spočívá skutečné štěstí. Přátelé jsou zrcadlem, ve kterém vidíme naši skutečnou osobnost.

5. Važte si toho, co máte

V případě, že nemáme partnera či partnerku, je docela pravděpodobné, že se budeme podvědomě porovnávat s druhými. To může logicky vyústit do pocitu podvědomé závisti či dokonce žárlivosti.

Místo toho bychom se měli podívat na náš život objektivně a být vděční za to, co v životě máme – naši rodinu, naše přátele, naši práci, náš domov, naši sbírku či archiv, naše hobby, a samozřejmě naše zdraví.

Když si na to vzpomeneme pokaždé, když na to pozapomeneme, uvědomíme si, že stále jsme na tom lépe než mnoho jiných lidí.

Když se naučíme soustředit zejména na to pozitivní, náš pohled a přístup se budou ubírat směrem k vděčnosti a štěstí.

Pokud jste momentálně nezadaní, pokuste se do svého života začlenit uvedených pět kroků a ani se nenadějete a budete na cestě k hlubokému štěstí.

A pokud si stále budete přát, aby se ten „pravý“ či ta „pravá“ objevily ve vašem životě, a pokud se nakonec objeví, budete v jejich očích mnohem žádanější, protože, jak všichni víme, šťastní lidé jsou tak moc přitažliví.

Zdroj: https://hackspirit.com/5-ways-find-true-happiness-even-youre-single/?utm_source=catalyst&utm_medium=link&utm_campaign=js
Zpracovala: https://mocvedomi.cz/jsi-bez-vztahu-hlavu-vzhuru-5-dulezitych-kroku-jak-zit-stastne-i-kdyz-jsi-single/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz